Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortuszellenesek véleményére...

Abortuszellenesek véleményére vagyok kíváncsi. Miért érveltek sokszor azzal, hogy mi lett volna, ha anyánk úgy gondolta volna, hogy elvetet? Számomra ez a gondolat teljesen okés, pedig nem vagyok egy nagy ab. pártoló sem.

Figyelt kérdés
Mivel személyesen nem érint a téma, ezért se pro se kontra nem foglalok állást, viszont mivel nem én akartam megszületni ezért számomra semmi borzasztó nincs abban a gondolatban, ha esetleg anyám így döntött volna, biztosan jó okkal. Valahogy sokkal jobban riaszt az a gondolat, ha valaki (főleg idegen) vallási, ideológiai, egyéb indokokra hivatkozva anyám nyakára erőltetett volna, hogy már csakazértis szüljön meg. Borzasztóan érezném magam kényszergyerekként, engem ez az opció sokkal inkább bántana mint az, ha anyám műtétileg eltávolítatt magából. Nem provokáció, csak őszintén nem értem bizonyos emberek logikáját. Igen, tudom hogy történik a műtét, és így is inkább azt választanám, mint más nyakára kényszerből megszületni.

#abortuszellenesek
2020. okt. 28. 14:32
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, ez egy értelmes és jó gondolat! Öröm látni, hogy azért vannak emberek, akikkkel lehet értelmesen, indulatok nélkül beszélni!
2020. okt. 28. 16:01
 22/29 anonim ***** válasza:
41%
Én megértelek, mondom ezt úgy, hogy én is cáfolnám durván a 13-ast, mert nekem sem az a bajom, hogy céltalan lenne az életem... Engem sem ráz meg a gondolat cseppet sem, ha kitéptek volna anyámból. Nem én akartam megszületni, akkor pedig a teste része voltam, így azt tehetett volna velem, amit csak akar. Részemről emiatt nincs harag, és tudom, hogy nagy valószínűséggel nem lennék én sem, ha újra kezdhetné, mégsem sértődök meg rá.
2020. okt. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Köszi, végre nem egyedül ezekkel a gondolatokkal! Fogalmam sincs, hogy honnan veszik azt idegenek, hogy én meg akartam születni.
2020. okt. 28. 20:23
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt a mondatot mindig úgy értelmezem, hogyha én nem lettem volna, akkor igenis tudom, hogy ezen a világon vannak olyan emberekek, akiknek rosszabb lenne (nyilvan nekem is nélkülük). Örülök, hogy anyám megszült, mert igenis van akinek számítok, akinek szebbé tettem/teszem a napjait, az életét (köztük anyámét is). Ha ezt nem érzed, ha szerinted te senkire nem vagy pozitív hatással, az baj. Mert egyébként a "ha nem lennék" gondolat alapvetően elkeserítő annak, akiről ez szól a szerettei miatt.
2020. okt. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Köszi, értékelem a szép gondolatokat!


Nem tudom, lehet, hogy engem azért nem borzaszt el ez a téma, mert nem egy felmenőmnek volt abortusza és több családtagom is úgy gondolkodik (köztük anyám is), hogy jobb lett volna meg sem születni, ahogy azzal is tisztában vagyok, hogy jó eséllyel újra már nem vállalnának be. Mindenesetre köszönöm mindenkinek, aki értelmesen reagált, tanulságos volt!

2020. okt. 28. 22:34
 26/29 anonim ***** válasza:
Az én anyám azért nem ment el abortuszra,mert nem volt rá pénze,mivel idős volt,remélte amúgy is meghalok terhesség közben, így megmaradtam. Nem foglalkozott velem szinte semmit,házi cselédnek használt, folyamatosan éreztette velem hogy teher vagyok,mindig mondta hogy intézetbe kellett volna adni. Tönkre tette az egészségem, egész gyerek korom fájdalmakkal telt,amik ma is megvannak,sosem múlnak el. 2 naponta hatalmas ordibálás,hiszti volt. A mai napig nem tudtam beilleszkedni az emberek közé, nem tudtam barátokat szerezni, magányos típus lettem,de sorolhatnám a végtelenségig,mindenki tudja az ilyen fajta nevelés következményeit. A mai napig öngyilkos gondolataim vannak, az ilyen életet nem kívánom senkinek,sosem voltam boldog.
2020. nov. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Ez nagyon szomorú, sajnálom, hogy ilyen gyerekkorod volt, kedves utolsó! Ilyet nem lenne szabad megtapasztalnia senkinek! Sajnos sok mindent nekem sem sikerült kihevernem, de azért bízok benne, hogy egy nap jobban leszünk mindketten!


Igen, a nagy abortuszellenesek ebbe nem akarnak belegondolni sosem, nekik csak azon a 9 hónapon kattog az agyuk, az, hogy utána mi lesz azzal a gyerekkel arra már sz.rnak nagy ívben. Van, aki egyszerűen nem való anyának, vagy éppen olyan időszaka van, hogy akkor nem való (ez az én esetemben volt), és a gyerek fogja minden esetben megszívni leginkább sajnos...

2020. nov. 3. 12:08
 28/29 anonim ***** válasza:

Tipikus vallásosok bevannak esetben ezzel a meghalsz azt menybe mész menny nem létezik


Másrészt ha leszel elég idős hogy megtud tőlük kérdezni higy kényszer gyerek voltál vagy akartak e téged faggasd ki úgy hogy az igazat mondja el

2020. nov. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Nem minden vallásos ilyen, én is hívő vagyok de tudok disztingválni és kerülöm a fanatizmust. Szomorúan tapasztalom, hogy ez viszont valóban nem jellemző a vallásosok többségére, csak az ítélkezés és az okoskodás olyan témákban, amiről lövésük sincsen. Sokukat ténylegesen nem is érdekli a gyerek sorsa később, egyszerűen fetisizálják azt a 9 hónapot, aztán kész.
2020. nov. 3. 17:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!