17 éves vagyok és 9hetes terhes. Mit csináljak ha nem szeretném ezt a babát?

Figyelt kérdés

Először is ne ítéljetek el:)

Nagyon rossz ez nekem mert nem szeretném semmi képpen megszülni ezt a gyereket. Nem állok rá készen. Véletlenül csúszott be. A "barátom" folyamatosan azt fújja hogy ha megtartom megöli magát stb. És ezzel már tényleg teljesen az agyamra megy. Az elején én örültem ennek a pocak lakónak de minden kedvemet el vette már. És nagyon kezdünk eltávolodni. És én már nem szeretném ezt vele. Tényleg nagyon sokat gondolkodtam rajta. De a szüleimnek nem merem elmondani mert apám egy alkoholista. Anyukámmal mindent meg szoktam beszélni de nem akarok ezzel neki csalódást okozni. Szóval az egyetlen megoldás az abortusz. Csak nem tudom mi a menete és hogy hogyan kezdjek bele és kihez menjek ilyen téren.

Tudom soha nem fogom feldolgozni ezt az egészet de ez az egyetlen megoldás.:))



2019. nov. 17. 17:10
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
49%
Mindenféleképp elvetetném a helyedben. 2 barátnőmnek is volt abortusza, az egyiknek 2 is, semmi bajuk sincs lelkileg, tehát ez alapján nekem lelkileg és testileg kibírhatónak tűnik (szerencsére nekem nem volt sosem, de ha teherbeesnék mi is elvetetnénk a párommal, mert nem szeretnénk gyereket). Mivel 18 év alatti vagy, a 18. hétig van lehetőséged abortuszra, de érdemes minél előbb megcsináltatni. Anyukádat be kell vonnod, mert kell szülői engedély, ha esetleg nem menne bele, fordulhatsz a gyámügyhöz, ha el akarod vetetni, ők engedélyezni fogják neked. Utána pedig a helyedben felíratnék magamnak fogamzásgátlót vagy mondjuk hüvelygyűrűt és kidobnám ezt a pasit a fenyegetőzése miatt. Ne hallgass azokra, akik itt rád akarják tukmálni, hogy tartsd meg. Soha nem fog egyikük sem egy forinttal sem segíteni vagy akármi mással, nem az ő életük megy tönkre fiatalon.
2019. nov. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
77%
Vagy spirál. Már van olyan is ami jó olyannak aki még nem szült.
2019. nov. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem azt azért érdemes tisztázni hogy azért mert egyeseket nem hatott meg a dolog, hogy abortuszra mentek, az nem jelenti azt hogy mást sem fog...

Én mondhatom, hogy ismerek olyat aki pont ellenkezőleg élte át. Szinte kényszerítették az abortuszra, mert a párja fenyegetőzött hogy elhagyta ha nem veteti el a babát, és a párja anyja is megmondta neki a magáét. Sírva ment abortuszra. Ő ezt nem akarta. De fiatal volt és buta, és hallgatott másra... Nem a saját gondolataira.

Hallotta a babája szívhangját, de az "anyósa" mindenáron belebeszélte hogy az csak megtévesztés hogy így manipulálják az orvosok.

Azóta már szétmentek, de ha szóba jön az eset mindig vigasztalni kell. Nagyon megviselte a dolog.

Ő szerette volna a babát, szerette volna ha él, először a párja is... De mégis más helyzetbe lett kényszerítve.


Úgyhogy az előzőnek én meg azt mondanám, hogy attól hogy x ismerősödet egyáltalán nem érintett meg a dolog, nem jelenti azt hogy mást sem fog. Ugyan ez igaz fordítva is.

Ha magamból kellene kiindulnom, hogy mondjuk azt mondják nekem az orvosok hogy vagy én halok meg vagy mindketten a babácal mert olyan veszélyes lenne kihordani... Hát sosem tudnám feldolgozni.


És hozzá kell tennem, hiába 17 éves, mégiscsak egy kislány. De Tudatában van a dolgoknak.

Én mikor először éreztem a babám rugasait 18 hetes voltam, és csodálatos érzés. Így konnyezve olvasom hogy még azt is abortálják 😥

2019. nov. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
42%
vetesd el :)
2019. nov. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
35%
Szia. mi a helyzet azóta?
2019. nov. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
73%

"Szinte kényszerítették az abortuszra, mert a párja fenyegetőzött hogy elhagyta ha nem veteti el a babát" - ettől a dumától rohamot kapok... ha hiszed, ha nem, egy kapcsolatban mindkét fél szakíthat, akár indoklással, akár indoklás nélkül, a nőnek joga van dönteni a megtartásról/elvetetésről, a férfinak meg pont ugyanúgy joga van dönteni, hogy kell-e neki a nő döntésével előálló helyzet.

Kérdező, én biztosan nem ítéllek el... ahogy írták, Magyarországon (sajnos) kell a szülő műtéti beleegyezése a dologhoz, cserébe a 18. hétig végzik el a beavatkozást a 18 évnél fiatalabbak esetében.

Ausztriában meg csak 14 éves korig kell a szülő, viszont utána mindenkinek a 14. hét a határ, és jóval drágább. (Romániában 16 éves korig...stb)

Innentől a ti döntésetek a pároddal.

2019. nov. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
73%
... ja és először is menj el nőgyógyászhoz... ahhoz nem kell semmi a TB kártyádon kívül...
2019. nov. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
14%

Alapjáraton nem mentem bele szexuális kapcsolatba 17 évesen. Amikor már igen,azt is csak tartós kapcsolatban,és fogamzásgátlót szedtem,bár addigra elmúltam 18.


Magam részéről úgy gondolkodom,hogy nem ölök embert.

Akkor sem ha ez nekem problémát okoz,ilyen vagy olyan módon...

Bocsánat,hogy ezt írom (lehetsz egyébként aranyos kislány,mert szerintem 17 évesen még az vagy),ha voltál olyan buta,hogy nem védekeztél egy,két,stb alkalommal és teherbe estél,akkor vállald fel a következményeit-ne az legyen a megoldás,hogy elpusztítod a gyermeket.


Az abortusz során megesik,hogy a magzat testét darabokra szakítják,feltépik a hasfalát,leszakítják a karját,stb…

4 gyermekes anyukaként,két elvesztett baba után is azt írom: ha én lennék a helyedben,megszülném,mert nem kérte az életet,nem az ő megölése a probléma megoldása. Azután ha alkalmatlan vagyok arra,ogy vállaljam (márpedig az vagy 17 évesen,és ilyen hozzáállással),akkor örökbe adnám,stb.


Gyengék kedvéért,a gyermeket a kórházban lehet hagyni a születés után,minden további nélküllemondhatsz róla.



Mondjuk érdekelne,miért nem tud az édesanyád arról,hogy már szexuális életet élsz,egyáltalán miért nem szóltál neki hamarabb,stb.


A barátod hozzállása is gyerekes... Könyörgöm,nem az őskorban élünk,tudjuk,hogy ha prütykölünk abból lehet gyerek is. Egy óvszer kb 500 ft…


Ismétlem mégegyszer,ha tudtok szexelni,tudjatok felelősséget is vállalni,pl azzal,hogy védekeztek...mondjuk??

2019. nov. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
10%
Az utolsóval értek egyet. Gusztustalan dolog az abortusz.
2019. nov. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem meg az gusztustalan, ahogy valakit - visszaélve a sebezhető helyzetével - bűntudattal próbáltok beoltogatni, hogy aztán a számára rosszabb lehetőségekre dumáljátok rá.

Kérdező, aki elitél, azt ignoráld, ennyi, nem tettél semmi olyant, amiért el kellene ítélni.

2019. dec. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!