Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha nem jelentkezem a helyi...

Ha nem jelentkezem a helyi védőnőnél ő sem fog keresni? De anyaságit kapok így a háziorvos ad kskönyvet vagy a nőgyógyászati 4 db ambuláns lap jó?

Figyelt kérdés
2014. okt. 23. 14:56
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
54%
Ja es augusztusban szultem, megis megkaptam az anyasagit pecsetek nelkul.
2014. okt. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
100%

26/2014. (IV. 8.) EMMI rendelet a várandósgondozásról


"5. § (1) Az 1. § (2) bekezdése szerinti igazolás kiadását követően a várandóst a lakóhelye vagy a tartózkodási helye szerint területileg illetékes védőnő gondozásba veszi. Ennek keretében:

a) kiállítja és kiadja a várandósgondozási könyvet"


"9. § (1) A védőnő a várandósgondozás keretében az 5. §-ban foglaltakon kívül:

i) kiadja az anyasági támogatás igénybevételéhez szükséges igazolást."


"7. Záró rendelkezések

12. § Ez a rendelet 2014. július 1-jén lép hatályba.

13. § Az e rendeletben foglaltakat azon várandósok esetében kell alkalmazni, akik számára az 1. § (2) bekezdése szerinti igazolást e rendelet hatálybalépését követően adták ki.

14. § Hatályát veszti a terhesgondozásról szóló 33/1992. (XII. 23.) NM rendelet."


Ez a jelenleg hatályos rendelet, ami azokra a várandósokra vonatkozik, akiknek a várandóságát a nőgyógyász 2014 július 1. után állapította meg.

2014. okt. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
31%
Én most szültem és csak a kórházi igazolás kellett az anyaságihoz, a máknál mondták, hogy a kiskönyv felesleges. Nekik az igazolás kell, hogy min. 4 alkalommal voltam terhesgondozáson. És ez nem a védőnőt jelenti. Lehet védőnő, nőgyógyász stb. Vagyis ha megszűlt és a kórházban megkapja az igazolás, hogy volt legalább 4 alkalommal vizsgálaton akkor megkapja.
2014. okt. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 A kérdező kommentje:
A férjem orvos így ő tudja értelmezni a leleteket stb
2014. okt. 23. 21:18
 25/62 anonim ***** válasza:
71%

Gyerekorvos? Mert ha nem akkor talám kéne aki segít h mit hogyan.



Amúgy sztem kamuk a kérdések mert hirtelen itt is meg a másik védőnőnél orvos, szpichológusz a férj. Amilyen érveket írtok pont h kène nektek.

2014. okt. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 A kérdező kommentje:
sebész, nem gyerek. De anyukam meg gyámügyi előadó. S inkább tőle kérek tanácsot bármiben. Vagy bármely nőtől aki a kórnyezetemben van és mar szült, nem csak a tankönyvből ismeri a témát..
2014. okt. 23. 22:06
 27/62 anonim ***** válasza:
Végül is csak 4 évig ezt tanulja, ezért kap diplomát, ezért tölt számos gyakorlati órát kórházban és terepen, ugyan, mit tudhat ő :)
2014. okt. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
79%
Mi ez a "tessék már mutatni" meg "varom a hiteles forrást"?:))mi ez az ellenséges hangvétel??mit lázadozol itt anyuka??nem is te tetted fel a kérdést a másik meg,hogy azért mert Ennyire utálod a védőnőket vagy épp rossz napod van attól még nem kell itt játszani az agyad!!
2014. okt. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
95%
Ja és most látom meg is kaptad a hiteles választ!!:))
2014. okt. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:

kell a védőnő.. legalább 4pecsét kell tőle is

és ha nincs kiskönyv addig nincs orvosi vizsgálat meg semmi.

abba van leírva minden. a babától kezdve,a te adataid,a betegségeid(ha vannak),a párod neve(férjedé) és a nőgyógyász is abba ír minden vizsgálatnál. az a legfontosabb irat a várandósság alatt. benne van az utolsó menstruáció és a szülés kiírt dátuma,stb,stb. szóval minden :)

2014. okt. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!