Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Változik a hazai abortusztörvé...

Változik a hazai abortusztörvény, szerintetek ez nem kegyetlen?

Figyelt kérdés

"Szeptember 15-én lép életbe az a belügyminiszteri rendelet, amely rögzíti, hogy a terhességmegszakítás előtt az édesanyának egy olyan szülész-nőgyógyász szakorvos által kiadott leletet is be kell mutatnia, amely igazolja, hogy az állapotos nő a terhesség megszakítása előtt meghallgatta gyermeke szívhangját."


És ha valaki ne adj isten nemi erőszak áldozata lett és ezért lett terhes? Vagy ha nem is ennyire brutális módon, csak éppen fogamzásgátló szedése mellett mégis teherbe esik valaki? Miért is kell még egy ilyen kegyetlenséggel traumatizálni a nőket?


Ugyanis ezek is benne vannak a pakliban, nem csak a felelőtlen együttlét során eshet teherbe valaki...


2022. szept. 13. 10:36
 51/92 anonim ***** válasza:
12%

47, tévedsz.

A gyilkosság meghatározása emberi törvény.

Még az isteni törvények nagyrésze sem általánosságban védi az életet. Különbséget tesznek ölés és gyilkolás között, és eltérően ítélik meg az ember és állatok megölését. Talán a hindu törvények állnak a legközelebb ahhoz, ami az életet egyetemes módon védi. De a keresztény törvények semmiképp. Tény, hogy az abortusz a keresztény törvények ellen is vétenek.

De it tnem vallásos törvényekről beszélünk, hanem emberiről.

És bizony máshogy ítéli meg egy európai társadalom egy betörő megölését, mint egy amerikai. Emberi élet? Az. Mégis máshogy ítéli meg.

És máshogy ítéli meg egy emberi élet értékét egy európai, ázsiai, afrikai vagy szentineli. Az a törzs is elítéli a gyilkosságot, aki szokott embert enni. Csak a "gyilkosság" definíciója változik.


Pont ezért nem, nem egyetemes igazság amit mondasz. Az a te álláspontod. Neked ezt diktálja az erkölcsi nézeted. Másnak meg mást.

Igazság van abban, hogy nem szabad megölni eg ymagzatot.

És igazság van abban, hogy nem szabad olyan életbe segíteni a magzatot, ahol csak nyomorúság és fájdalom vár rá.

De mivel ütik egymást, ezért egyik sem lehet egyetemes igazság. Marad mind a kettő vélemény.

2022. szept. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 anonim ***** válasza:
16%
#48 nem vetetném el, csak abban az esetben, ha az anyára veszélyt jelent. Mindent meg lehet oldani, ezt is. Nem lesz egy kánaán az életem, ez igaz, de nem is az itteni élet a fontos. De ez olyan kérdés, amin lehet vitatkozni. Az viszont egyáltalán nem kéne vitatémának lennie, hogy csak úgy ne lehessen elvetetni. Márpedig aki azt gondolja, hogy ma 21 ezer nőt erőszakolnak meg Magyarországon évente, nem tudom hol jár de javaslom hogy kezeltesse.
2022. szept. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 anonim ***** válasza:
17%
Jaj, könyörgöm, ezt a parazita témát ne kezdjük már megint el.... 2 napja is eltoltátok 100 komment fölé, most sem lesz több eredménye...
2022. szept. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/92 anonim ***** válasza:
14%
#50 te is. Alapvető szövegértés nem megy, de te is életekről döntesz. Olvasd már el, hogy azt írtam, hogy abban az értelemben nincs különbség, hogy mindketten emberi lények. Szó se volt arról amiről te beszélsz, ugyanakkor attól hogy nélküled nem él meg, nem a te tested. Nincsen jogos felette dönteni.
2022. szept. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 A kérdező kommentje:

#54

De, joga van felette dönteni. Ki döntené el, ha nem ő? A magzat? :)

2022. szept. 13. 13:57
 56/92 anonim ***** válasza:
4%
#55 nem, itt nem kell dönteni. Megtermékenytél annyi dolgod van hogy kihord és a kilenc hónap alatt felkészülj rá. Dönteni maximum az orvosnak kell, hogy bekehalhatsz e a szésbe. Ennyi ;)
2022. szept. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 anonim ***** válasza:
85%

#52 Te nem tudsz szöveget értelmezni, én nem írtam ilyet sehol, hogy 21 ezer nőt erőszakolnak meg. Pont azért kérdeztem, tőled, annyira biztosan állítottad a számaidat, hogy honnan tudod? Van erre statisztika? Mert én nem tudom ezeket az arányokat.


És hihetetlen, hogy nem válaszolsz a kérdező kérdésére. :D :D :D :D Mert már elfogytak az érveid, mi?

2022. szept. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 anonim ***** válasza:
8%
Az abortuszra jelentkezők elsöprő többsége egy bizonyos népcsoportból való. Nem tudom, ki hogy van vele, de szerintem nem kell, hogy ennél is többen legyenek...
2022. szept. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 anonim ***** válasza:
0%
#57 válaszoltam ;)
2022. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 A kérdező kommentje:
Tényleg válaszolt amúgy :D
2022. szept. 13. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!