Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Változik a hazai abortusztörvé...

Változik a hazai abortusztörvény, szerintetek ez nem kegyetlen?

Figyelt kérdés

"Szeptember 15-én lép életbe az a belügyminiszteri rendelet, amely rögzíti, hogy a terhességmegszakítás előtt az édesanyának egy olyan szülész-nőgyógyász szakorvos által kiadott leletet is be kell mutatnia, amely igazolja, hogy az állapotos nő a terhesség megszakítása előtt meghallgatta gyermeke szívhangját."


És ha valaki ne adj isten nemi erőszak áldozata lett és ezért lett terhes? Vagy ha nem is ennyire brutális módon, csak éppen fogamzásgátló szedése mellett mégis teherbe esik valaki? Miért is kell még egy ilyen kegyetlenséggel traumatizálni a nőket?


Ugyanis ezek is benne vannak a pakliban, nem csak a felelőtlen együttlét során eshet teherbe valaki...


2022. szept. 13. 10:36
 31/92 A kérdező kommentje:

#29

De nem válaszoltál a kérdésemre. Te mit tennél ebben az esetben?

2022. szept. 13. 12:26
 32/92 anonim ***** válasza:
82%

#29. Mivel tudod alátámasztani ezt az adatot? Statisztika? Azt tudod, hogy mondjuk tavaly hány nőt erőszakoltak meg Magyarországon?

Vagy az abortuszok okának százalékos megoszlása?

2022. szept. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 A kérdező kommentje:
Egyébként én nem tudom, hogy milyen abortuszból van több - megerőszakolás, tabletta nem működött rendesen, gumi kiszakadt vagy egyéb baleset - de ezeket én mind támogatom. Hiszen nem tervezte az ember, hogy gyereke legyen, és meg is tett mindent ennek érdekében, mégis teherbe esett, akkor miért is ne mehetne el abortuszra? Az már egy teljesen más kérdés, amikor valaki felelőtlenül beteszi a cerkáját mindenkibe, vagy amikor valaki szétteszi a lábát mindenkinek. Én nem ezekről az esetekről beszélek, de egyébként ezeknél is jobb az abortusz, minthogy megszülessen szerencsétlen gyerek egy olyan környezetbe, ahol nem is tudják rendesen, felelősségteljesen felnevelni. Oké, nevelőszülőkhöz is kerülhet akár, de erre meg nincs garancia. És akkor még a betegen születendő gyerekekről nem is tettünk említést... Szerintem ha kiderül időben, hogy betegen születik, akkor is jó döntés az abortusz.
2022. szept. 13. 12:30
 34/92 anonim ***** válasza:
89%

Egyáltalán nem vagyok abortuszpárti, de hülyeségnek tartom ezt a törvényt.

Ahogy írták, inkább megfelelő felvilágosítás és nevelés kéne, mert sokan nem tudják, hogy a védekezés nélküli szexből gyerek lesz. Nevetséges, de ez a realitás sajnos.

Másrészt több, nem abortuszpárti orvostól is hallottam, hogy az abortuszra jelentkező nők nagy része igen nagy krízisben van és a környezet is ugyanannyira felelős, mint a nő. Na, ezért pont nem a traumatizálásra lenne szükség és hogy az egész balhét a nők nyakába varrják. Hallotta a szívhangot, igen? És MÉG ÍGY IS? Akkor az ő felelőssége. Az egész szemlélettel baj van...

2022. szept. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, a habzó szájú abortuszellenes FÉRFI válaszoló minden bizonnyal örökbe adná, ha az általad felvázolt szituációra kellene válaszolnia. De nem fog, mert végiggondolta, hogy neki kéne eltartania a lányát, hiszen egy nemi erőszak után pénz nélkül hogyan is élne meg terhesen, aztán majd magyarázkodhatna a környezetnek, hogy a 9 hónap után mégis hol a gyerek, nem beszélve a terhesség és szülés lehetséges komplikációival.
2022. szept. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 anonim ***** válasza:
13%
Nem kegyetlenség.
2022. szept. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 anonim ***** válasza:
63%

,,egyrészt ha itt tartanánk, hogy az abortuszok ezekből az esetekből tevődnek össze, már nem lennék ilyen hangos, csak sajnos nem ez a helyzet. Tavaly 21 ezer abortusz történt. Ezeknek bizony csak egy igen elenyésző része a megerőszakoltak és a magamat sem tudom eltartani kategória. A hatalmas többség viszont az a része, ahol persze lehet hogy behézség anyagilag, de megoldható. Rakás támogatás van ma Magyarországon erre, és folyamatosan csak több lesz. Az anyagiakat nézve már látjuk az alagútnak azt a végét, ahol már nem lesz ilyen tekintetben kérdés."


Szuper csomó ember egy életre eladósodik, meg minimum 3 gyerek kell mert különben tripla kamattal fizetheti vissza a kapott pénzt. Vagy ott van a mostani infláció ami szó szerint elégeti a forint értékét.Én egy gyereket nevelek.Őszre kellett neki cipő egy átmeneti+ benit, ruhák mert megnőtt és bumm 60.000 ft.Úgy hogy ez nem fogja betakarni ősszel, szóval ehhez még fog ez az kelleni.3 gyereknél ez triplán van, miközben a 3 gyerekesek pénze se ér többet.DE majd keresnek többet, hogy ki tudják fizetni a többletköltségeket.Megmondta már a Viktor.:D Remélem van 3 gyereked legalább aztán elveszik tőled a nagycsaládosok gázkedvezményét januárban, majd utána mond, hogy mennyi támogatást kaptál:D:D (nem vagyok rosszindulatú de te olyan borzasztóan megérdemelnéd)



,,Tehát ti kiragadjátok az abortusz esetek elenyésző kisebbségét, ezzel legalizálva azt a többséget, aminek köze nincs ehhez. Én azt akarom, hogy az abortusz ne egy olyan téma legyen, hogy azon vitatkozunk, lehet e vagy sem, hanem axióma, hogy az egy emberi élet, aminek a kioltásának a gondolata is csak az utolsó utáni gondolat."


Nem kell kiragadni semmit.A statisztikák nem bontják részletekre, hogy ki miért megy abortuszra és senkinek sincs köze hozzá alapvetően. Jobb volna ha a régi módszereket használnák, mérgek,kötőtűvel felnyúlás meg ilyenek? Komolyan kérdezem. Az aki ma abortál, felelősséggel, mert ha fiatal tudja hogy még nem tudna megfelelő szülő lenni, aki szegénység miatt az azért hogy a másik 1-2 gyereknek legalább azt a minimumot meg tudja adni amit eddig, akkor inkább tegye.És nem egy alkalmi szexből született gyereket se szabad ráerőszakolni semmire mert az a gyereknek nem adna boldog jövőt.Márpedig minden gyereknek megjár a szeretet!!A szeretettel teli légkör, az hogy fontos legyen és törődjenek vele!!Aztán mennyi gyerek van aki már most sem így nő!


,,Egyébként még egy kis kitérő: Ellenezve van az egyházi oktatás, az általános erkölcs továbbadása, ami szerint házasság előtt nem tablettával, nem gumival, hanem SEHOGY nem kell szeretkezni, de ennek a következményét, ami az hogy sok a nem kívánt terhesség, és ráadásul egyedül kéne kihordania és felnevelnie az anyának a gyereket, mert nem egy elkötelezett házastárstól, hanem egy random akárkitől van a gyerek, aki az első pillanatban hagyta ott. Ok - okozat. Innentől nem lehet beállítani egy szerencsétlenségnek, mivel mi akartuk ezt így, amikor úgy döntöttünk, ahogy. Tehát ez már innen is visszás."


Házasságon kívül életem a párommal nemi életet kb 8 évig.Soha nem estem teherbe.:D Ok-okozat???!! Ahogy a gyerekem is házasságon kívül született és ok-okozat?! Köszöni jól van.

Aki ezt a törvényt meghozta az nem vallási meggyőződésből hozta meg, hanem mert kevesebb gyerek születik hiába tolják a lóvékat, az elmúlt évek csökkentették a gyerekvállalási kedvet.Ami nem is csoda.

Lehetsz vallásos.Én is az vagyok! De nem a középkorban élünk és a vallásnak is ideje volna kicsit mai világra szabódni, alakulnia és vannak is ennek jelei.

2022. szept. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 anonim ***** válasza:
100%

Azokkal is foglalkozni kellene, akik annyira debilek, hogy már több abortuszuk is volt, mert felelőtlenek.

(Tudok prostituáltról is, aki védekezés nélkül "dolgozik", és több abortusza is volt.)

Ezeknek az embereknek nemhogy gyerek, de egy szúnyog is nagy felelősség lenne.

Vajon mi lenne a gyerekekkel, ha megszületnek?


Vagy egyszer a nőgyógyász ál a nőgyógyász az asszisztenssel gúnyolódott egy nőn (jellegzetes beszédet imitálva), aki felhívta a kórházat, merre van az abótusssz...

Mondta az asszisztens, hogy jövőre ugyanígy itt lesz.

Erre mondta a nőgyógyász, hogy jövőre??? Pár hónap múlva....

Ha valakik, ők csak tudják.


Aki nőként így él, az egyértelműen nem normális.

2022. szept. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 Metionin ***** válasza:
86%
38. Pont az ilyeneken segítene, ha a művi meddővé tétel nem lenne tilos 3 gyerek és betöltött 41 év nélkül...
2022. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 anonim ***** válasza:
88%

38, mondjuk a prostik kapcsán a kereslet teremti meg ezt a helyzetet... hisz "ha már dugok, nehogy már gumit húzzak, az kényelmetlen, inkább fizetek egy ötössel többet".

Amszterdamban nem létezik olyan, hogy gumi nélkül prostizz. Pedig ott aztán tudják mi az a prostitúció:D

Igaz, ott állami nyomás van erre... itt ilyen elképzelhetetlen, hiszen annyira keresztének vagyunk, hogy inkább ignoráljuk a tényt, hogy létezik prostitúció:D

2022. szept. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!