Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortuszellenesek véleményére...

Abortuszellenesek véleményére vagyok kíváncsi. Miért érveltek sokszor azzal, hogy mi lett volna, ha anyánk úgy gondolta volna, hogy elvetet? Számomra ez a gondolat teljesen okés, pedig nem vagyok egy nagy ab. pártoló sem.

Figyelt kérdés
Mivel személyesen nem érint a téma, ezért se pro se kontra nem foglalok állást, viszont mivel nem én akartam megszületni ezért számomra semmi borzasztó nincs abban a gondolatban, ha esetleg anyám így döntött volna, biztosan jó okkal. Valahogy sokkal jobban riaszt az a gondolat, ha valaki (főleg idegen) vallási, ideológiai, egyéb indokokra hivatkozva anyám nyakára erőltetett volna, hogy már csakazértis szüljön meg. Borzasztóan érezném magam kényszergyerekként, engem ez az opció sokkal inkább bántana mint az, ha anyám műtétileg eltávolítatt magából. Nem provokáció, csak őszintén nem értem bizonyos emberek logikáját. Igen, tudom hogy történik a műtét, és így is inkább azt választanám, mint más nyakára kényszerből megszületni.

#abortuszellenesek
2020. okt. 28. 14:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
33%
Téged. Más meg nem így érez, engedtessék meg neki is.
2020. okt. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy ne engedtessék meg egy szóval sem. Csak nem értem, miért aduász ez a mondat. Megjegyzem nem hiszem, hogy ép ember kényszerből akarna megszületni...
2020. okt. 28. 14:38
 3/29 anonim ***** válasza:
10%

"...megjegyzem nem hiszem, hogy ép ember kényszerből akarna megszületni..."


De jó, hogy nem ítélkezel! Mit tennél, ha azt tennéd?

2020. okt. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Ez hol és miben ítélkezés? A józan, ép ész? Szerinted kinek jó a kényszerlét?


És mégegyszer: mivel engem NEM érint és sosem fog, ergo abortuszom nem lesz, én nem másra, csak a magam születésére vonatkoztatva tettem fel a kérdést. Max. annyiban, hogy gondolok anyámra, és borzaszt a gondolat, hogy kényszerből és koloncként kellett volna engem megszülnie. Kár, hogy értelmes választ nem tudtál írni...

2020. okt. 28. 14:48
 5/29 anonim ***** válasza:
26%

Valamiért mégis ennyire izgat a téma. Miért?


Én örülnék, ha legalább kényszerből kapnék esélyt az életre, mert az ÉLETEM az ENYÉM és nem anyámé.

Ha már olyan hülye volt, hogy megcsinált, akkor bassza meg és vállalja a felelősséget!


Tessék, B verzió.

2020. okt. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Mint írtam, mert érdekelt, miért ez a válasz az aduász. Aztán van a nagy szemrebbenés, hogy rám ez nem hat. Oké, te így látod, más meg más. Nem biztos, hogy csak hülyeségből csinált meg, és csak a felelősséget nem vállalja. Mióta gond az, hogy szeretném megérteni más logikájátis? vagy ebben az országban ennyire furcsa az az elképzelés, hogy különböző módon gondolkodó emberek közeledni próbálnak egymáshoz?
2020. okt. 28. 14:57
 7/29 anonim ***** válasza:
71%

Akik azt mondják hogy soha nem vetetnének el magzatot, akkor sem ha nagyon beteg lenne, akkor sem ha a semmire szülnék és másokat meg akik ezt megteszik lenézik (nyilván nem rendszeresen) azok sokkal felelőtlenebbek szerintem mint azok akik egyszer elmennek abortuszra valamilyen indok miatt.

Az ilyen érvek amiket te is írtál csak elterelések, ahogy az is hogy jajj isten ajándéka, jajj egy kis élet stbstb. mert nincs jobb magyarázatuk azokkal az érvekkel szemben hogy pl egy SÚLYOSAN beteg gyerek, aki kb egész nap vegetál élete végéig az elveszi az ő életét, a férjéét (bár ő le tud lépni) és később ha van testvére akkor az övét is (ha csak nem otthonba kerül), vagy azzal szemben hogy hogyha valaki a semmire szülne és kb éhezne a gyerek is meg ő is, vagy ha nem ilyen drasztikusra gondolunk akkor is ha csak egyszerűen nem tudna normális életet biztosítani neki.

2020. okt. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
65%

Némelyek így akarnak "érvelni", amellett, hogy valakinek, aki a háta közepére sem kívánja az egész terhességet, miért is tartsa meg mégiscsak, ahelyett, hogy abortuszra menne. Párhuzamot akarnak vonni aközött, hogy az adott illető anyja anno hogy döntött és aközött, hogy jelenleg ő maga hogy fog dönteni. Magyarul arra akarnak célozni, hogy mivel a te anyád megtartott x évvel ezelőtt, neked is konkrétan kötelességed ezt tenni, független attól, hogy te mit akarsz. Én sem értem ennek mi értelme, de rengetegszer futottam már bele ebbe a fajta logikátlan és irreális elképzésbe, hogy a gyereknek ugyanúgy kell élnie és döntenie, ahogy anno az anyjának.


Egyébként sokan nincsenek tisztában azzal, hogy mikor embrióként, néhány hetesen, fejletlenül az anyjuk méhében még csak egy lehetőségként léteznek, akkor a világon nincs semmiféle döntési joguk azt illetően, hogy megszülessenek-e vagy sem. Egészen addig, amíg a nő méhében, a nő teste és szervezete által képes az az embrió egyáltalán ott lenni, tudattalanul, kifejletlenül, fel sem fogva, hogy ő kicsoda vagy micsoda, addig korántsem beszélhetünk arról, hogy az az "ő élete". Nem. A nő döntése, hogy ő hagyja-e, hogy bármi is életet "eresszen" az ő méhében és megszülethessen. Mert az a NŐ élete. Az ő teste kell hozzá, az ő szervezete és ami a legfontosabb, az ő életére lesz örökre kihatással egy gyerek, ő fog érte felelősséggel tartozni, úgyhogy teljesen egyértelmű, hogy ő dönt a sorsáról. Egy embriónak nincsenek jogai, egy embrió nem képes magától életben maradni, a nő méhén kívül nem képes lélegezni sem. Egy embrió csak az élet lehetősége! És hogy ezzel a lehetőséggel élhet-e, azt a nő dönti el, ennyi. Ahogy azt is a kifejlett, megszületett, érző nő dönti el, hogy a saját életében, a saját életét befolyásoló döntésekkel kapcsolatban miért vállal és miért nem vállal felelősséget!

2020. okt. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
70%
Az a gond, hogy logikát keresel. Ez pedig nem csak egy logikus, hanem egy érzelmekkel teli téma is. Logikával érzelmeket megérteni nem lehet.
2020. okt. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
35%
Igen, a nő döntheti el. Ebben egyetértek. De abban nem, hogy időben mikor döntheti el. Szerintem fogantatás előtt. Szerinted 8as meg akármikor.
2020. okt. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!