Abortusz ellenes anyukák, erről hogyan vélekedtek?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokhoz az elvakult abortusz ellenzőkhöz szólna a kérdésem, akik szerint nagyobb bűn egy néhány hetes embriót eltávolítani, mint nyomorba, rossz körülmények közé, agresszív, alkoholista szülőkkel megáldott családba megszülni egy védtelen gyermeket.

Tegyük fel, hogy van 15-16 éves kislányod, aki egy nap bejelenti, hogy teherbe esett. (Tudom a ti gyereketekkel nem történhet ilyen mert hibátlanul nevelitek, de vonatkoztassunk el ettől) A srác természetesen lelép, nem vállalja a felelősséget. Mit tennétek? Hagynátok, hogy a középiskolai éveit éppen hogy megkezdő lányotok megszülje a gyereket és ezzel tegye tönkre az életét? Amíg ő iskolába jár ti nevelnétek az unkátokat? Vagy kivennétek a lányt az iskolából majd' egy egész tanévre, hogy szülje meg a gyereket aztán örökbe adnátok a kisbabát? Képesek lennétek végignézni, hogy a lányotok 9 hónapig "bujkál" a világ szeme elől, hogy senki ne lássa meg, hogy terhes, majd mintha mi sem történt volna vissza megy a suliba?

Tudom, hogy sarkított a példa, de családsegítőként volt dolgom ilyen szerencsétlen gyerekekkel akik teherbe estek.

Azért teszem fel ezt a kérdést, (tudom provokatívnak fogják sokan mondani(, mert sok kérdésnél láttam olyan válaszokat az abortusz ellenzőktől, hogy az eléggé bicskanyitogató volt.

Leszögezném, hogy senkit sem szeretnék megbántani és nem is akarom a kérdésemmel megváltani a világot, csupán tényleg érdekelne, hogy mit gondolnak erről azok akik foggal-körömmel kapaszkodnak az "élet szentségébe."

Előre is köszi a válaszokat.



2012. máj. 15. 11:59
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 A kérdező kommentje:

12:19 konkrét esetről van szó...

Igen nyilván a szülő felelőssége, hogy a gyermeke tisztában legyen a fogamzásgátlók megfelelő használatáról, de sajnos van, hogy a megfelelő neveltetés ellenére mégis "becsúszik" a hiba, mégsem lesz olyan "tökéletes" a gyermekünk amilyennek szerettük volna.

Nem akarom én senkire sem ráerőltetni az én igazamat hiszen nem is tudom, csupán érdekel, hogy ki miért gondolkozik így. Az utóbbi időben sok ilyen lánnyal találkoztam akik a jó neveltetés ellenére nagy hibákat követtek el és most tízen éves korukra nem csak a sajátjuk, de egy új emberke életét is "elrontotta". És ez nem feltétlenül a lány hibája, hiszen 16 évesen még nem véletlenül kiskorú. A legtöbben ebben a korban gyerekek, akiknek nem feltétlenül kéne gyereket vállalni.

2012. máj. 15. 12:34
 12/68 anonim ***** válasza:
82%

Én "nagy unalmamban" nézem a Tini mamikat. Tudom, az Amerika stb, de nem sok különbség van.

A férjem eléggé abortusz-ellenes, neki nagyobb törés lenne szerintem, mint nekem :-(

Sokban függ az élethelyzettől, a lányom felfogásától. Mindenben támogatnám, de ha kikérné a véleményemet, az abortuszt javasolnám.


OFF: miért lenne a szülők hibája? Van egy húgom és 3 öcsém. Fel vagyunk világosítva, nem szexelünk védekezés nélkül kivéve az egyik öcsém. 19 éves, eddig 3x volt terhesség-pánik nála, pedig ugyanolyan nevelést kaptunk.....

2012. máj. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 A kérdező kommentje:
Sókristály, köszönöm a válaszod, teljesen egyetértek veled és még abban is hasonlók vagyunk, hogy nekem is "véletlen" babám van, sosem volt még abortuszom, nem ezért "védem" azt aki erre kényszerül.
2012. máj. 15. 12:36
 14/68 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok megszállott abortusz ellenes, de nem is támogatom.

Nekem amikor missed ab műtétem volt, a velem szembe lévő ágyon egy abortuszra váró lány volt . 20 éves, pasija elhagyta, ahogy megtudta, hogy gyereket vár. Elmondása szerinte gyógyszer mellett lett terhes. Nekem majd megszakadt a szívem, hogy az én kisbabám elveszítettem és ő meg csak úgy eldobja magától a sajátját.

De ez az ő döntése volt, az ő élete. Anyukája végig mellette volt, segítette mindenben.


Lehet én is így döntöttem volna ha ilyen helyzetbe kerülök. Nem tudom, és remélem sose fogom megtudni.

2012. máj. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 A kérdező kommentje:
Erről beszéltem igazából. Nézzétek meg, hogy le lett pontozva Sókristály válasza, aki csak annyit írt, hogy egy 15-16 éves ember még kislány és egy gyerek ne vállaljon gyereket. Nem harsogta, hogy éljen az abortusz, csupán előrelátó mégis így le lett pontozva, ergo szerintetek marhaságot írt. Érdekes.
2012. máj. 15. 12:43
 16/68 mizuzizu92 ***** válasza:
78%

nagy részben a szülők felelőssége saját tapasztalat , a családban.

Egyébként én sem éreztem bunkóságot ebben a kérdésben , hisz ha valaki kérdez az abortuszról akkor rögtön megy az ítélkezés , oltogatás , holott nem ö él azzal a személlyel aki kétségbe van esve nem ismeritek az életét .

Nem úgy megy az hogy azért fogja megtartani a rossz körülményeiben mert rögtön gyerek gyilkosnak titulálják az embert !!!

És én személy szerint azért vagyok pártatlan ebben mert , nem tudom hogy miért mikor mi van vele , így kik vagyunk mi hogy elítéljük a másikat !

2012. máj. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
81%

Többnyire Lanfearral és Sókristállyal értek egyet: egy 15-16 éves lány (legalábbis a többség) egyszerűen nem áll készen egy gyermek felnevelésére, és lehet, hogy az első néhány hétben-hónapban megállja a helyét anyaként, de hosszútávon NEM. Méghozzá azért nem, mert minden kornak és korszaknak megvannak a maga sajátosságai, így a tinédzserkor nem hiába önmagunk felfedezéséről, az Életre való felkészülésünkről, a bulikról és a haverokról szól. Aki ebből kimarad, az idővel nagyon meg fogja bánni, és ez TÉNY.

Vegyünk példának egy 23-24 éves nőt, aki elvileg felelősségteljes, de valami oknál fogva nem tudott/akart fiatalon bulizni, a főiskola után egyből gyereket vállalt: tudtátok, hogy épp ezt a korcsoportot érinti leggyakrabban a szülés utáni depresszió, a megbánás? Nem véletlenül. Mert fellobban a vágy a kikapcsolódásra, a magányra, a fékevesztettségre, de a lehetőség már elillant.

2012. máj. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 mizuzizu92 ***** válasza:
19%

Hát részben de én pl 13 éves korom óta buliztam söt már 11 évesen anyám vitt magával, ami nem a legjobb !

Én 2 hónap múlva leszek 20 éves és nem bírtam már a hangos zenét nem tudtak elrángatni már táncolni se !

így augusztusba fog születni a kis babám , lehet erre akármit reagálni ,személy szerint a kikapcsolódás és a szórakozás már több mint 1 éve arról szól hogy a családdal grillezés bográcsozás meg ilyenek !

2012. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 A kérdező kommentje:

mizuzizu92, igen, vannak olyanok akik hamar "kiélik" magukat, de te 20 éves vagy, a kérdés 15-16 éves lányról szól. Szerintem ebben a korban bőven elég elkezdeni szórakozni, vagy ha később kezdi sem marad le semmiről, ezért a gyerekvállalás borzasztó lelki sérüléseket okozhat a későbbiekben neki és a kisbabájának is.

Egyébként gratulálok a babához. :)

2012. máj. 15. 13:23
 20/68 anonim ***** válasza:
36%

Furcsa számomra, hogy abban mindenki egyet ért nagyjából, hogy egy ennyi idős lánynak nem való egy baba/gyerek. (Ezzel egyébként 100%-ban egyet értek!), viszont azt nem mondjuk ki, hogy a szex még nem való neki.


Szerintem onnantól "való", amikor testileg és lelkileg is érett rá valaki. Sajnos a mai világban a nemi érés egyre korábbra tolódik, a lelki viszont egyre későbbre, így ez a közbülső szakadék, amit a fiataloknak véleményem szerint "szexmentesebben" kellene átvészelniük, egyre nő. És ez nehéz nekik, sok segítségre/támogatásra van szükségük.


Véleményem szerint ha valaki már eljutott erre a testi/lelki érettségre, akkor onnantól képes a felelősséget is maximálisan vállalni, és fog tudni szabadon akár "nem"-et mondani, akár "igent", és ebben az esetben normálisan védekezni is, ha még nem szeretne gyermeket.


Azt írtad nekem Kérdező, hogy "konkrét esetről" van szó, de ha jól értem, akkor ezt velünk nem ismertetted, csak egy konkrét eset miatt gondolkoztál el ezen a dolgon, és kérdeztél, nem?


12:19 (remélem jól írtam, most nem törlöm az egész választ ahhoz, hogy megnézzem)

2012. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!