Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elutasítjátok az abortuszt?...

Elutasítjátok az abortuszt? Vagy elfogadjátok?

Figyelt kérdés
Szerintem egyenlő a gyilkossággal, a babának joga van az élethez. Az anyának pedig nincs joga elvenni az életét. Akkor sem, ha az ő gyermeke.
2020. jún. 9. 14:45
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/127 anonim ***** válasza:
79%
Tehát az, hogy a nyomorba lepotyogtatod a gyereked a TE DÖNTÉSED és ezzel semmi baj nincs. De ha valaki nem potyogtatja le a nyomorba akkor ez ne legyen az ő döntése és rohadék önző gyilkos... Istenem... :D
2020. jún. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/127 anonim ***** válasza:
34%

Aah... Jó, segítek, idézet a saját válaszomból: " épp ez a problémám, hogy én magasról szarok arra, hogy ki szüli meg a gyerekét és ki nem"


Pont ezt támogatnám, hogy ne turkáljunk már mások életében és méhében. Főleg nők ne legyenek már ennyire undorítóak egymással, könyörgöm. Férfiaktól még sosem hallottam ezt a gyönyörű potyogtatós szöveget. :D


Összemossátok a válaszaimat egy másik válaszolóéval. Értem én, hogy vagdalkozni akartok, uncsi van meg minden, de légyszi valahogy próbáljátok meg szétválasztani a válaszokat. Stílus alapján menni fog.

2020. jún. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/127 anonim ***** válasza:
86%

Várj, segítek én is, biztos elfelejtetted amit az előbb írtál:


"Az én első gyerekem pl marhára nem jött jókor, se pénzünk se helyünk nem volt. 3 évvel később lett. Csak azért hülyeség lett volna nem vállalni, az ember anyagi helyzete hullámzó, van amikor jobban megy, van amikor nem."


Írtad ezt arra az előtted lévő kommentre, aki megkérdezte mégis miért lenne felelőtlenség megfelelő körülmények, pénz, lakhatás, stabil kapcsolat stb nélkül szülni. Aztán besértődsz, hogy mit turkál más a te pénztárcádban meg méhedben, miközben te osztottad meg egy nyílt fórumon, hogy te a semmire szültél. Hát ne haragudj, de ez már tényleg no komment. A 84-es válaszolónak a kommentjére is csak azért reflektáltál rá, hogy leírhasd, amúgy nem felelőtlenség pénz meg lakhatás nélkül szülni, mert ti is így csináltátok. Márpedig felelősségtudatos ember nem szül a nagyvilágba "majd lesz valami" mottóval, az alap hogy van pénzem és lakhatásom! Ha te ezen megsértődsz, az elég sokat elárul rólad, továbbá a te bajod, nyilván mélyen érint, mert magadra ismertél.

2020. jún. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/127 anonim ***** válasza:
28%
Feltételezve lett, hogy alap, hogy ha az ember úgymond a semmire vállal gyereket, akkor megnyomorítja egy életre. Erre írtam az ellenpéldánkat, hogy ez nem törvényszerű, volt perspektívánk, tudtuk, hogy pár év és minden egyenesbe jön. Sokan vannak így. Nincs itt szó sértődésről, és nem is érint mélyen, csak furcsállam a rögtön ítélkezést. Én testem, én döntésem.
2020. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/127 anonim ***** válasza:
78%

Nem lett feltételezve, ez csupán meg lett említve! Értő olvasás:


"csak azért is megszülni egy gyereket hiába se az anya se a helyzete nem alkalmas rá az hol a tökömben felelősségteljes döntés???"


Látod, se az anyja, se a helyzete nem megfelelő!! Ergo a nő sem alkalmas anyának különböző okok miatt, kiváltképp mert nem akar gyereket, de valaki szerint ilyenkor is csak gyilkosozni tud és vagdalkozni, hogy az lenne a felelősségteljes döntés, ha megtartaná, független a körülményektől.

A megnyomorítást ezután említette a kommentelő és szintén nem csak az anyagi helyzetre való tekintetre írta, hanem összességében. Hisz szerintem abban egyetérthetünk, hogy annál nagyobb kics*eszés nincs, mint hogy szerencsétlen gyereket olyan szülők nevelnek, akik a hátuk közepére sem kívánták őt és ezt ne adj isten éreztetik is vele egész életében. Kb garantált, hogy lelkileg részben vagy egészben megnyomorítják ezzel a mentalitással felnőtt korára.

Az alap felelősségtudat pedig szerintem az, hogy ha már gyereket csinálunk, akkor az alapot is megteremtjük hozzá. Nyilván miután megszületett a gyerek is adódhatnak anyagi gondok, na de szánt szándékkal és tudatosan úgy világra hozni valakit, hogy tudjuk nincs se pénz, se ház és valszeg ez még évekig így lesz, az nekem minden csak nem felelős döntés. De szerintem túl lett tárgyalva a téma.

2020. jún. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/127 anonim ***** válasza:
86%
Jobban járt volna a világ, ha anyád is az abortuszt választja.... Normális vagy te? Hányok tőled. Mi az h hogy kerül egy 12 éves olyan helyzetbe???
2020. jún. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/127 anonim ***** válasza:
82%

Az a gáz, hogy te valami felsőbbrendű lénynek képzeled magad,valami magasztos erkölccsel, közben egy szánalmas primitív senkiházi vagy...

Szerintem sem kell fogamzásgátlásként használni az abortuszt, de igenis elvetetném ha beteg...vagy ha úgy hozza a helyzet. Egyébként meg hogy lenne már ugyanolyan élet? Ha már megszületett és később lesz beteg, nem mondanék le róla. De ne mond már, h szerinted ugyanaz pl. ha valaki elvetél mondjuk hat hetes terhesen mint ha meghal a gyereke 5 évesen ...... Egyik sem jó érzés, de beláthatod h egy hangyányi különbség van a kettő között... Innentől kezdve meg, számomra nem gyilkosság az abortusz. És ez a mártírkodás is szánalmas számomra mikor valaki tökre teszi az egész család életét, hogy ápoljon egy beteg gyereket aki születésétől élete végéig gondozádra szorul. Mondom mégegsszer ha születése után történik valami vele, az más, de ha tudja valaki h életképtelen lesz, akkor nem értem miért vállalja.

2020. jún. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/127 anonim válasza:
81%
Nagyon nehéz kérdés! Nem nevezném "gyilkosságnak"! Ismerni kellene a kismama helyzetét. Minden nő, leendő anya nehezen hozza meg ezt a döntést. Vannak bizonyos helyzetek, amikor kénytelen kimondani, meghozni a döntést: abortusz! Még mindig szerencsésebb, mint szülés után elbujdokolni, egyedül megszülni, és akkor megölni. Családi, baráti háttér is nagyon fontos!
2020. jún. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/127 anonim ***** válasza:
88%

Felvetődött bennem a kérdés, hogy úgy mégis, ki vagy te?

Valami lángpallosú angyal?

Mert igencsak ellentmondást nem tűrő válaszokat adsz.

Magam is úgy vagyok vele, hogyha azt gondolom, hogy valamiben igazam van, akkor odamondogatok, de ha észérvekkel meggyőznek, hogy nem egészen úgy van, akkor azt elfogadom. Itt nagyon sokan elmondták a véleményüket, érvekkel alátámasztva. És te nem vagy hajlandó ezt tudomásul venni. A szavazásodból is kiderül, hogy mi is a többség véleménye. El kellene gondolkodnod azokon, amiket a többiek itt leírtak. De ehelyett eltűntél.

Ami nagyon nem tetszett nekem, az ez a megnyilvánulásod:

"#2

Ha kiderül, hogy születési rendellenessége lesz a gyermeknek, akkor inkább gyilkoljuk meg?"


Na itt erre nekem az lenne a válaszom, hogy

1.:Az abortusz nem gyilkosság, amennyiben az a 12. hétig bekövetkezik.(Vagy egyéb a törvényben meghatározott esetekben, meghatározott ideig.)

2.:Családtagom miatt jártam egy otthonba minden nap. És volt a szobájában egy fiatal lány, aki arra volt képes, hogy nyöszörögjön, ha éhes vagy szomjas, vagy ha fájdalmai voltak.Megjegyzem, a nővérek olyan nagyon nem siettek hozzá...

Semmit sem tudott a világról vagy magáról. A szülei nem látogatták, a nagyanyja járt nála néhanap, tőle tudtam meg, hogy így született, és a szülőszobában lemondtak róla.

Most akkor szerinted ettől nem lett volna jobb, ha a szülőanyja annak idején elmegy abortuszra, és nem ragaszkodik ahhoz, hogy ő megszüli mindenképp? Ezen szerinted van mit becsülni? Ez szerinted élet? Úgy értem, emberhez méltó élet?

2020. jún. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/127 anonim ***** válasza:
81%
#100, nagy tévedésben vagy... az érintett párnak több joga van eldönteni egy embrió sorsát, mint akármelyik kib. vallás istenének..
2020. jún. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!