Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért gondolják úgy az abortus...

Miért gondolják úgy az abortuszpártiak, hogy a magzatgyilkossághoz való joguk erősebb, mint a magzat élethez való jogai?

Figyelt kérdés

A hatályos törvények szerint nem az élet védelme a legerősebb?


Sokszor mondják, hogy a saját testükkel azt tesznek, amit akarnak. DE az már nem a saját testük, hanem egy bennük fejlődő külön test, külön élet. A SAJÁT karjukat, lábukat vágják le, ha akarják, a SAJÁT testükkel azt tehessenek, amit akarnak.


Miért tekintik egyes "nők" a gyilkosságot fogazmásgátlási módszernek?



2013. jan. 2. 15:19
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim válasza:
73%

Istenem de begyepesedett elmebetegek vagytok!!!!!!!

Mivel jobb, ha megszületik és egy kukában vagy egy folyóban zsákban végzi??--Mert akkor legalább nem abortusz volt??

2013. jan. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
62%
10-es, te fogyatékos vagy!
2013. jan. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
59%

4-es voltam:

Tehát ha lepontoztatok, akkor érveket kérek, miért hülyeség az abortusz?! Ne csak pontozzatok, hanem érveljetek is. Vagy erre nincs eszetek?

2013. jan. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

"Én nem vagyok abortusz párti, de ha tilos lenne az abortusz, attól sztem csinálnák. Csak titokban, dugiban, dugipénzért....stb."


Akkor legalább belehalna a gyilkos anya is. Ez jó ötlet :))

2013. jan. 2. 16:02
 15/51 A kérdező kommentje:

Miért mindenki a szegénységre és a pénzre hivatkozik az abortusz mellett?


1. Mi lenne, ha védekezne az, aki nem akar gyerket, nem csak dugnátok ész nélkül, mint a kutyák?


2. Ilyen alapon ti már a megszületett gyereketek is meggyilkolnátok, ha a törvény nem büntetné!


3. És ha a ti anyátok kikapartatott volna benneteket is, mert neki "joga" van hozzá?

2013. jan. 2. 16:07
 16/51 A kérdező kommentje:

"... de vannak olyan szituációk, amikor jobb annak a magzatnak, ha nem jön világra. "


Mondj már erre példát, mikor szabad magzatot gyilkolni?

2013. jan. 2. 16:08
 17/51 anonim ***** válasza:
57%

Ott sorolom a példákat! Nem olvasod, okostojás??

Védekezne... mert ha minden így menne.

Bár lehet, téged is el kellett volna vetetni :D

2013. jan. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
86%

Akkor én is válaszolok ide. Én az első lányommal védekezés mellet!!estem teherbe. Nem volt gond amúgy is terveztük már igaz nem akkor amikor jött de nem okozott problémát. De ha mondjuk ugyan ez 18-19 évesen történt volna már nem biztos, hogy ennyire egyértelmű lett volna a helyzet.

Nem vagyok az a tipusú nő aki mindenkivel lefekszik akivel "jár" én csak a férjemmel tettem meg mert addig úgy éreztem a többi "barátomban" nincs meg valami a kapcsolatunkban ami miatt elengedhetném magam.

Szóval én nem vagyok abortusz párti de vannak élethelyzetek amikor megoldást jelenthet.

De kihangsúlyozom ez nem fogamzásgátlási módszernek tartom.

Mivel egészségügyben dolgozok láttam már pár dolgot és tudom, hogy mik azok a betegségek amikor nem is kérdés, hogy megszakítanám a terhességet. Persze több orvoshoz mennék el egymástól függetlenül és csak akkor hoznám meg ezt a döntést.

Vannak betegségek amiknek ugyan vannak fokozatai de van olyan változat is ami számomra a már nem élhető élet kategóriába tartozik.

Őszintén egy olyan gyermek aki nem tud magától nyelni úgy szívják le a váladékot a szondával 10 percenként éjszaka az milyen élet?

Természetesen megint más az a helyzet ha szülés közben szerzi a baba a sérülését vagy a későbbi élete során.

Az, hogy mikor kezdődik az élet nagyon nehéz megfogalmazni. Jelenleg 8 hetes kismama vagyok második tervezett gyermekemmel és már most szeretem és aggódok érte. Viszont ha kiderülne, hogy súlyos az élettel nem összeegyeztethető fejlődési rendellenessége van akkor megszakítanám a terhességemet.

Nem tartom azt se jó ötletnek, hogy egy tini 15-16 éves gyerek lány szüljön. Náluk is abortuszra gondolnék elsősorban mint sem, hogy megszüljék a babát.

Ugyan ilyen ok lehet, ha valaki védekezik és még nem terveztek babát és úgy gondolják, hogy most nincs itt az idő, a beteg a baba és vagy az anya egészségét veszélyezteti, illetve az anya szed olyan gyógyszert ami károsíthatja a magzatát. Mert sajnos vannak ilyenek.

Nem gondolom, hogy az jobb megoldás, ha valaki szegény az tartsa meg a gyermekét. Ők tényleg fogamzásgátlásnak használják, hiszen nem tudnak normális védekezési eszközt venni és úgy tudom bár ebben lehet, hogy tévedek, ha igen akkor nyugodtan javítsatok ki, hogy ők támogatással ingyen vesznek részt a műtéten.

Viszont amivel nem tudok egyet érteni, hogy valaki terhes lett és elveteti és 3 hónap múlva újból babás lett és azt meg megtartja. Gyakorlatilag már a következő ciklusában. Mert ennyi idő alatt a mai világban mi változik?

Az egyik ismerősöm olyan termékeny, ha a párjára néz már rögtön teherbe esik pedig védekeznek.

Az örökbe fogadásról annyit, hogy az szerintem egy gyerek lelkének sokkal rosszabb, ha megtudja, hogy a vér szerinti szüleinek nem kellett. Arról nem is beszélve, hogy szerintem sokan nem is tudnák megtenni. Köztük én sem. Pedig sajnálom azokat akiknek nem lehet sajátjuk de a saját gyermekemről nem tudnék lemondani.

Az, hogy betiltani az abortuszt? Szerintem nem jó ötlet. Mert ha egyszer téved valaki akkor miért nem dönthetne a saját sorsáról? Miért is kellene egy tininek gyerek anyává válnia és miért is kellene bárkinek egy nagyon súlyos betegségben szenvedő babát világra hoznia? Egy egészséges bab is próbára teszi az emberek kapcsolatát.

A másik, hogy egy erőszakból fogant gyermeket miért is kellene megszülnie a nőnek? Hogy egész életére emlékeztesse rá? Ha az anyának olyan eü problémája van ami nem teszi lehetővé a gyermek kihordását miért jobb, ha megszüli és lesz egy sérült gyermek a családban ahol az anya esetleg bele halt a szülésbe?

Ennyire fekete fehéren nem lehet nézni a világot.

Most le lehet pontozni, nem is érdekel igaziból, de tény vannak helyzetek amikor lehet megoldás az abortusz.

2013. jan. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
93%

Ha beteg egy magzat, nem hiszem, hogy az jó bármelyik félnek is, ha megszületik.

Nekem volt abortuszom, és nem jó kedvemből. Kívánom, ne kerülj soha olyan helyzetbe,hogy át kelljen esned rajta!

Szerintem szűk látókörű vagy. A fél karom adtam volna, ha az a baba akkor megszülethetett volna!

Nyugodtan pontozz le,de szerintem ezzel a kérdéssel sokaknak okozol fájdalmat.

Most van egy majd 2 éves kislányom, akinél a terhesség 24. hetében mondták, hogy valószínű szülés után nem marad életben, vagy ha igen, akkor nagyon komoly bajai lesznek. Hát vártunk és reménykedtünk. Szerencsére Ő egészséges lett végül. Tapintatlan bunkóság, amiket fent írsz.

Míg élek, velem lesz az abortusz súlya,ne hidd, hogy csárdást járok örömömben, de legalább esélyt adtam magamnak és a családomnak, hogy egészséges gyereket neveljünk. Hm...most akkor mond, hogy önző vagyok.

Oké az vagyok. Egy önző gyilkos. Ettől most neked jobb?

2013. jan. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:
Lehet hozni a KIVÉTELeket, de legtöbbször nem azért vetetik el a "nők" a gyereket, mert beteg lenne vagy az anyát veszélyezteti, hanem mert egyszerűen besikerült és nem akarják megtartani. Na az ilyeneket nem tartom nőnek, de még embernek sem!
2013. jan. 2. 18:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!