Jó döntés az abortusz?

Figyelt kérdés
A barátommal több mint fél éve vagyunk együtt. Ő 19 én 18 éves vagyok. A minapokban történt egy baleset, kiszakadt a gumi. Utána 6 órán belül bevettem az Escapelle esemény után tablettát. Mivel ez nem 100%-os biztonságot ad és valószínűleg pont a peteérésemnél történt az együttlét, felmerült bennem az az eshetőség is, hogy teherbe estem. Mivel még le se érettségiztem, és nem tartom magamat elég érettnek egy babához, ezért felmerült az abortusz mint lehetőség. A családom 100%-ig támogatna bármilyen döntést is hoznék. Az anyagiakkal se lenne probléma, es mondta anyum, hogy ha úgy döntenék hogy megtartom szívesen fel is nevelné amíg nem lesz nekem is szakmám, munkám, és készen állok rá. A barátom az abortusz mellett áll, mivel ugye ő sincs felkészülve egy ekkora elköteleződésre. Rengeteg cikkel néztem ebben a témában, és nem szeretnék én is az a tini lány lenni aki a pánikhelyzet miatt, át se gondolva rohan abortuszra, hogy semmissé tegye az egészet, mert ugye ilyenkor elég beszűkült tud lenni az ember látásköre. Tudom, hogy ez mekkora lelki teher, és nagy szégyenérzet is társul hozzá. Azt érzem, hogy mindent megtettem annak érdrkében, hogy ez ne következzen be, viszont azt is tudtam, hogy ha valaki szexel akkor bármikor, akár csak egy véletlen miatt is, de meglehet hogy teherbe esik. Nagyon nehéz ez a kerdés, hisz nem csak az én életemről van szó, amit amúgy bármikor feláldoznék ha a gyerekemről van szó, viszont ott a barátom, a családom, a rengeteg ítélkezés, vélemény ami miatt rengetegszer elbizonytalanodok. Köszönöm ha valaki végigolvasta, és esetleg tanácsot tudna adni.

2021. jan. 22. 10:47
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
30%
Én megtartanám, ha átcsúszik a résen. Az embrióból nem kislabda lesz.😂😂😂 Még jó, hogy embriológusok is lèteznek és elég sok info fenn van a neten. Utána lehet nézni. Ahogy olvasom a soraid kérdező elég fontos neked a kérdés, fontos a családod. És a gyermekedre is gondolsz. Már most. Akkor is, ha most valószínűleg megússzátok. Azt gondolom, hogy ez a lényeg! Ebben pedig benne van a válaszod is.
2021. jan. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
54%

Mondjuk nem igazán látom hol mondta bárki is egyetlen szóval akár, hogy az embrióból/magzatból kislabda lesz, nem pedig gyerek, de meg sem kísérlem megérteni ezt a fajta “logikát”.....😅

Attól még, hogy gyerek lesz majd belőle, HA megszületik ugyebár, attól még jelenleg csak egy fejletlen embrió, ez tény, kar vitatkozni rajta.

Egy gyerek képes a nő méhén kívül is életben maradni, képes lélegezni, vannak kifejlett szervei stb stb. Márpedig egy pár hetes embrióról ebből egy sem!! mondható el, tehát nem is értem mi a problémája ezzel a gyerek vs embrió dologgal némelyeknek.

2021. jan. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
61%
#31, én nem hsizem, hogy a Kérdező annyira utálná a párját, amennyire ezt a magzatvédők belé akarnák beszélni.
2021. jan. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%

A válasz tök egyszerű: akarod-e vagy sem.

A te döntésed, így a te beleegyezésed kell.

2021. jan. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
21%
Az abortusz éppenséggel a legrosszabb döntés. Minden esetben, kivéve, ha a terhesség az anyára nézve életveszélyes. A gyerekről le is lehet mondani. Az elpusztítása a legrosszabb. A legalacsonyabb színvonal
2021. febr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
66%

#35 Más nevében ne nyilatkozz már, oké? Az abortusz sokszor igen is nagyon jó, sőt a legjobb döntés és ezt mindenkinek saját tiszte megítélni!

Senkitől nem várható el, hogy ő maga ugyan nem akarja az adott terhességet, de azért merő jó fejségből áldozza fel 9 hónapját, a testét, a lelki és testi egészségét, kockáztassa a munkahelyét és ezáltal a megélhetését olyasvalamiért, amit valójában nem is akar.

Szerintem az örökbeadás a lehető legrosszabb opció, az abortusznál sokkal rosszabb.

Azt a pár hetes embriót pedig nem “elpusztítják”, nem kell itt drámázni, szimplán abortálják.

2021. febr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
9%

Szia

Ahogy leírtad a baba bármikor besikerülhet. Erre fel kell készülni.

Ha várandós vagy....

Ne csinálj abortuszt mert ő egy érző lélek. Isten teremtménye, aki az ajándékod.

Kérdezd meg magadtól, hogy csak Azért megölnél egy embert vagy gyereket hogy karriered legyen?

Ez pedig a saját véred, tested

A gyermeked.

2021. febr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
62%

A kérdezőnek NINCS gyereke! Ezt elég fontos tisztázni! Ahogy azt is, hogy az abortusz nem gyilkosság, egy gyerek meg főleg nem isten ajándéka. Ez nem a hittérítő szakkör, ez itt a valóság és senkit ne érdekel az, hogy te vallássérült vagy, a saját nézeteidet nem kéne rátolni másra.

A kérdező pedig nem megöli, hanem abortáltat egy pár hetes embriót, köze nincs a gyilkossághoz.

2021. febr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
41%
Egy pár hetes magzatba a még nem "költözött" bele a lélek.
2021. febr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
59%

"Ne csinálj abortuszt mert ő egy érző lélek. Isten teremtménye, aki az ajándékod." - blablablablabla...

Az ajándék egyik fő tulajdonsága, hogy visszautasítható. A "visszautasíthatatlan ajándék" a mocskos erőszak és kényszer eufemisztikus neve...

2021. febr. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!