Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elutasítjátok az abortuszt?...

Elutasítjátok az abortuszt? Vagy elfogadjátok?

Figyelt kérdés
Szerintem egyenlő a gyilkossággal, a babának joga van az élethez. Az anyának pedig nincs joga elvenni az életét. Akkor sem, ha az ő gyermeke.
2020. jún. 9. 14:45
 81/127 anonim ***** válasza:
75%
Én döntéspárti vagyok. Van a családban erőszakból fogant kisgyerek, az anyja úgy döntött szeretné megtartani. Fú mit kapott a többi nőtől aki tudott erről, legyen az orvos, védőnő vagy barátnő. Simán rákényszerítették volna az abortuszra ha rajtuk múlt volna, pedig mindig hangoztatták a feminista mantrát, hogy ő teste, ő döntése. Ilyenkor úgy látszik, ez nem érvényes.
2020. jún. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/127 anonim ***** válasza:
5%
Igazatok van, ezt rátok kell hagyni! Számomra ez túl sötét lelkekre vall. Nem is hagyom hogy a továbbiakban bele vigyetek. Minden jót nektek! 😊
2020. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/127 anonim ***** válasza:
87%
Számomra is túl sötét lelkekre és legfőképp elmére vall, aki szigorúan tiltakozik minden tény ellen és reflexből, pusztán kedvességből kényszerítene másokra nem kívánt gyerekeket. :)
2020. jún. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/127 anonim ***** válasza:
82%
Azt azért árulja már el nekem valaki, hogy csak azért is megszülni egy gyereket hiába se az anya se a helyzete nem alkalmas rá az hol a tökömben felelősségteljes döntés??? Én komolyan nem értem hogy lehet ennyire szemellenzős valaki. Az abortusz a felelősség alól való kibúvás? Inkább nyomorítsuk meg egy életre szerencsétlen gyereket mert semmi nem alkalmas se az érkezésére se a felnevelésére mert az aztán tényleg felelősségteljes döntés...
2020. jún. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/127 anonim ***** válasza:
10%
Az én első gyerekem pl marhára nem jött jókor, se pénzünk se helyünk nem volt. 3 évvel később lett. Csak azért hülyeség lett volna nem vállalni, az ember anyagi helyzete hullámzó, van amikor jobban megy, van amikor nem.
2020. jún. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/127 anonim ***** válasza:
76%

#84 Jól látod, ezt ők pontosan így gondolják. Most mit kezdesz egy olyannal, aki pl egy 15-16 évest is biztat, hogy a büdös semmire és a szülei nyakára+pénzére szüljön?? Mert van ilyen elvetemült.

Mondjuk a felelősségteljes döntés és viselkedés ott kezdődik, hogy nem szülök úgy, hogy se pénzem, se lakni nincs hol, de hát kinek mi.. Akkor érdekelne pontosan hova és mire szültél kedves 85? A semmire? És szerinted ez a felelős döntés? Hát oké, a te bajod, de e nevezzük már felelőtlennek, aki nem szül úgy, hogy SEMMI nem adott egy gyerekhez! Felelős gyerekvállalás eleve ott kezdődik, hogy megteremtem a szükséges alapot és utána szülök, de láthatóan nem mindenkinél.

2020. jún. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/127 anonim ***** válasza:
18%

Nem nevezem felelőtlennek, épp ez a problémám, hogy én magasról szarok arra, hogy ki szüli meg a gyerekét és ki nem, ellenben sokan kifogásolják, hogy én anno miért tartottam meg a gyerekemet (na vajon), miközben ez az én döntésem volt és rühellem amikor mások turkálnak a méhemben és a zsebemben. Lásd "Mondjuk a felelősségteljes döntés és viselkedés ott kezdődik, hogy nem szülök úgy, hogy se pénzem, se lakni nincs hol"


Majd én és a párom eldöntöm mi fér bele, hova és mikor. Köszönöm.

2020. jún. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/127 anonim ***** válasza:
69%

"Majd én és a párom eldöntöm mi fér bele, hova és mikor."

Tipikus önző majom aki magasról tesz rá mi a jó a gyerekének... Majd ő meg a párja eldönti... És milyen jó, hogy ez krvára nem a te akaratodról szól mókuska hanem arról, hogy a gyerekednek mi lenne a jó. Csak ez a magadfajtákat pont nem érdekli. NEKEM legyen gyerekem ÉN szülni akarok KELL nekem babucika. Az, hogy ez csóri gyereknek jó-e senkit nem érdekel...

2020. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/127 anonim ***** válasza:
22%
Hogyne szólna az én akaratomról, az egész gyerekvállalás erről szól, "mókuska", hogy te és a párod akartok gyereket. A gyerek nem vállalása is arról szól, hogy te nem akarod. Miért ne lenne jó a gyerekemnek? Ez megmondod látatlanban, kívülállóként? Egy médium vagy. :)
2020. jún. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/127 anonim ***** válasza:
73%

#87 Én aztán totál letojom, hogy te szülsz-e a semmire nyomorba gyereket, csak akkor legalább még ne te játsszad az eszedet, hogy ez milyen felelős döntés és bezzeg aki nem szül a semmire az meg felelőtlen! Köszi. :)

Elég nevetséges az ellentét, ami leszűrhető az irományodból, mert egyrészről vagdalkozol a felelősséggel, miközben nálad annyiban kimerül a felelősség, hogy pénz és lakhatás nélkül szülsz, mert TE úgy akarod, a gyerek végül is nem izgat, de persze aki abra megy azt előszeretettel elítéled és jelzőket aggatsz rá, mert hát az egy "ember". De ha a 0-ra szülünk és netán a gyerek nyomorog, az nem felelőtlenség. Oké, köszi, ma is tanultunk valami újat.

Hülyeség csak azért nem szülni, mert semmi nem adott hozzá, hát ugyan már.... :D:D

2020. jún. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!