Mit tennétek a helyemben? (Abortusz)

Figyelt kérdés

Még nem döntöttem, de nagyon bizonytalan vagyok.

Férjemmel kb 10 éve vagyunk együtt, van már egy óvodás gyerekünk. Először én 3, ő 1 gyereket akart, végül elméletben kettő mellett döntöttünk. Eddig viszont mindig halogattuk (a meglévő is már 4 elmúlt bőven), most sem terveztük, védekeztünk ahogy mindig is, óvszerrel. De valami történhetett, igaz mi nem vettük észre. De mikor nem jött meg még akkor se akartam elhonni, hogy ez lehet. Maximálisan meglepett mindkettőnket a terhesség. A férjem nem akarja elvetetni, ő azt mondja hogy ha már itt van, maradjon, rendbeb leszünk higyjem el, én viszont erősen gondolkozom.

Már az első baba is óriási változást hozott, amire nem számítottunk. Volt egy nagyon önálló életünk, amit nem is tudtunk hogy mennyire szeretünk. Nem vetett fel a pénz, de megvolt mindenünk, utaztunk es bekeben voltunk magunkkal és egymással. A kicsi érkezése pedig sokkal Jobban megviselt minket emberileg, lelkileg, kapcsolatilag mint gondoltuk. Nehez terhessegem volt, a pozitiv teszt napjától kb 20. Hetig nagyon rosszul voltam, minden nap hánytam, aztan a 36.tól megint. Ráadásul felmerült hogy beteg, szóval orvostol orvosra jártunk a 12-18.het között hogy tudjuk semmi baja (ha biztosan kiderul hogy fond van, nem tartottuk volna meg).

Ezutan a szüles sem volt egy konnyu menet, nem indult, vegul surgossegi császár lett. Aztan “kaptunk” egy borzasztoan hasfajos gyereket, aki a 2.hetétől a 3.hónapig minden nap órákat ordított, és a szoptatással is csak kudarcba fulladtam. 10 hónapos kora óta járt. Attol a perctől reggel 5.30-kor kelt kb 1,5 évig. Kikészultem az aktivitasatol 2,5 eves koraig, emllé 1,5 éves koratol olyan valogatos lett, hogy idegileg majdnem rámentünk, hogy semmit sem evett meg. A nagyik is kiboritottak, először a szoptatas miatt piszkaltak, utana hogy miert nem eszik rendesen.

Kesobb a szobatisztasággal. Minden rendben ment volna, de nem birtuk a nagy dologat a wc-re szoktatni, ezert majdnem 3 eves koraig pelenkas volt, es utana is nagyon sokaig kellett fogyelni hogy minden rendben menjen. Aztan ahogy kozossegbe került fel evig mindharman folyamatosan betegek voltunk. Nagyon nehez volt, nem csak akkor, visszagondolva is. Raadasul en is es a ferjem is szinpadon dolgozunk (hamar visszamnetem es nagyon nem akarok most megint kiesni, es tudom hogy 2 kicsivel az esti előadasokat megoldani nem is biztos hogy rudnám, akkor sem hogy van 2 allando dadusunk)

Anyagilag elmeletben nemlenne akadalya, mert mindketten jobban keresunk, de ezt azert nem mernem firtatni, mert most viszont minden elkepesztoen draga, es egy gyereknek, amig mindent meg tudok adni, addig nem tudom biztosra higy kettőnek is meg dogom majd)

Persze minden baj mellett el kell mondjam, hogy egy gyönyörű és okos gyermek, akit nagyon szeretünk, es nagyon büszkék vagyunk ra. De! mindennel megszenvedtünk, es épp mikor mar kezd kicsit kisimulni az életünk és elvezni hogy minden gördülékeny és csak megy magától. Akkor beüt egy ilyen nem várt dolog, amit eddig tudat alatt lehet hogy valahol akartam, de már kezdtem elengedni. Arrol nem beszelve, hogy felelőtlenek sem voltunk. 4 eve, minden alkalommal védekeztünk, ahogy legutóbb is..

egyedül egy pozitiv van jelenleg, amibe kapaszkodok, hogy egyenlore semmilysn szintem nem vagyok rosszul. Penteken megyek orvoshoz. Nem tusom hogy fogok erezni a vizsgalat utan, de egyenlőre önző okokból nagyon nem érzem ezt most időszerünek. Sokszor az egyhez is alig marad türelmem, pedig alapvetően szofogado, jo gyermek, akinek pl az alvasaval sosem volt gond.

Nem kerek itelkező velemenyek. Inkabb olyankét, akik hasonloan ereztek es nem tartottak meg, es helyesnek itelik a döntésüket. Vagy olyanokat, akik hasonloan éreztek es ennek ellenére megtartották és hogy hogy alakult.


2023. márc. 15. 15:19
1 2 3 4 5
 1/50 A kérdező kommentje:
Bocsanat a hibakert. Siettem. Annyi még, hogy én 37, ferjem 39 eves.
2023. márc. 15. 15:20
 2/50 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagyok a helyedben, de szerintem azt kéne végiggondolni, hogy valaha akarsz-e másodikat. 37 évesen, ha most ezt a terhességet elveteted, nem biztos, hogy még lesz egy következő (plusz addigra idősebb leszel, még nehezebb lesz fizikailag).

Én az olvasottak alapján elvetetném, mert egyértelmű, hogy nem vágysz rá, de szerintem ezt a szempontot is érdemes lehet figyelembe venni.

2023. márc. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem te egyáltalán nem akarod ezt a gyereket, de nem akarsz abortuszt sem. Nagyon nehéz helyzet. Én megtartanám, de csak mert én én vagyok. Én magam is félek egy harmadik terhességtől, ezért vedekezünk 2 féle módon is, de ha besikerülne, megtartanánk, ezt eldöntöttük előre.
2023. márc. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
62%
Ha már így alakult, én megtartanám, nem biztos, hogy vele is annyira nehéz lesz, nincs két egyforma gyerek.
2023. márc. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
82%

Az abortusz nagy szó, de ez a kényelmes életetek ára. A kételyeid miatt azt mondanám, hogy ne szüld meg, mert mind megéreznétek.

Én akartam két gyereket, az első álombaba és kisgyerek volt. Visszamentem dolgozni, újra szabad voltam, anyagilag is jobb lett, a kicsi önálló, lehet kimozdulni. Aztán terveztük a másodikat, de nem akart összejönni. Kezdtem elengedni, jó nekünk így hárman. Egy egy múlva furán éreztem magam és ott volt a pozitív teszt. Izgalom, pánik, minden volt, de nem az a kitörő öröm. Én viszont, veled ellentétben, egy órával később már azt tarveztem, hogy most milyen babakocsit vegyek, ami jobb, vagy ha az elsőtől ellenkező nemű, akkor milyen ruhákat vegyek neki. Születése után teljesen más volt, minta a testvére, minden később, nehezebbe indul, de még mindig átlagosan fejlődik. A szabadságom a töredékére csökkent és megjelent a bűntudat. Ha mindketten kérnek valamit, odahívnak, sírnak vagy egyiket vinni kell valahova a másik nélkül, melyiket hagyjam magára a másik kedvéért? Nagyon nehéz. Imádom őket, kiegyensúlyozott gyerekek, de ebben rengeteg munkám van. Nincs dadus és így szabad hétvégém sem. Nekem is elfogy a türelmem néha, de én akarom csinálni. Te nem akarod. Beszélj őszintén a férjeddel és úgy döntsetek. De azt se felejtsd el, hogy 37 vagy, így valószínűleg marad ez a baba vagy soha nem lesz második.

2023. márc. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 babyboom567 ***** válasza:
92%

Én a te helyzetedben megtartanám, a sajátomban nem.Kívülről,a te életed egyszerűbbnek tűnik, viszont te nagyon nehezen éled meg.

(Nem bántás,de ha van 2 dadusotok,mi a baj?)

2023. márc. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

Most hirtelen csak az utolsóra reagálnék. Van 2 dadusunk, de csak mert 7 hónapos korában visszamentem dolgozni. 95%-ban akkor jön dada amikor dolgoztam, dolgozunk, vagy amikor a munkára készülök. Ez a jövőben is így lenne. Szóval nem a szabadidőmet növeli a dolog, hanem a munkámat segiti, ami természetéből fakadóan ilyen szempontbol bonyoluktabb, mint az átlagnak. (Hetevege, unnep, este is érintett sokszor)

És azért nem kis pénzbe kerül. Főleg ha betegseg van, mert en sajnos nem tusok adott projektekbol hianyozni, nincs aki pótoljon, nem tudom később megcsinálni.

2023. márc. 15. 16:25
 8/50 A kérdező kommentje:
Egyebként köszönöm a véleményeket és hogy nem bántott meg senki!!! En is ugy erzem, hogy korombol fakadoan valoszinuleg ez az utolso esely.
2023. márc. 15. 16:26
 9/50 anonim ***** válasza:
39%
Nagyon mrgbánnád ha elvetetnéd sztem,mert akartatok valamikor..csak eddig nem.úgy alakult.
2023. márc. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
80%

Nem az én válaszom a legideillobb, de a nagymamám ugyanennyi idős volt mint te most, amikor teherbeesett anyukámmal. Volt már akkor egy 14 éves fia, a nagypapám sem volt egy mintaferj, el is akart menni abortuszra, mert egy majdnem felnőtt gyerek után már nem akart még egyet, csak vilageleteben annyira félt az orvosoktól, hogy félúton leszállt a vonatról és hazament ☺️


Végül a fia rossz házasságban alkoholista lett, teljesen elzullott, nagymama meg az unokákat se láthatta, mert a menye nem engedte.


Anyukámmal megteljesen jó kapcsolatuk volt, büszke lehetett rá, és mikor már idős volt, támasza volt a mamának, évekig gondozta és nem érezte tehernek.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a kezdeti 3-4 nehéz évet 30-40 kellemes, boldog, kiteljesedett év válthat fel.


Nekem nem lenne szívem elvetetni. A férjed támogat, van segítségetek, anyagi keretetek. Én nem tudnék azzal a tudattal élni, hogy elvetettem , de ez én vagyok.

2023. márc. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!