Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elutasítjátok az abortuszt?...

Elutasítjátok az abortuszt? Vagy elfogadjátok?

Figyelt kérdés
Szerintem egyenlő a gyilkossággal, a babának joga van az élethez. Az anyának pedig nincs joga elvenni az életét. Akkor sem, ha az ő gyermeke.
2020. jún. 9. 14:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/127 anonim ***** válasza:
62%
"Azt hiszem nem kell mondanom, hogy mi a megoldás."- nem Kérdező, az biztosan nem, amire gondolsz...
2020. jún. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/127 anonim ***** válasza:
84%

Minek írsz ki kérdést, ha aztán belekötsz azokba, akik nem értenek veled egyet, azaz mindenkibe?! Mert hogy itt senki nem ért veled egyet.


Egyáltalán nem ítélem el azt, akinek volt abortusza, minden nőnek joga van a teste felett rendelkezni, e jog mindenkit megillett és ezerszer magasabban és előrébb helyezkedik el, mint egy pár hetes, fejletlen, tudat nélküli sejthalmaz nem létező jogai, mert hogy nincs neki. Majd lesz, HA élve megszületik. Addig, amíg a nő teste által képes létezni, táplálkozni, növekedni, neki kell kihordani és irtózatos fájdalmak között megszülni, ő teszi kockára a testi és lelki épségét, addig biza a nő dönt. Pont. Tetszik, nem tetszik, ez akkor is így van, ha fejreállsz még akkor is. A nő méhe nélkül képtelen életben maradni akárcsak egy másodpercre is, mivel annyira fejletlen, hogy magától levegőt sem képes venni, pedig az bizony életfeltétel.

Ha meg annyira számítana az emberi élet, akkor nem szarnád telibe a már MEGLÉVŐ emberi életeket, azaz azokat a nőket, akik bár terhesek lettek ilyen vagy olyan módon, de nem akarják megtartani.

Az abortuszt gyilkosságnak nevezni meg orbitális nagy butaságra vall, pont annyira, mint azt állítani hogy "ugyanolyan" egy embrió, mint pl mi. Először is megölni csak azt lehet, ami élve megszületett, szóval ez már itt bukik. Továbbá ez még mindig egy legális műtét, ha jól tudom senkit nem vágnak sittre, ha abortuszt végez/végeztet, nem véletlen. Egy fejletlen, a nő testén kívül életképtelen, fájdalmat nem érző, magától lélegezni képtelen embrió pedig olyan messze van az "ugyanolyan ember, mint aki már megszületett", mint ide Kína. És ez puszta biológia! Méghozzá elég alap ismeret. Szomorú, hogy valaki a minimummal sincs tisztában.

Ja és az mond valamit, hogy NINCS 10o%-os védelem?? Bizony eseményutani, foggátló, sőt spirál mellett is besikerülhet egy terhesség. Egy ilyan nőnek mégis miért kéne megtartania, akinek pl egyetlen porcikája nem vágyik egy gyerekre és eleve soha nem is akar? Miért jó szánt szándékkal tönkrevágni kapásból 2 (ha megszületik a gyerek már 3) ember életét egyetlwn fejletlen embrió miatt?!

Én speciel sokkal jobban elítélem a hozzád hasonló szemellenzős, csőlátású, gusztustalan módon ismeretleneket legyilkosozó embereket, mint akinek volt 1 abja. Az meg nonszensz, hogy annyira empátia 0 vagy, hogy itt vergődsz azon, hogy egy 12 évest ugyan hogy erőszakolhatnak meg, konkrétan te szerencsétlen kislányt hibáztatnád ebben az esetben is. Szégyen!

2020. jún. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/127 anonim ***** válasza:
89%

Halkan megsúgom: egy terhesség és szülés SOKKAL TÖBB kockázattal és maradandó szövődménnyel járhat, mint egy abortusz! És ez tény, független a te privát véleményedtől. Mint ahogy az is tény, hogy egy szülésnél a halálozásra is jóval nagyobb esély van, semmint egy abnál.

És a jelenlegi technológia mellett rettenetesen kevés esély van arra, hogy abortusz miatt meddő lesz az ember, már-már elhanyagolható.

Minden éremnek két oldala van és meglehetősen szánalmas, mikor csak az egyiket próbálod sulykolni, miközben a másik sokkal több és sokkal nagyobb kockázati aránnyal rendelkezik....

2020. jún. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/127 anonim ***** válasza:
82%

“ Nem mellesleg egy abortusz akár örökös meddőséggel járhat, és azért nagyon nem mindegy, hogy felelőtlen vagyok, abortuszt alkalmazok, aztán egy egész életre elcsesztem magam.”


Ez nem igaz.

2020. jún. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/127 anonim ***** válasza:
87%

"Nem mellesleg egy abortusz akár örökös meddőséggel járhat"


Aha persze, azt felejted már csak el megemlíteni, hogy erre kb retrentian minimális esély van, szinte elhanyagolható, ellenben a szülés közben felmerülő komplikációkra és annak maradandó szövődményeire sokkal nagyobb az esély.

Szép öngól.:)

2020. jún. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/127 anonim ***** válasza:
75%
akarom mondani rettentően* minimális
2020. jún. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/127 anonim ***** válasza:
89%

"Akkor mi a magzat? Élősködő? Parazita? Eltaposható bogár? A magzat egy kezdődő élet. Nem csak az élet "lehetősége", hanem már egy elkezdődött élet."

A magzat valóban élősködő. Esetleg érdemes lenne utána nézned a szó jelentésének. Nem, nem ember, csak a lehetősége. 12 hetes körig végeznek a nő kívánságára abortuszt. 12 hetes körig rendkívül gyakori a spontán vételes is.


"A nő élete és önrendelkezési joga mindig előnyt élvez a magzateval szemben."


Mert ha megöli, akkor saját maga fölött rendelkezik? Nem egészen. Egy másik élet fölött is rendelkezik, és szó szerint meggyilkolja a gyermeket, kibújva ezzel a felelősség alól, ami a saját, esetleg a környezete hibájából származik. Szóval az nagyon nem önrendelkezési jog, hogyha meggyilkolok valakit.


Önmaga felett rendelkezik. Afelett, hogy akár e terhes lenni, a terhességet kihordani és szülni.

Meggyilkolni csak élő embert lehet. A magzat nem élő ember, a magzat, ahogy már te is megjegyezted, élősködő. Nem mellesleg a jó kérésére végzett abortusz idejen megcsak nem is magzat, hanem embrió

2020. jún. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/127 anonim ***** válasza:
75%

"Ugyanolyan mint az Tied, az enyém, vagy bárki másé ezen a világon."

Nem, nem ugyanolyan élet. Ha egy 3 hónapos magzatot kivennék a méhemből, néhány perc alatt elhalna. Ergo egy életképtelen sejtcsomó, aminek még semmilyen tudata nincs.

Azt mondtam korábban parazita, te pedig egyből lesajnálóan hozza tetted hogy szegény gyerekemet parazitának tartom. Igen, annak tartom. De azt is oda írtam hogy HA (!) ez vagy az vagy amaz eset áll fenn. Nyilván ha megvan az anyagi hátterem, mindketten akarjuk, boldog párkapcsolatban élek, egészséges a magzat, akkor kialakul az érzelmi háttere is a dolognak, ahonnan már örömmel várom a gyerekemet a világra. De tudod ennek is megvan az ideje. Mi van azokkal akik elvetélnek pl.? Na ezért nem kell egyből fejest ugrani a babacuccok közé egy pozitív teszt miatt, mert egy vetélés elég sokáig előfordulhat. És minek sírjak egy sejtcsomó miatt? Ezért nem is tekintem gyereknek azt a magzatot, még akkor sem, ha akartam és tudatosan vállaltam, mert egy bizonyos ideig bármikor történhet vele bármi.

2020. jún. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/127 anonim ***** válasza:
79%

Ha a zigóta önálló életre képes valami lenne, akkor abortálás után miért nem tartják életben mesterséges táplálással? Ja, merthogy mégsem képes önálló életre. Te annyira ostoba és sötét vagy, amilyenek csak a legelvetemültebb vallássérültek tudnak lenni.

"Azt hiszem nem kell mondanom, hogy mi a megoldás." - ez ebből a mondatból is világosan kitűnik. Aki nem védekezhet eü. okokból, és ugyanezért nem is szülhet, az ne szexeljen. Aha!

Manapság pedig már teljesen minimális kockázata van annak, hogy az abortusz meddőséget okozzon, nagyon ritkák az olyan szövődmények, szerencsére. Így a gyermekek jó része akkor születik, amikor az adott család a lehető legjobban tud gondoskodni a gyermekről. Nem, az örökbeadás nem opció, ha már megszülöm a gyerekemet, vállalva a terhesség és szülés minden lehetséges kockázatát, akkor nem fogom idegenekre bízni. Főleg nem ilyen hozzád hasonlókra. Ha nagyon válságosra fodulna az életem a már megszületett gyerekkel, akkor csakis nyílt örökbefogadással adnám oda, olyannak, akit ÉN választok ki neki. Nehogy véletlenül valami hozzád hasonló idiótához kerüljön, aki érzelmi nyomorékot "nevelne" belőle.

2020. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/127 anonim ***** válasza:
83%

Drága Kérdező, biológiai tény, hogy s magzat parazita. Gazdatestben él, onnan vonja el a létezéséhez szükséges tápanyagot és a gazdatesten kívül nem marad életben. Ez tény.

A gyermekgyilkosság feltétele egy élő gyermek megölése. A magzat nem élő gyermek.

2020. jún. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!