Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párommal lassan egy éve vagyunk együtt és szeretnénk babát. Teherbe is estem már egyszer, de elvetéltem kb. az 5.héten, szóval nagyon korán, de ettől függetlenül rohadtul megviselt. Majd utána megint sikerült teherbe esnem, elvileg 7-8 heten lehetek. Holnap megyek vissza uh-ra, két hete voltam, de ott még csak petezsákot látott a doki mást nem.

Tegnap eléggé össze vesztünk valamin (semmi köze nem volt a terhesség témához), majd hozzám vágta hogy inkább vetessem el a gyereket..

Tudom hogy az ember hirtelen felindulásból mond dolgokat én se vagyok szent, de ezzel kb azt mondta öld meg a közös gyerekünk, aminek elvileg ő is örül. Én ma ezen gondolkozom folyamatosan, mi lesz ha megszületik és akkor mondana ilyeneket, hogy minek szültem meg stb, csak azért mert abban a pillanatban nem tud mit hozzám vágni. Én szeretném a babát, de nem akarom a gyerek életét tönkre tenni. Szóval elgondolkoztam hogy vajon nem is örül neki?



2023. okt. 3. 09:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
1év után egyből gyerek,minek? Mi 3 év házasság után csináltunk gyereket és előtte 3 évig jártunk. Persze nem ez a követendő de ti meg csak 1 éve hogy jártok az semmi. Mai napig meglep a férjem 10 év után 1 év alatt meg pláne nem.ismered ki q másikat.
2023. okt. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi 4 év után vállaltunk gyereket, stabil kapcsolatba, remek emberrel, közös értékrenddel, de a szakadék szélére sodort minket a sok megpróbáltatás 3 év alatt. Egy egészséges, de extra nehéz gyereket kaptunk, több emberes, rosszul alvó, brutális dackorszakkal, mindkettőnknek sikerült a legrosszabb arcát mutatni a másik felé. Most már lassan összekapjuk magunkat, de azt gondolom, hogy ha a mi házasságunkat kikezdte egy gyerek, akkor sokkal kevésbé kapcsolatokat pár hónap- év alatt tönkretesz.


Úgyhogy ne áltasd magad kérdező, fél év után (gondolom kb. annyi telt el, amikor elkezdtetek próbálkozni a gyerekkel, ha már volt egy vetélésed is) nem ismered ki a másikat. Majd most fogja megmutatni az igazi arcát, amikor jön a habos-babos szerelem helyett a valós szürke hétköznap. Ha megtartod, készülj úgy, hogy egyedül nevelheted fel. Ha meg elveteted, szerintem akkor is vége ennek a kapcsolatnak, nem tudnátok soha egymásra ugyanúgy nézni.

2023. okt. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónapos kapcsolatba gyereket vállalni? Ti mindketten álomvilágban éltek. Ráadásul valami igen csúnya világban, ahol hüllőaggyal, egymásra (és a majdan veletek élő gyerekre) totálisan romboló acsargást heves vérmérsékletnek hívjátok. Mi lenne a jó döntés? Villámgyorsan és teljes erőbedobással belefogni valami személyiségfejlesztő tréningbe, mindkettőtöknek.
2023. okt. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
37%

szerintem ne az itt irogatók válaszára hallgass,hanem beszéld meg vele :)

kérdezd meg őszintén hogy ezt komolyan mondta-e?

ennyi....

2023. okt. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
4%

Mindenképpen kérdezz rá Tőle is. Én megértem hogy az ember kiejt a száján olyat is ámit nem szabadna illetve nem gondol komolyan. Ő sem könnyű eset, te sem. Ezen kellene mindkettőtöknek változtatni.

Egy embert akar 10 év után sem lehet igazan kiismerni, szóval azért nem érzem teljesen jogosnak néhány hozzászóló reakcióját. Aki 3-4 sőt, több év után vállal gyereket,ott is elképesztő változások lehetnek negatív irányban, és ezt az addig ismeretlen élethelyzet, a gyerek váltja ki, az pedig már mindegy,mennyi idő után következik be. Ha van segítséged és egyébként jó a kapcsolatotok,akkor én semmiképp sem vetetném el a babát. Az is lehet hogy párod egy kissé megijedt,bepánikolt az új wlethelyzettol. Sok sok -beszélgetés, türelem és idő kell Nektek :)

2023. okt. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
55%

Készen állsz rá, NE vetesd el, de azt a csávót, aki ilyen toxic, dobd ki még holnap.


Szerinted a gyerek mellett mégis milyen lesz, amikor már most lazán a szemedbe vágja: vetesd el? Megmondom: olyan, akitől tartani fog majd a gyereke, mert elég egy rossz szó és apuci robban vagy napokon át ignorálja.


Én így nőttem fel (nevelő)anyai oldalról. Ne akard ezt a saját gyerekednek.

2023. okt. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
50%
16-os, szerintem senki nem beszél gyilkosságról, mert egy embriót elvetetni nem az ;) Tájékozódj, mielőtt ostobaságokat írsz.
2023. okt. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Kérdező! Én a helyedben megtartanám. Írod is, hogy Te szeretnéd. Ez nagyon fontos, hiszen a Te döntésedről van szó, nem a párodéról. Ne hagyd, hogy rád erőltesse az akaratát. A leírtak alapján pedig egyáltalán nem Te vagy a hibás, hanem ő. A hormonok, a terhesség miatt természetes az is, hogy érzékenyebb állapotban vagy. Egy férfi miatt sem érdemes abortuszra menni, főleg úgy, hogy nem neki kellene átmennie ezen, hanem neked. Mindenesetre ez egy olyan helyzet, ami próbára teszi a kapcsolatotokat. Ha úgy döntesz, hogy megtartod és egyedül maradsz: az nagyon jó, hogy lenne segítséged. Kétségtelen, hogy nehezebb egyedül felnevelni egy gyereket, ugyanakkor nem lehetetlen. Manapság rengeteg egyedülálló anyuka van. De még az sem biztos, hogy teljesen apa nélkül kellene felnőnie (gyerekkel is vannak, akik találnak új párt). Gyerektartást is kérhetnél, ez jár a gyereknek. Minden jót kívánok!
2023. okt. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 1Léna ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!

Minden kapcsolatban vannak és lesznek surlódások. Mindkét félen múlik, hogy megoldódnak e? Képesek-e közösen a másikuk számára is elfogadható megoldást megtalálni. Ez a közös élet visszatérő feladata. A két személy egymásrahangolódásával, kiismerésével és tisztelet megadással a surlódások száma csökkenhet.

Persze lehet hallgatni azokra akik a helyedben megszakítanák a kapcsolatot a gyermeked apjával. Az viszont tény, hogy a szexuális együttlétetek gyümölcsét hordod a szíved alatt.

Ha megtartod egy élő gyermeked lesz. Ha az apuka elhagy akkor is élni fog és felnőve lehet egy fontos és nagyrabecsült személy vagy egy egyszerű ember aki pont azért akar majd egy jó társ és apuka lenni amiért az anyukájának nem volt ilyen társa.

Ha elveteded akkor nem fejlődhet tovább, nem születhet meg a gyermeked. Csak arra, fogsz emlékezni, hogy lett volna egy gyermekem akit elvetettem.

Életbe vágó kérdés, mert utólag már nem tudsz másként dönteni.

2023. okt. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
17. Szerinted nem.
2023. okt. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!