Jó döntés az abortusz?

Figyelt kérdés
A barátommal több mint fél éve vagyunk együtt. Ő 19 én 18 éves vagyok. A minapokban történt egy baleset, kiszakadt a gumi. Utána 6 órán belül bevettem az Escapelle esemény után tablettát. Mivel ez nem 100%-os biztonságot ad és valószínűleg pont a peteérésemnél történt az együttlét, felmerült bennem az az eshetőség is, hogy teherbe estem. Mivel még le se érettségiztem, és nem tartom magamat elég érettnek egy babához, ezért felmerült az abortusz mint lehetőség. A családom 100%-ig támogatna bármilyen döntést is hoznék. Az anyagiakkal se lenne probléma, es mondta anyum, hogy ha úgy döntenék hogy megtartom szívesen fel is nevelné amíg nem lesz nekem is szakmám, munkám, és készen állok rá. A barátom az abortusz mellett áll, mivel ugye ő sincs felkészülve egy ekkora elköteleződésre. Rengeteg cikkel néztem ebben a témában, és nem szeretnék én is az a tini lány lenni aki a pánikhelyzet miatt, át se gondolva rohan abortuszra, hogy semmissé tegye az egészet, mert ugye ilyenkor elég beszűkült tud lenni az ember látásköre. Tudom, hogy ez mekkora lelki teher, és nagy szégyenérzet is társul hozzá. Azt érzem, hogy mindent megtettem annak érdrkében, hogy ez ne következzen be, viszont azt is tudtam, hogy ha valaki szexel akkor bármikor, akár csak egy véletlen miatt is, de meglehet hogy teherbe esik. Nagyon nehéz ez a kerdés, hisz nem csak az én életemről van szó, amit amúgy bármikor feláldoznék ha a gyerekemről van szó, viszont ott a barátom, a családom, a rengeteg ítélkezés, vélemény ami miatt rengetegszer elbizonytalanodok. Köszönöm ha valaki végigolvasta, és esetleg tanácsot tudna adni.

2021. jan. 22. 10:47
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
72%
#22, gyerek semmiképp nem létezik... embriót meg csak akkor lehet abortálni, ha létezik... "gyilokpárti" meg nem létezik, csak a magzatvédők lázálmaiban, DÖNTÉS párti van.
2021. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
69%

Ja végülis az anyagi javak valóban nem számítanak, hisz majd felnő valahogy az a gyerek meg befizetődnek valamiből a csekkek...🤦🏻‍♀️

Gyerekről szó nincs, EMBRIÓ van max, ami olyannyira fejletlen, hogy egyetlen percig nem tudna a nő méhén kívül életben maradni, de az már aztán gyerek, hat persze. Elhiszem én, hogy némelyek soha nem jártak biosz órán és nincs minimális tudásuk sem a témáról, de azért ez a fajta sötétség már rémisztő.

Végülis igen, emberi életek, tudod az is emberi élet, akinek a méhében nem kívánatosan fejlődik egy embrió és az ő akarata és élete milliószor előrébb való bárminemű embriónál, mert az embrióval szemben ő valóban képes lélegezni, megvan a saját élete, van önálló akarata és jogában áll úgy élni az egyetlen életét, ahogy NEKI megfelel.

Olyan pedig nincs, hogy abortuszparti, olyan van hogy döntésparti!! Ami semmi másról nem szól, minthogy az adott nőnek joga van rendelkeznie a saját teste felett és úgy cselekedni, ahogy ő azt jónak ítéli meg saját maga számára. És igen, ha ez az abortusz, akkor az. Senkinek semmi köze, hogy mit kezd a méhében levő embrióval.

Lehet itt vergődni meg nyígni, attól még a tények tények fognak maradni, ennyi. 🙂

2021. jan. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
73%
Nem különösebben izgat a téma, mindenki azt csinál a terhességével, amit akar, de annyira szánalmas és gusztustalan ez a vagdalkozás, hogy ez márpedig gyilkosság, meg gyilokpártiak és társai. Rémisztő ez a butaság, ami némely hittérítő fejeben lakozik és még ő kritizál másokat. No komment. Senki nem öli meg a gyerekét, ugyanis az az embrió még nem gyerek, egy lapon sem említhető a már megszületett valóban gyerekekkel, akik többek között rendelkeznek kifejlett tüdővel, amivel képesek lélegezni és ami úgy “mellékesen” életfeltétel, nincsenek egyetlen nő testéhez sem kötve életbenmaradas tekintetében, nem más szervezetétől függ az életük és még lehetne sorolni. Legalább baromságokat ne beszélnétek....
2021. jan. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
73%

Közel áll hozzád a biológia??😂

Ez jó vicc volt, mert az irományaid alapján aligha állhatna ennél messzebb. Az abortusz pillanatában az a fejletlen embrió nincs tudatánál, életképtelen es még csak fájdalmat sem érez és bizony ezek orvosilag bizonyított tények, továbbá ugye szimpla biológia, amivel te olyan “jóban” vagy. Az legyen már a te bajod, hogy te a saját kis beszűkült nézeteidet akarod más torkán letuszkolni. Az abortusz egy legális, törvényes kis műtét, amivel bárki élhet a törvényi kereteken belül, pont. Tetszik, nem teszik, senkit nem érdekel a te privát véleményed, ugyanis a kutya sem kérdezte. A saját méheden kívül pedig máshoz nincs közöd.

A hasbalövés pedig sejtelmem sincs hogy jön ide és ki mondta, hogy csak a nőnek árt, de oké. Egy haslövésnek nagy eséllyel vetélés lesz a vége az embriót/magzatot tekintve, legrosszabb esetben a nő pedig meghal.


#14 A kérdés felvetés már ott bukik, hogy egy 8-9 hónapos kifejlett magzat egy lapon sem említhető néhány hetes embrióval, amit épp abortálni készülnek. Egy 8 hónapos magzat vígan elél a nő méhén kívül is, képes az önálló légzésre és még lehetne sorolni. Lehet nem kellene egy lapon emlegetni egy kifejletlen 8 hetes embriót és egy kifejlett 8 hónapos, a nő méhén kívül is életképes magzatot..

2021. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
57%
#24, "Akkor a hasbalövés csak az anyának árt?" - ártani a magzatnak is ártHAT, akár direkben, akár az anyának ártás következtében. De ettől még egy terhes nő megölése EGY RENDBELI emberölés, a magzat terhére nem lehet emberölést elkövetni, nem lehet emberölés alanya. Ezt kellene felfogni végre.
2021. jan. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
36%

26 Te szándékosan játszod itt az értetlent vagy csak tetteted...?

Ki mondta, hogy az egy “valami”???Segítek, a megnevezése embrió/magzat, de még korántsem gyerek. Az egy dolog, hogy aki gyereket akar, az már a pozitív tesz láttán “gyerekről” beszél, de az még csak egy embrió, majd magzat, majd szülés után gyerek.

Egy 8-9 hetes embriót és egy 8-9 hónapos magzatot pedig még mindig nem lehet egy lapon említeni, mert az egyik a nőn kívül életképtelen és fejletlen, míg a másik nem. De ezt biztos tényleg nagyon lehet felfogni.

2021. jan. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
14%
13-as írta, arra reflektáltam. De ez még mindig nem válasz. Meghal az a gyerek 8-9 hónaposan az anyaméhben, halálnak számít? Ha nem, miért mondják, hogy halva született? A "halál előfeltétele az élveszületés" logikai bukfencre akarom felhívni a figyelmet.
2021. jan. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
12%
Kedves Kérdező! :) Én a helyedben megtartanám a babát ebben a helyzetben. Jó, hogy több szempontot is figyelembe véve gondolod át ezt a kérdést, és az is, hogy a családod támogat. Ugyanakkor érthető a félelem is, ami benned és a párodban is van. De az a 9 hónap nemcsak a babának kell a fejlődéshez, hanem egy párnak is a szülővé váláshoz. Ítélkezést bármilyen döntés esetén kaphatsz, ez ne befolyásoljon. Minden jót kívánok! :)
2021. jan. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
59%
#27 Ez nem logikai bukfenc, ez a jogi megfogalmazás. Egyrészről. Másrészről a terhességben bekövetkezett változásokat a nő szempontjából nézve: elvetél vagy elhal a terhessége, tehát elhal és nem meghal, a köznyelvben sem úgy mondják, hogy X hónapos a magzatom, hanem a gyerek kifejezést használják, mert aki vágyott rá annak mát első perctől gyerek, ettől még a hivatalos megfogalmazás embrió/magzat. És ha a terhesség elhalt, akkor halva születik a magzat
2021. jan. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
70%
"A barátom az abortusz mellett áll, mivel ugye ő sincs felkészülve egy ekkora elköteleződésre." - szerintem ez "kicsit" fontosabb szempont, min, hogy a potenciális nagyszülők mit mondanak. Mondjuk érthető, ha egy férfi nem lelkesedik, ha ő szívott a nyomorult gumival, aztán mégis ő kapja a büntit egy rosszkor jött gyerek alakjában. Azt meg ép eszű ember szerintem nem vállalja be, hogy egy lehetetlen időben besikerült terhesség miatt még évekig a szüleitől függjön - ráadásul a párjával együtt. Nálunk az exem megtartotta, a mai napig bánom, hogy nem tettem ellene semmi érdemit.
2021. jan. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!