Abortusz ellenes anyukák, erről hogyan vélekedtek?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokhoz az elvakult abortusz ellenzőkhöz szólna a kérdésem, akik szerint nagyobb bűn egy néhány hetes embriót eltávolítani, mint nyomorba, rossz körülmények közé, agresszív, alkoholista szülőkkel megáldott családba megszülni egy védtelen gyermeket.

Tegyük fel, hogy van 15-16 éves kislányod, aki egy nap bejelenti, hogy teherbe esett. (Tudom a ti gyereketekkel nem történhet ilyen mert hibátlanul nevelitek, de vonatkoztassunk el ettől) A srác természetesen lelép, nem vállalja a felelősséget. Mit tennétek? Hagynátok, hogy a középiskolai éveit éppen hogy megkezdő lányotok megszülje a gyereket és ezzel tegye tönkre az életét? Amíg ő iskolába jár ti nevelnétek az unkátokat? Vagy kivennétek a lányt az iskolából majd' egy egész tanévre, hogy szülje meg a gyereket aztán örökbe adnátok a kisbabát? Képesek lennétek végignézni, hogy a lányotok 9 hónapig "bujkál" a világ szeme elől, hogy senki ne lássa meg, hogy terhes, majd mintha mi sem történt volna vissza megy a suliba?

Tudom, hogy sarkított a példa, de családsegítőként volt dolgom ilyen szerencsétlen gyerekekkel akik teherbe estek.

Azért teszem fel ezt a kérdést, (tudom provokatívnak fogják sokan mondani(, mert sok kérdésnél láttam olyan válaszokat az abortusz ellenzőktől, hogy az eléggé bicskanyitogató volt.

Leszögezném, hogy senkit sem szeretnék megbántani és nem is akarom a kérdésemmel megváltani a világot, csupán tényleg érdekelne, hogy mit gondolnak erről azok akik foggal-körömmel kapaszkodnak az "élet szentségébe."

Előre is köszi a válaszokat.



2012. máj. 15. 11:59
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:
73%

A 15-16 éves kislányomnak kendőzetlenül elmagyaráznám, hogy mivel jár a terhesség, a szülés, a gyerek gondozása, neadjisten örökbefogadása az ő korában és hogyan hat ki az egész életére.

A megtartás fel sem merülne, mint lehetőség.

2012. máj. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 A kérdező kommentje:
Szégyellje magát aki megint lepontozta Sókristályt!
2012. máj. 23. 14:12
 63/68 anonim ***** válasza:
60%

Tudod Kérdező, van az ide irkáló magzatvédőknek egy olyan "vonalas" rétege (messze nem mindenki!) akik valamiféle "szent küldetésként" éli meg, hogy mindenkit a terhesség megtartására nyomjon, agitáljon, vagy akár lelkileg zsaroljon.

Van itt ez a kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb.. és hát én is elkövettem az 57-es válaszban, hogy nagyjából a kérdésre is válaszoltam a legjobb tudásom szerint és nem magzatkanaplócskát cupyztam... bír 28%-nál tartani a válasz:))

Magam pl- nagyon szivesen beszélgetek más véleményen lévő értelmes emberekkel, de a küldetéstudatosokkal nem tudsz mit kezdeni, ők pontoznak és némasikolyoznak és magzatkanaplócskáznak...

Mondjuk azt kétlem, hogy ezzel bármit is elérnének bárkinél, mert hát aki nem bizonytalan, az nem kérdez, aki meg kérdez, ott a nagy számok törvénye alapján 50%/50% esélye van a különféle döntéseknek... és hát nem tűnik úgy, hogy az abortuszos kérdések felénél jelentősen több esetben született a megtartásról döntés, dacára minden némasikolyos meg magzatnaplós propagandának...

(én ha egy bizonytalan nő lennék éppen, valszeg pont az ellenkező hatást érnék el ezzel a nevetséges lelki terrorral, kampányolással a normális érvek, tapasztalatok, gondolatok helyett)

2012. máj. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, teljesen egyetértek veled, elolvastam a lepontozott válaszodat. Hihetetlen mennyire primitív manipulációkkal akarnak hatni szegény nőre...

Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy ezek a nagy abortuszellenzők találkoztak-e már ilyen nehéz sorsú nőkkel és vajon kifizetnék-e helyettük a villanyszámlát meg az ételt, hogy tudjanak mit adni kisgyerekeknek, akiket ők ilyen szívtelen videókkal hoztak a világra.

De hát igéket hangoztatni könnyebb, mint szembenézni a fájdalmas valósággal...

2012. máj. 23. 14:39
 65/68 Sókristály ***** válasza:
60%

Hú, elolvastam a belinkelt kérdést. Ez valami döbbenet!

Miből gondolják az emberek, hogy van joguk ilyen messzire elmenni annak érdekében, hogy ráerőltessék másokra az akaratukat?! Mert ez színtiszta terror, és mint olyan, megengedhetetlen.

Lassan eljutunk odáig, hogy a spirált, mint fogamzásgátló eszközt is helyteleníteni fogják, hiszen annak használata során bizony megtermékenyül a petesejt, csak nem tud beágyazódni.

Végiggondoltam, mi a különbség az abortuszt ellenzők és az abortuszt elfogadók között: a mérlegelés.

Az ellenző nem mérlegel, nem érdeklik a következmények, a körülmények, hangzatos frázisokat pufogtat, de nincs sehol , amikor segíteni kellene. Közben gyilkosnak nevezi még azt is, akinek bár sosem volt abortusza, de elfogadja annak létjogosultságát.

Pedig az elfogadás nem automatikus küretre rohanást jelent, hanem a lehetőségek átgondolását, amibe az abortusz is beletartozik.

2012. máj. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:
0%

A spirált helyteleníteni?...

Előszeretettel reklámozzák a www.valsagterhesseg.hu c weblapot, amin a letölthető anyagok között ilyeneket találsz:

[link]

2012. máj. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
78%
Nem olvastam még el a válaszokat, de leírom a véleményem, hiszen ez a kérdés. Nem azért jöttem hogy másokkal vitatkozzak vagy lepontozzak bárkit, de az sem érdekel ha engem le fognak. 20éves 30hkm vagyok. Úgy néz ki fiam lesz, de ha lányom lenne és fiatalon teherbe esne megbeszélném vele ő mit szeretne és teljes mértékben támogatnám őt, nem kényszeríteném semmire. Bár a leginkább annak nem örülnék ha örökbeadná, mert mindenben segíteném őt. De nem nevelném helyette az unokámat, hanem vele együtt. Viszont a srác jobban jár ha eltűnik minél messzebb mert ismerem a páromat és ő elkapná a srácot.
2012. júl. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim válasza:
.
2016. szept. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!