Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamák, akik túlsúllyal...

Kismamák, akik túlsúllyal kezdték a terhességet? Hozzátok szólna a kérdésem.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma voltam orvosnál, és a védőnő lekezelő és lenéző viselkedése teljesen kiakasztott!

85 kilóval kezdtem a terhességet (tudom, h sok, de megvan az oka, hogy miért "hagytam igy el magam". Egyébként a súlyom olyan 68-70 kg körül szokott lenni). Szóval már ennek hallatán is hűledezett a védőnő.

Most vagyok a 27 hétben, és 91 kilónak mért ma. Az előző mérés óta, ami egy hónapja volt, 2kg-ot hiztam. Na, erre úgy leoltott, hogy szóhoz sem jutottam.

Megkérdezte, hogy tudom -e, hogy mennyi időm van még szülésig. Mondom persze, h tudom, hogyne tudnám, 3 hónap. Erre ő: és szerintem mekkora leszek addig? Ez borzasztó, hogy milyen nagydarab vagyok, és, hogy a szülésnél nagyon nagy bajok lesznek ám így. Ne zabáljam a csokit, mert el sem hiszi h ilyen nehéz vagyok. Erre mondtam neki, hogy nem is eszem édességet, csak kb 2 hetente 1x, erre mondja, h akkor biztosan minden másból sokat eszem. Nem eszem sokat, nem is birok, folyton a gyomromat nyomja a baba, de mozgás nem nagyon van, mert sokat keményedik a hasam..., pihennem kell. Mondanom sem kell, h hogy felhúztam magam, de nem szóltam semmi rosszat vissza, nem akarok idő előtt összeveszni vele.

Mindez után következett a vérnyomásmérés. Persze sok lett, 160/90. Persze ez is amiatt, hogy óriási vagyok. Mondtam neki h otthon rendszeresen mérem, és normális, nem magas. Később is megmérte, addig lenyugodtam kicsit, 140/80 lett...

Teljesen leoltott és megalázott, pedig szerintem nem én vagyok az egyetlen kismama, aki túlsúllyal kűzd. Mellesleg utánam egy kb 160 kilós lány következett, akkor ő mit kaphatott tőle? :o

Azt azért hozzáteszem, hogy a nagy egészségellenőr védőnőm, aki mellesleg bomba formában van a kb 130 kilójával (és nem terhesen!!!), egy tábla milkacsokit majszolgatott miközben mondta a magáét...

Egyébként a vérnyomásom mindig jó, mérem itthon. Vércukrom is jó, most kaptam meg a cukorterheléses vizsgálat eredményét is, és teljesen jó. A vérképem is tökéletes, csak a vérben lévő vas szintje van a határértéken, de az sem alatta, csak picit alacsony.

Jól vagyok, jól érzem magam, de mégis úgy elszomoritott amiket ma mondott nekem ez a nő.

Bocsi, hogy hosszú lett, de muszáj volt kiirnom magamból :(

Első babámat várom, kislány lesz. :) 24/N



2016. szept. 2. 19:37
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Sokat számít, hogy valaki aktív volt a mindennapokban es hirtelen mindennel le kell állnia. Pl én emiatt es a gyógyszerektől , 10. hetig ikresek voltunk es a cigi leteteltol szinten 10kgt felszedtem. Talan megállok a 15nel. Anyukám 25ot hízott anno, de van körülöttem 30. is. Nem ertem miért kell egymast bántani egy kerdes miatt 😊

Lányok engedjük mar el ezeket, bar a kismama hangulat ingadozik 😂 én boldog babavarast kivanok!

31hkm

2016. szept. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:

Én bevallom őszintén, szintén túlsúlyos vagyok, saját hiba, genetika, betegség szóval sokminden összejött. A terhesség elején 94 kg voltam. Dokim azt mondta figyeljek az étkezésre és 6-8 kgnál többet ne hìzzak. Védőnőm aranyos, nem emlìtette a túlsúlyt soha. Első trimeszterbe lementem 91 kgra (nem fogyókúra miatt) majd szépen lassan visszaszedtem, és újra 94-95 kg vagyok. Jelenleg a 31. hétben vagyok, alapsúlyomhoz képest semmit sem változtam, viszont a babóka megfelelően fejlődik. Védőnőm és dokim szerint fogyok, de nem a baba kárára. Fogyókúrát nem folytatok, de nem is kettő helyett eszem. Csak megválogatom mit eszek illetve mi esik jól. Védőnőm szerint ha feljön akkor is max 2 kg a végéig. Úgy legyen. Egyébként meg védőnője válogatja, az a tapasztalatom, hogy az idősebb védőnők akik úgymond begyöpösödtek és nem annyira toleránsak a kismamákkal. Ők nagyon ragaszkodnak, ahhoz amit huszon, harminc éve tanúltak, amit valljunk be nem igazán aktuális a mai korban. Tisztelet a kivételnek. Persze ez nem azt jelenti, hogy fiatalabba nincs kekec, egészségmániás.

Boldog babavárást mindenkinek.

31 hkm

2016. szept. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
49%

ma 14:55

Azért abban a még 2 klióban ne legyél biztos... :( Én a 30. hétig úgy voltam mint te, eleinte fogytam, aztán visszajött 2-3 kg, de kezdősúlynál voltam. Utolsó 2 hónapban jött fel 10 kg.

2016. szept. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Köszi csajok a normális válaszokat. Látom, a többségnek azért sikerült megértenie, hogy miről is beszélek, és mi az, ami bánt a storyval kapcsolatban. 7. hónapban szerintem sem olyan sok a 6 kg hízás. Tudom, hogy én nagyobb súllyal kezdtem, de nem hiztam irreálisan sokat. Barátnőm 60 kilóval kezdte, és 35kg-ot szedett fel, az mivel jobb? És nem csak ő van igy, kismama iskolában is van pár hölgy, aki 25-40 kilót hízott a 7.-8. hónapig. Mivel lenne jobb a hirtelen sok hizas? Nem kell elitélni, csak mert van rajtam felesleg. Majd miután megszületik a kicsi kincsem, lesz időm lefogyni.

Aranyosak vagytok, és tényleg nagyon jól estek a szavaitok. Lényeg, hogy jól érzem magam, boldogan várom a kislányomat, nem hagyom el magam, tehát jól érzem magam a bőrömben. Igazából észre sem veszem, hogy várandós vagyok, csak a hasam emlékeztet rá, meg a manócskám, amikor fickándozik bennem :D

2016. szept. 5. 23:04
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

"Jah a hangnem...szerintem meg arról van szó, hogy a kérdezőnek nem tetszett, az hogy mondták neki, hogy nem lesz ez így jó. Aztán itt meg úgy adja elő, ahogy akarja. Ja meg nem eszik sokat...persze 160 grammos diétázik mi....ugyan"


Te qrva okos,hallottàl olyanról, hogy a terhesség telhesen megzavarja a szervezet működését???

Csak egy példa, baràtnőm pcos, endokrinologushoz,diabetikushoz jàr, összejött a baba. 160 ch diétàt kellett tartania,meg jógàzott mint mozgàs és 23 kg- t hìzott!!! Azt mondta a doki, hogy egyszerűen nem tudnak vele mit csinàlni. A baba meg nem lett 3 kg se.

Nekem meg a màjam lett tropa,az volt a doki első kérdése( félig viccesen, de akkor is bàntó volt), hogy ugye nem iszom alkoholt. Voltam hepatológiàn, infectológiàn mindenhol ahova csak küldtek. Diagnózis 5 orvostól: ismeretlen eredetű màjnagyobbodàs, rossz màjfunkció. Mindehhez 70es hemoglobin szint úgy hogy a véremben 6x volt a megengedett vas mennyisége, de egyszerűen nem épült be.

Teszem hozzà, szülés utàni vérképem tökéletes lett és egy hónappal később érdekes módon eltűnt a màjam összes baja.


Persze van aki azért hìzik mert zabàl, de azt feltételezni, hogy ezt kb azért teszi hogy a gyereknek rossz legyen...undorìtó.


Amúgy itt a nagy liberalizmus közepette meg nem ugyanolyan joga mindenkinek azt tenni amit akar??? Ha akarom meleg vagyok- feljelentem aki beszól mert homofób. Ha akarom kérkedek azzal, hogy kissebbség vagyok- ha nem tetszik feljelentelek, mert rasszista vagy. Ha akarom kövér vagyok- és nem tehetek semmit, tűrnöm kell a beszólàsokat??? Miért is???


És jelzem mindhàrom dolognak lehetnek ugyanolyan kàros következményei.

2016. szept. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, teljesen egyetértek veled mindenben,amit leirtál! Igen, sajnos nem tudunk mindent befolyásolni, amit szeretnénk, hiába a saját testünkről van szó... Ebben az állapotban nem tehetem meg, hogy fogyókúrázom, csak annyit, h amennyire tehetem egészségesen táplálkozom. És ezt teszem is!

A nagy megmondóember válaszolónk pedig nem tud gondolkodni, mert annyi hülyeséget irt le ide nekünk, amennyit nem szégyellt :D Csak mert neki nincs feleslege terhesség alatt sem, az nem jelenti azt, h bármelyikünknél is egészségesebb, vagy hogy a babája egészségesebb lesz, mint pl. az enyém. Attól, h hiztam egy kicsit, még az én babám is lehet teljesen egészséges, sőőt! Nem szenved odabent hiányt semmiben, nem sanyargatom most magam, mert rá is kell gondolnom. És én gondolok is. Erről ennyit!

2016. szept. 22. 21:46
 27/28 anonim ***** válasza:
65%

Kedves 16-os válaszoló! 5,5 kiló? Ilyen életmód mellett mi a fenétől híztál ennyit? Zabálsz? Valamit nagyon rosszul csinálsz. Én a 32. hétben vagyok, és eddig 6,3 kiló ment le. Nem sportolok, nem bioizéegészség van, csupán 170g ch diéta. 5,5 kiló! És hol vagy még a végétől?

Irónia. Csak próbáltam rávilágítani, hogy nem mindenki egyforma. Te 16-os hozzám képest sokat híztál.


Kérdezőnek jó egészéget és kitartást kívánok, én azt hiszem ez valahol alkati kérdés is. Én ugyanis mindhárom terhességemmel fogytam. Az elsőnél meg rajtam röhögtek, hogy ugyanannyi vagyok hazafelé, mint szülés előtt. Ne vedd a szívedre a védőnőt, étkezz naponta 5x, válogasd meg mit eszel ez elég lesz. Az enyém azon nyíg, hogy megint fogytam, most mit írjon be? :) Mozogni sajnos én sem tudok, mert hiába jó a vérnyomásom, egy felmosástól 120 a pulzusom.

2016. szept. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2016. okt. 3. 14:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!