Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamák, akik túlsúllyal...

Kismamák, akik túlsúllyal kezdték a terhességet? Hozzátok szólna a kérdésem.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma voltam orvosnál, és a védőnő lekezelő és lenéző viselkedése teljesen kiakasztott!

85 kilóval kezdtem a terhességet (tudom, h sok, de megvan az oka, hogy miért "hagytam igy el magam". Egyébként a súlyom olyan 68-70 kg körül szokott lenni). Szóval már ennek hallatán is hűledezett a védőnő.

Most vagyok a 27 hétben, és 91 kilónak mért ma. Az előző mérés óta, ami egy hónapja volt, 2kg-ot hiztam. Na, erre úgy leoltott, hogy szóhoz sem jutottam.

Megkérdezte, hogy tudom -e, hogy mennyi időm van még szülésig. Mondom persze, h tudom, hogyne tudnám, 3 hónap. Erre ő: és szerintem mekkora leszek addig? Ez borzasztó, hogy milyen nagydarab vagyok, és, hogy a szülésnél nagyon nagy bajok lesznek ám így. Ne zabáljam a csokit, mert el sem hiszi h ilyen nehéz vagyok. Erre mondtam neki, hogy nem is eszem édességet, csak kb 2 hetente 1x, erre mondja, h akkor biztosan minden másból sokat eszem. Nem eszem sokat, nem is birok, folyton a gyomromat nyomja a baba, de mozgás nem nagyon van, mert sokat keményedik a hasam..., pihennem kell. Mondanom sem kell, h hogy felhúztam magam, de nem szóltam semmi rosszat vissza, nem akarok idő előtt összeveszni vele.

Mindez után következett a vérnyomásmérés. Persze sok lett, 160/90. Persze ez is amiatt, hogy óriási vagyok. Mondtam neki h otthon rendszeresen mérem, és normális, nem magas. Később is megmérte, addig lenyugodtam kicsit, 140/80 lett...

Teljesen leoltott és megalázott, pedig szerintem nem én vagyok az egyetlen kismama, aki túlsúllyal kűzd. Mellesleg utánam egy kb 160 kilós lány következett, akkor ő mit kaphatott tőle? :o

Azt azért hozzáteszem, hogy a nagy egészségellenőr védőnőm, aki mellesleg bomba formában van a kb 130 kilójával (és nem terhesen!!!), egy tábla milkacsokit majszolgatott miközben mondta a magáét...

Egyébként a vérnyomásom mindig jó, mérem itthon. Vércukrom is jó, most kaptam meg a cukorterheléses vizsgálat eredményét is, és teljesen jó. A vérképem is tökéletes, csak a vérben lévő vas szintje van a határértéken, de az sem alatta, csak picit alacsony.

Jól vagyok, jól érzem magam, de mégis úgy elszomoritott amiket ma mondott nekem ez a nő.

Bocsi, hogy hosszú lett, de muszáj volt kiirnom magamból :(

Első babámat várom, kislány lesz. :) 24/N



2016. szept. 2. 19:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
#8 nem arról van szó, hogy sok vagy nem, hanem a hangnem...
2016. szept. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
10%
Jah a hangnem...szerintem meg arról van szó, hogy a kérdezőnek nem tetszett, az hogy mondták neki, hogy nem lesz ez így jó. Aztán itt meg úgy adja elő, ahogy akarja. Ja meg nem eszik sokat...persze 160 grammos diétázik mi....ugyan
2016. szept. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Ehhez a védőnőhöz tartozol?


Már csak azért, mert ha most ilyen, mi lesz, ha megszületik a babád? Ha valamit nem tudsz, vagy úgy gondolja, nem jól csinálsz valamit, leordítja a fejedet???


Amúgy tehetsz rá panaszt simán, írni kell a,megfelelő embernek.

2016. szept. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

#8-as. Képzeld tudom, hogy van rajtam felesleg, és nem irtam, hogy az egészséges táplálkozás mellett alakult így. DE!!! Mióta terhes vagyok, csak egészségesen táplálkozom, és nem eszem sokat, akár elhiszed, akár nem! Mellesleg a 7. hónapban vagyok, és havonta 1-1,5 kg hizás a normális, kezdő súlytól függetlenül!

Ja,és rajtad kivül mindenkinek leesett, hogy a hangnemmel volt gond, nem pedig avval, h "megmondta h túlsúlyos vagyok", mert képzeld, bármennyire hihetetlen is, de én is észrevettem :D

2016. szept. 3. 14:09
 15/28 A kérdező kommentje:

Többieknek köszi, h hozzászóltak, aranyosak vagytok :)

Nem ehhez a védőnőhöz tartozom, csak most járok hozzá...

2016. szept. 3. 14:11
 16/28 anonim ***** válasza:
8%

Nem nem normáliskezdő súlytól függetlenül! Mivel a javasolt hízáshoz az indulód is hozzátartozik. Egyébként meg gondolom a levegőtől hízol...Itt mindenki.

Én meg a 9.hónapban vagyok 5,5 kilóval, persze ez csak genetika, nem ám az úszás, a sport, a megválogatott napi 6 étkezés...neeeem....

Egyébként a hangnemet szerintem bekamuztad! Ezt is leírtam, lehet nem megy az értő olvasás?Jah....több kérdés nincs :D

2016. szept. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Háát, ahogy látom neked nem megy az értő olvasás! Leirtam, hogy sűrűn keményedik a hasa, pihennem kell, nem sportolhatok, max kevés séta. Meg hát úszásra amúgy sem lenne lehetőségem itt, ahol élek, szóval ez is kizárva. Lényeg, hogy te tudod, hogy én hogyan étkezem, biztosan látó is vagy :D Leirtam, hogy nem sokat eszem, és egészségesen próbálok táplálkozni, amennyire csak lehetséges. Az meg, hogy te "csak" 5.5 kg-ot hiztál, nem igazán érdekel... Nem tudom, hogy hogy jön ez ide. Ez egy anonim oldal, nincs okom hazudni, azért irtam ki magamból a stortyt, mert felidegesített a védőnő lekezelő és flegma stílusa. Evvel nem segít, csak árt nekem. De látom te aztán jobban tudod, hogy mi hogyan történt, mint én magam. Nagyon tudsz ;) Ha csak flegmázni és vitatkozni jöttél ide, akkor már mehetsz is, nincs szükségem a negativitásodra. Foglald el magad mással, ne itt okoskodj.

Nem sikerült értelmezned a kérdésem?? Azok véléményét és tapasztalatát várom, akik hasonló cipőben járnak, vagy jártak. Ennyit rólad és a "műveltségedről". Ne akarj annyira okosnak tűnni, mert úgysem megy. Úszás helyett inkább oktasd magad valahogy/valahol, mert elég buta vagy már bocsi... :D

Minden jót :)

2016. szept. 3. 21:43
 18/28 A kérdező kommentje:
Ja, és csak hogy tudd, és "megnyugodj", valóban az én saját hibámból hiztam meg terhesség előtt. Nem táplálkoztam egészségesen, szinte egész nap az egyetemen voltam (5 éven keresztül), és azt ettem általában, amit a közelben meg tudtam venni a rövidke szabadidőm alatt. Nem tehettem meg, hogy drága és egészséges éttermi kaját vegyek, maradt a pékség és a gyorsétterem. Dehát ezt te nem érted gondolom, neked ilyen "problémáid" nem voltak/vannak. Még be sem felyeztem a sulit, és teherbe estem (márciusban), júniusban pedig megszereztem a diplomámat. Tehát mire eljött az idő, hogy rendesen oda tudjak figyelni a táplálkozásomra, már "késő" volt. Terhesen ugyanis nem lehet fogyókúrázni, ha nem tudnád esetleg. Tehát sajnos visszaforditani már nem tudom a dolgokat, úgyhogy hiába papolsz nekem az egészséges életmódról. Nekem választanom kellett, és a tanulást választottam. A súlyomon pedig a kislányom megszületése után tudok és fogok is változtatni.
2016. szept. 3. 21:54
 19/28 anonim válasza:
100%

Hát én is elfogom érni a 91-et. 31 hetet töltöm, két hete voltam 87 :) plusszal indultam 73-ról. Kaptam egy kazal hormont, meg leraktam a cigit. Két hónapja állt meg a hízás. Azóta összesen 2 kg jött fel. Nagyon örülnék, ha nem mennék tovább sokkal 90-nél, de ha mégis, akkor majd ledolgozom! Nem fogok belőle ügyet csinálni ;)


Létrehoztunk egy új csopit kismamáknak! ha van kedvetek csatlakozni írjatok rám :)

2016. szept. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Már hogy a viharba lenne sok 6 klió hízás a 7. hónapban??? Sok ismerősöm 20 kilókat hízott addig. Az nem normális... A végén valószínűleg lesz 12-13 kiló, ami baromira nem sok, nagyrészét ott is hagyod a korházban! Én 12 kilóval könnyebben jöttem haza!
2016. szept. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!