Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Változik a hazai abortusztörvé...

Változik a hazai abortusztörvény, szerintetek ez nem kegyetlen?

Figyelt kérdés

"Szeptember 15-én lép életbe az a belügyminiszteri rendelet, amely rögzíti, hogy a terhességmegszakítás előtt az édesanyának egy olyan szülész-nőgyógyász szakorvos által kiadott leletet is be kell mutatnia, amely igazolja, hogy az állapotos nő a terhesség megszakítása előtt meghallgatta gyermeke szívhangját."


És ha valaki ne adj isten nemi erőszak áldozata lett és ezért lett terhes? Vagy ha nem is ennyire brutális módon, csak éppen fogamzásgátló szedése mellett mégis teherbe esik valaki? Miért is kell még egy ilyen kegyetlenséggel traumatizálni a nőket?


Ugyanis ezek is benne vannak a pakliban, nem csak a felelőtlen együttlét során eshet teherbe valaki...


2022. szept. 13. 10:36
 41/92 anonim ***** válasza:
13%
#33 utálom a szomszédokat, ezért mindent megteszek hogy ne legyen. Ha jön valaki telket nézni raengedem a kutyámat és megfenyegetem. Ennek ellenére valaki mégis mellém költözik, hát akkor nincs mit tenni, megölöm. Azt értsd már meg, hogy az a magzat egy emberi lény. Aközött hogy a szomszédodat, vagy a magzatot ölod meg semmi különbség nincs abban a tekintetben, hogy emberi lény. Mindössze annyi, hogy a szomszédodat nem daraboltatták föl, és ezért ki tudott fejlődni. Ugyanúgy gyilkosság. És elmondtad a paramétereit annak, hogy hogyan ölhetem még akkor a szomszédomat. Minden elmondottnak megfeleltem. És mégis különbséget teszel a halott szomszédom és az ízekre szedett gyerek között. Én remélem hogy csak nem fogjátok fel mi mellett emelitek a szavatokat, mert ha felfogjátok, betegek vagytok.
2022. szept. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:
81%
41, ez a te véleményed, nem egy egyetemes igazság, ugye tudod?
2022. szept. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 anonim ***** válasza:
12%
#37 igen? Vallásos vagy ilyen nézetekkel? Esetleg katolikus? Mert akkor javaslom hogy amíg nem gondolod meg magad ne nagyon járulj a Szentséghez, mert ez szentségtörés. Vagy mit jelent az hogy vallásos vagy? A magad módján esetleg? Mert úgy belefér, mivel igazából a saját egódban hiszel. Legalább azt ne bökted volna oda, hogy vallásos vagy. Úgy csak egy lennél a sok lelketlen, beteg materialista közül.
2022. szept. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 anonim ***** válasza:
73%
41 Ezzel az erővel kapj minden hónapban sirogörcsöt, mert a petesejted, (ami ugye szinte már gyerek), nem termékenyült meg. Aki pedig kiveri a farkát tömeggyilkosságot követ el, hiszen mennyi ember fejlödhetett volna ki abból a spermából. Ugye hogy pont ugyanaz, mint a szomszédod megölése?
2022. szept. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 anonim ***** válasza:
69%

"Azt értsd már meg, hogy az a magzat egy emberi lény"

Azt értsd meg, hogy ez a te szubjektív véleményed, nem valami tény. A többség szerint egy magzat nem egyenlő egy teljes értékű emberi élettel.

2022. szept. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 anonim ***** válasza:
82%
Arra akartam ezzel kilyukadni, hogy pl egy vonat elé fekvő embert is megmentenek ha tudnak, akár erőszakkal is, hiába az "ő teste", és mint tudjuk, az abortusz egy eléggé nagy sokk a szervezetnek, az altatásról nem is beszélve, tehát ilyetén erre is figyelnie kellene a rendszernek, hogy aki már a többedikre megy, annak mi az oka? Igazából nincs rá értelmes magyarázat vagy kifogás, tehát azért írom, hogy ha ez valakinek teljesen jó és bevett "védekezési forma", az biztosan nem normális, és kezelésre szorul.
2022. szept. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 anonim ***** válasza:
16%
#42 az egy egyetemes igazság, hogy abortuszt végezni gyilkosság és nem lehet úgy kezelni mint valami emberi szükségletet. Az utolsó utáni gondolatnak sem jó az abortusz, nemhogy majd a két gyerek után az összeset lemészároljuk. Úgy gondolom az élet védelme elég egyetemes dolog
2022. szept. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 A kérdező kommentje:
És még mindig nem kaptam a kérdésemre választ kedves #5 :)
2022. szept. 13. 13:42
 49/92 anonim ***** válasza:
12%
#44 a fogantatás pillanatával hogyan tudtad összerakni ezt? Alapvető szövegértés nem megy, de életekről dönthetsz. Szép.
2022. szept. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 anonim ***** válasza:
71%

#41 alapvető hiba van az állításodban.

Nem egyenlő egy 12 hetesnél fiatalabb magzat a szomszéd emberrel. Hogy miért? Mert a szomszéd mindenféle segítség nélkül tud élni, enni, beszélni, érezni, stb....

Egy magzat ÉLŐSKÖDŐ, ha úgy vesszük parazita. Az anyatest nélkül NEM ÉL. Nem beszél, nem önellátó, nem önfenntartó.


Így az egész okfejtésed értelmetlen.

2022. szept. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!