Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogy lehet kideríteni, hogy...

Hogy lehet kideríteni, hogy melyik védőnőhöz tartozok? És mi van, ha az első 2-3 hétre nem oda viszem haza a babát, ahol amúgy lakunk?

Figyelt kérdés

Mindent magánban intézek, a védőnő könyvecskéjét nem kérte eddig senki, meg nem is mondták, hogy menjek. Az orvosomat megkérdeztem, széttárta a karját, hogy neki halvány fogalma sincs, hogy melyik védőnőhöz tartozok. Akkor mégis honnan kéne tudni? Azt mondta, hogy hát ha nem magán úton intéznék mindent, akkor abban a kórházban, ahova tartozok mondanák meg mikor mit tudom én miért járnék ott, de amúgy nem tudja, és érdekes kérdés. Van vagy 50 védőnő. Honnan kéne tudnom, hogy én hova menjek?


Másik az, hogy szülés után lehet nem a segítség költözik hozzánk, hanem a legelejére mi költözünk a segítséghez (a kérdés nem az, hogy ez jó ötlet-e). Persze ez nem biztos. Az is lehet, hogy a kórházban döntjük el, hova menjünk haza először... A kérdésem az, hogy ilyenkor mi van? Nyilván nem a védőnő fogja nekem eldönteni, hogy mikor hova megyek, szóval, ha így döntünk és az utolsó percben döntjük el, akkor ez lesz, de ilyenkor is csak ki kell nekik jönni valahogy, nem? Vagy akkor a másik helyen is szólni kell, hogy lehet egy rövid időre hozunk a körzetébe egy babát?


2017. máj. 19. 19:43
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Délelőtt a piacról haza láttam pár házzal arrébb egy babakocsis anyukát és megállítottam. Megmondta az övé kicsoda, de azt mondta nem biztos, hogy nekem is ugyanaz lesz, mert házszámtól is függ, hogy kinek a körzete, egy utcán belül nem biztos, hogy ugyanaz. Viszont, meg mondta, hogy pontosan hova kell menni hozzájuk! :D Köszönöm a kisgyerekes tippet, az eszembe se jutott!
2017. máj. 20. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!