Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tennétek ha kiderülne a...

Mit tennétek ha kiderülne a születendő gyermeked genetikai rendellenességgel küzd?

Figyelt kérdés
Nálunk konkrétan Turner szindróma lett megállapítva, és testközelből is ismerek olyan hölgyet aki ezzel küzd. Rengeteg olyan problémát okozhat ez a betegség, ami okán fontolóra vettem a megszakítást. Szívtelen lennék? Úgy érzem nincs jogom egy ilyen betegség tudatában világra hozni, pedig 4 évig küzdöttünk érte.

2021. okt. 27. 13:56
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
57%

Nekem van egy felnőtt, értelmileg és mozgásában is sérült gyermekem. Nem fekvőbeteg, nem kerekesszékes, de megvannak a maga határai mozgásában is. Ráadásul az ő születése után 1 évvel rákos lettem és kipakoltak, így tudom milyen meddőnek lenni 25 évesen. Én is most olvastam el milyen tünetei is vannak ennek a szindrómának, mert nem hallottam még róla.

Komolyan mondom a két kezem összetenném ha a lányomnak "csak" ilyen problémái lennének. Olyan problémák, amik orvosolhatóak és teljes életet élhet majd. Meddőként: van a lányom mellett egy örökbe fogadott fiam is. Nem érdekelt hogy nem én szülöm meg. Teljes családunk van így is. Hányan élnek alacsonyan-meddőként boldog életet? Lehetnek még szív problémák amik kezelhetők. Tényleg emiatt elvetetnéd? De igazából a hitem szerint bárhogy döntesz , jó döntés lesz. Ha maradni akar a lélek akkor megtartod, ha nem akar, akkor el fogod vetetni. Az ÉN!! hitem szerint azt gondoljuk mi döntünk, pedig a születendő lélek dönti el mi történjen és ami történik annak úgy kell lennie. Szerintem! :)

2021. okt. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 A kérdező kommentje:
Az "én nem tartanám meg semmilyen esetre, de te azért ne öld meg" illetőleg a "csak ilyen betegség" jellegű, továbbá a "nem hallottam róla, de ezzel együtt lehet élni" típusú üzeneteket gondoljátok már át legyetek szívesek, mert némelyiken nem tudom hogy nevetni, vagy sírni kellene inkább! Köszönöm!
2021. okt. 27. 23:51
 33/53 anonim ***** válasza:
94%
Nehéz úgy válaszolni, hogy az ember nincs a te helyzetedben. Fogalmam sincs, hogy döntöttem volna ha tudom, hogy a lányom sérült lesz és élete végéig 24 órás felügyeletet igényel. 2 vetélésem voltam túl, mi is évek óta próbálkoztunk már. Mi nem tudtuk, hogy probléma lesz, csak a születése után 1 évvel derült ki. Halvány lila gőzöm nincs, hogy ha előre tudom, hogy döntöttem volna, mit csináltam volna. Még utólag se tudom azt mondani, hogy jobb lett volna tudni, mert akkor elvetetem, mikor itt él velünk , egy csupaszív csaj. Ha ránézek, utána a kérdésre: " ha tudom előre akkor őt vetettem volna el ?" - egyértelműen az életem sokkal könnyebb lenne. Másrészt -és tudom hogy hülyén hangzik majd és ezt csak az érti igazán aki ilyen gyereket nevel- rengeteget tanultam általa, és rengeteg emberrel találkoztam-ismertem meg-lettek barátaim akikkel nem találkoztam volna és nélkülük kevesebb lenne az életem. Persze erre lehet azt mondani, hogy egy egészséges gyerek mellett is találkozunk emberekkel :) és ez tényleg így van és köttetnek életre szóló barátságok akkor is :) Biztos más lenne az életem, de én ezt az életemet is nagyon szeretem, még ha nehéz is néha :) Ítélkezni az ítélkezhet aki ugyanebben a helyzetben van mint Te. Bár igazából még az sem. Mindannyian mások vagyunk, más életkörülményekkel, más felfogással és senkinek sincs joga ítélkezni feletted, bárhogy is döntesz. Véleményt írhatunk, mi, hogy látjuk-hogy érzünk-gondolkodunk, de helyetted -helyettetek nem dönthet senki. Én őszintén : bárhogy is döntesz (dönt a lélek :) ) majd nagyon nagy erőt és kitartást kívánok nektek. Mindegyik döntésnél szükségetek lesz rá. <3 "31"
2021. okt. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
75%

Meddő vagyok, mégis 2 gyermekes családanya; alacsony, szívbillentyű hibával. Turner sy. nélkül, de egy másik genetikai betegséggel, ami sokszor megkeserítette az életemet.

De mindezek ellenére boldog, és teljes életet élek, örülök az életemnek, és úgy gondolom, hogy a megküzdési képességem sokszorosa egy átlagemberének, amire büszke vagyok, és sokan becsülnek érte.

Vallom azt a közhelyt, miszerint: Ami nem öl meg, az megerősít.

Örülök, hogy csak születésem után derült ki a problémám, hogy a szüleimben fel sem merült, hogy emiatt elvetessenek. Tartalmas életem van, aminek örülök, hogy megadatott.


Sajnálom, hogy a mai világban a tökéletesség a norma, és ha valaki ettől eltér, akkor már nem is kell -még a saját szüleinek sem.

Hogy ezek a gyermekek nem férnek bele az idilli világba, hogy már előre eldöntik Róluk, hogy Nekik ez nem fog menni.

Pedig lehet, hogy más területeken túlszárnyalhatná pl. azokat a válaszadókat, akik itt pl. egy Turner sy.-s létezése ellen vannak; s amivel simán élhetne egy boldog, kiegyensúlyozott életet.


Az, hogy mennyire születne szervileg betegen; ma már egészen jól ki lehet szűrni magzati életkorban is.

Én addig kutatnám ezügyben a megfelelő orvosokat, míg meg nem találnám, és véleményeznék a helyzetet.

Ha ilyen szempontból súlyos lenne a probléma, akkor valószínű, hogy elvetetném; de ez nálam azt jelenti, hogy pl. operálhatatlan szívproblémája lenne, ami jelentősen befolyásolná az életkilátásait.

Ilyennek nem tenném ki sem Őt, sem magunkat.

De ha tudnám, hogy vannak problémái ugyan, de azok orvosolhatók lesznek, akkor fel sem merülne bennem, hogy emiatt ne éljen inkább, mert milyen lesz neki.

12x műtöttek eddig, jövő héten lesz a 13., mert az alapbetegségem miatt csak császárral szülhetek. Voltak nehezebb, fájdalmasabb időszakaim, de ezek az egész eddigi életemet tekintve, csak pillanatok voltak.


Kérdem én; az itt válaszadók közül hányan vetettek volna el, ha előre tudták volna, hogy gyermekükként legalább 13 műtétem lesz -és ki tudja még hol a vége?! Biztosan sokan.

Nekik írom le, hogy én így is teljes életet élek, boldog vagyok, és örülök mindennek, ami megadatott, annak minden nehézségével, és szépségével.


Szerintem aki előre eldönti másról, hogy Ő nem lesz rá képes; az voltaképpen egy tükörkép saját magáról, a saját megküzdési képességeinek hiányáról...

2021. okt. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
89%
De jó volt nekem olvasni a hozzászólásodat!! Bár mind írtam a kérdező helyett nem dönthet senki, de végre láthatja-olvashatja, hogy igenis lehet boldog életet élni problémákkal is! Ismeretlenül is büszke vagyok rád :) Sok erőt-kitartás a jövő heti műtétedhez! Minimum 100 évig fogsz élni ezt már most látom amennyi erő-kitartás van benned!:) <3 "31-33"
2021. okt. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
62%
Kedves kérdező! Te is gondolkozz el: az alapján minősítesz válaszadókat, hogy értelmiségi vagy sem, hogy milyen választ ad. Ez nem túl értelmes hozzáállás. TE kérdezted, ki mit tenne. Leírták a véleményüket, amit joguk van úgy gondolni, ahogy. És TE ezért minősíted őket. Igazán példás...
2021. okt. 28. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
89%

Nem az alapján minősít, csak arra hivatkozik. Teljesen hidegen hagyja, kinek milyen a helyesírása, háttere, érvei, egyszerűen csak azt akarja hallani, hogy el kell vetetni, minden más értéktelen számára, megerősítést keres. El tudom képzelni, hogy a 31-33as válaszának még örül is, az is megerősíti, hogy csak "nehéz" élete lehet az embernek, és már párhuzamot von a saját, meg nem született, sokkal kevesebb nehézséggel küzdő gyereke általa elképzelt tragikus életével..


Ép(vagy azt megközelítő) értelem, önállóság, mindenre képes nem olyan torz test és ezek mellé pár kezelhető egészségügyi gond. Ezzel a szindrómával nem szabadna hagyni, hogy a szülők dönthessenek a megtartásról, legrosszabb esetben sem olyan fokú a sérülés, hogy akadályozza az önálló életben az embert.


Később (a 13-18. hét között) is végeznek terhességmegszakítást elsősorban az "anya súlyos válsághelyzete" esetén, vagy ha a terhesség megszakítása a terhesnek nem felróható okból nem történt meg a 12. hét előtt.


"A magzat súlyos betegsége esetén általában a 20., de maximum a 24. hétig végeznek ilyen műtétet. Élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenesség esetén a terhesség megszakítása a 24. hétig lehetséges"


Gondolom minden szindróma súlyos megítélés alá esik, bezzeg a beszédfogyatékosság és az enyhe értelmi sérülés nem. Szép kis rendszer.

2021. okt. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 A kérdező kommentje:

37# A fentebb konstatált modorod már egyenesen minősíthetetlen!

Mit tudsz te arról mit él át egy anyuka ilyenkor?

Ez a magzat nem egy ámulatot éjszaka büntetése. Gondolod ha nem ismertették volna a helyzet súlyosságát velünk, akkor is szóba kerül a megszakítás? Megkeseredett életed lehet, ha ezen eléd ki magad!

Még az én sorsomnál is nyomorultabb életed lehet. Kívánom éld át amit most én!

2021. okt. 28. 08:25
 39/53 anonim ***** válasza:
22%

Egy rosszindulatú kifejezést sem használtam, ennél tárgyilagosabb nem is lehettem volna.


"Ez a magzat nem egy ámulatot éjszaka büntetése." EGYIK MAGZAT SEM AZ! Hogy gondolod, hogy attól függ egy kisgyerek életének értéke, hogyan fogant?


A gondolatok, amik miatt többeket gyanúsítasz, hogy nem elég értelmesek, vagy rosszindulatúak, a sajátjaid.


Segítségre van szükséged! Keress olyan klinikai szakpszichológust, aki számára nem idegen kifejezés a Turner szindróma és nem fogja úgy kezelni, mintha magatehetetlen, önellátásra képtelen, kezelhetetlen torz lények lennének, akik szenvedésre vannak ítélve egész életükben.

2021. okt. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 A kérdező kommentje:

Nekem okom lesz segítséget kérni, és hálás is leszek azoknak akik támogatnak és segítenek.

Neked is szükséged lesz, ám ahogy látom, te már menthetetlen vagy!

A további fröcsögésed pedig abszolút nem érdekel, ugyanis látszik hogy indokolatlan felsőbbrendűségednek köszönhetően képtelen vagy normális emberi párbeszédet folytatni!

2021. okt. 28. 09:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!