Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortuszellenesek véleményére...

Abortuszellenesek véleményére vagyok kíváncsi. Miért érveltek sokszor azzal, hogy mi lett volna, ha anyánk úgy gondolta volna, hogy elvetet? Számomra ez a gondolat teljesen okés, pedig nem vagyok egy nagy ab. pártoló sem.

Figyelt kérdés
Mivel személyesen nem érint a téma, ezért se pro se kontra nem foglalok állást, viszont mivel nem én akartam megszületni ezért számomra semmi borzasztó nincs abban a gondolatban, ha esetleg anyám így döntött volna, biztosan jó okkal. Valahogy sokkal jobban riaszt az a gondolat, ha valaki (főleg idegen) vallási, ideológiai, egyéb indokokra hivatkozva anyám nyakára erőltetett volna, hogy már csakazértis szüljön meg. Borzasztóan érezném magam kényszergyerekként, engem ez az opció sokkal inkább bántana mint az, ha anyám műtétileg eltávolítatt magából. Nem provokáció, csak őszintén nem értem bizonyos emberek logikáját. Igen, tudom hogy történik a műtét, és így is inkább azt választanám, mint más nyakára kényszerből megszületni.

#abortuszellenesek
2020. okt. 28. 14:32
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Na igen... Őszinte leszek, engem az anyám brutálisan kikészült idegrendszerre vállalt be (hogy miért, azt inkább most nem részletezném), hát olyan is lett a nevelése. Nem volt az az állapot jó senkinek se. Utólag bevallotta, hogy lehet, hogy jobb lett volna megállnia két gyereknél. Én tényleg szeretném megérteni az abortuszellenesek véleményét, láttam a videóikat, a fényképeket, és szigorúan csak magamból kiindulva engem nem borzaszt el a gondolat, hogy velem az anyám ilyen műtétet vett volna igénybe. Nem szeretnék más életében okoskodni, ezért senki másról én nem fogom megmondani a tutit, engem tényleg csak elvi síkon érdekelt a kérdés. Nézem a képeket, oké, elképzelem oda magamat, és nem érzem azt, hogy én ettől kiborulnék. Ki kellene? Azt az egyet azonban bizton merem állítani, hogy az anyám a nagy vallásosaktól és más ab. ellenes emberektől semmi segítséget nem kapott, akik elvileg óriási életvédők...
2020. okt. 28. 15:21
 12/29 anonim ***** válasza:
58%

10 Mutasd már meg kérlek, hogy pontosan hol írtam, hogy szerintem akármikor dönthet a terhesség során a nő? Hm? Sehol egy árva szóval nem írtam ilyet, főleg hogy végig embrióról beszéltem, továbbá abortuszról beszélünk, ami jelenleg Magyarországon a 12. hétig van engedélyezve alapesetben, tehát őszintén nem értem ezt az "akármikort". Mertem feltételezni, hogy tisztában van mindenki az abortusz határidejével. Én ugyanis erről beszéltem.


Szerintem meg egy megszületett, kifejlett, érző ember akarata ezerszer előrébb való egy fejletlen embrió nem létező akaratánál. Már pedig 100%-os védelem NEM létezik és rengeteg nő van, aki nem akar gyereket, de előfordulhat, hogy védekezés ellenére mégis terhes lesz. Az ilyen nőre mi a francért kéne ráerőltetni egy nem kívánt terhességet és szülést?? Vagy egy bizonyíthatóan súlyos beteg magzatot miért kellene bárkinek is akarata ellenére megtartania?

De tovább megyek, emberek vagyunk és igen, az emberek hibázhatnak. Igen, a védekezésben is. Van, aki egyetlen rosszul hozott döntés miatt, egyetlen nem védekezésből terhes lesz, mert belül remélte ennyitől nem lehet gond. De mégis lett, terhes lett, viszont nem akar gyereket. Egy ilyen nőre miért kéne gyereket kényszeríteni, tönkretéve ezzel az egész hátralévő életét?? Ennek mi értelme, de őszintén? Milyen ember képes előrébbre valónak tartani egy embriót egy már megszületett nőnél és képes inkább ráerőszakolni egy ilyen komoly terhet? Miért hiszik azt, hogy a gyereknek jó lesz olyan emberek között felnőni, akik folyamatosan éreztetik vele, hogy valójában soha nem akarták őt, csak teher mindenkinek, ahol nem kap szeretetet, nem kap törődést stb. Ha egyszer megérthetném, hogy ennek mi értelme....

2020. okt. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
17%

Tehát meg sem születni jobb lett volna, mint anyád mellett felnőni és most itt lenni?


Ha nem találtál értelmet az életednek, ha nincs benne érték, kincs és látható lehetőség számodra, az miért más hibája? Messzire vezető kérdés ez. De orvosi kompetencia, ha így van.

2020. okt. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
66%

#12 teljesen egyetértek veled, a legtöbb ilyen ember valószínűleg nem tapasztalt még személyesen olyant hogy ő kell gondozzon életevégéig egy súlyosan beteg gyereket, finanszírozni a kezeléseket, látni a szenvedését vagy nem tudja rendesen etetni, ruháztatni, teljesíteni a vágyait vagy egyszerűen szeretni és normális körülmények között felnevelni.

Nekem sem volt még abortuszom, szóval nem úgy írom ezeket hogy 5-ön túl vagyok.. de azért szerintem egy ilyen helyzetet minden szempontból mérlegelni kell és nem csak abból hogy ő is egy kis élet LESZ

2020. okt. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
64%

Paradox feltételezés: nyilván ha anyád elvetet, akkor nem tudsz azon gondolkodni, hogy ez jobb-e vagy élni. Nem összehasonlítható a két helyzet.

Én sem támogatom az abortuszt, de ezzel nem szoktam érvelni.

2020. okt. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
79%
Ja és azt hozzáteszem hogy én sem támogatom hogy valaki menjen akár évente abortuszra, de ha mondjuk 1x előfordulna akkor nem néznék rá senkire rossz szemmel.
2020. okt. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Tévedsz, mert nem az van, hogy nem találtam értelmet az életemnek. Csak engem felőrölne a bűntudat (még akkor is, ha nem tehetek róla), ha más akarata ellenére születtem volna meg. És igen, anyámnak könnyebb lett volna nélkülem, ez tény. Azt is elismerte, hogy nagy valószínűséggel nem vállalna be engem újra. Egyébként őszintén érdekel, hol olvastál tőlem olyat, hogy szerintem bármi is bárki más hibája? Még csak nem is más emberrel kapcsolatban tettem fel a kérdést, hanem szigorúan csak magammal kapcsolatban. Egyébként több női felmenőm is úgy gondolkodott, hogy jobb meg sem születni, és ezt kimondták őszintén.
2020. okt. 28. 15:39
 18/29 anonim ***** válasza:
56%
Az a legnagyobb baj hogy sokan úgy gondolják hogy az abortusz bűn és mindenki szülje is meg ha már terhes lett, az nem baj hogyha utána mondjuk verik vagy szenved vagy éhezik vagy nem szeretik , stb. de akkor is szülje meg és akkor az úgy jó
2020. okt. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Tehát meg sem születni jobb lett volna, mint anyád mellett felnőni és most itt lenni? --> Egyébként mivel kifejezetten bűntudatom volt sokáig gyerekként, annyira ettük egymás idegrendszerét így igen, sokszor éreztem azt később, hogy nem lett volna akkora tragédia anyám abortusza (szigorúan rám nézve, mielőtt magadra veszed). Azóta nyilván reálisabban látok, mert nekem szerencsém volt pár dolgot illetően, de tudom az érzést, mikor tényleg azt érzed, hogy a puszta léted tette tönkre az anyád életét. Borzalmas...
2020. okt. 28. 15:46
 20/29 anonim ***** válasza:
84%
En elméleti ab ellenes vagyok (vagyis sose tiltanam be pl) és sosem érvelnek ezzel. Ez egy hülyeség. Pont az, hogy ha tököm lenne, pasi lennék. De nincs. Így nincs is miről beszélni. En a saját gyerekemet nem lennék képes elvetetni, és ehhez azt gondolom minden jogom megvan mindenfele érv nélkül is. De azt is tudom, hogy vannak esetek, amikor az a jobb, ha elvetetik. Egy nem várt gyereket kihordani semmi értelme. Egy terhesseg sok lemondással és fájdalommal jár. Akinek nem kell a végeredmény, azt nem szabad rákényszeríteni. Ettől meg nem ertem meg ezt a gondolkodást. De elfogadom.
2020. okt. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!