Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért gondolják úgy az abortus...

Miért gondolják úgy az abortuszpártiak, hogy a magzatgyilkossághoz való joguk erősebb, mint a magzat élethez való jogai?

Figyelt kérdés

A hatályos törvények szerint nem az élet védelme a legerősebb?


Sokszor mondják, hogy a saját testükkel azt tesznek, amit akarnak. DE az már nem a saját testük, hanem egy bennük fejlődő külön test, külön élet. A SAJÁT karjukat, lábukat vágják le, ha akarják, a SAJÁT testükkel azt tehessenek, amit akarnak.


Miért tekintik egyes "nők" a gyilkosságot fogazmásgátlási módszernek?



2013. jan. 2. 15:19
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező!


Most komolyan ha amiket írok arra azt mondod, hogy kivételek vannak. Szerintem akik úgy döntenek, hogy abortusz azért a nagy többség nem azért megy oda ahogy te gondolod, hogy "fogamzásgátlásért". Persze vannak olyanpk is de a tapasztalatom az, hogy azok többségében olyan nők akik nem tanultak és nagy szegénységben élnek. Igen ők ha jól tudom ingyen vesznek részt a műtéten valamelyik szervezet keretében.

Te nagyon általánosítasz. Nem tudhatod, hogy egy normál helyzetben lévő nő miért is dönt úgy, hogy elveteti a babáját.

Akkor most vissza kérdezek.

Ha te neked alakulna úgy az életed, hogy rossz lett volna az anyagi háttered akkor te mit csinálnál? Segítséged nincsen, mert esetleg a család többi tagja is hasonló cipőben jár?

Kiderül, hogy beteg a bab?

Megerőszakolnak? Vagy csak szimplán szétmész a pároddal és úgy kerülsz olyan anyagi helyzetbe, hogy nem tudnád saját magad sem fenntartani nem hogy még egy gyermeket?

Mert ingyen Tb kapcsán az sztk-s rendelőben is otthagytam pár ezer forintot a terhességem alatt, mert dolgoztam és nem tudtam délelőtt elmenni hanem csak délután.

2013. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:

Kedves Előző!


Az örökbeadás még mindig sokkal jobb lehetőség, mint a gyilkosság.


Az anyagi helyzet pedig nem igazán lehet probléma szerintem, hiszen pontosan a legszegényebb rétegben a legnagyobb a szaporaság, és a legszegényebb réteg költ havi 15-20 ezret pl. cigire, a ennyiből egy kisbaba simán kijön havonta, pelenkával, ruhával, mindennel.

2013. jan. 2. 18:45
 23/51 anonim ***** válasza:
85%

Én nem kellettem az anyámnak, örökbe adott....de évekig kívántam bár csak a tudatom ébredése előtt "megölt volna".

Nem csak azért mert azzal a tudattal éltem hogy nem kellek senkinek, nevelő szülőktől nevelő szülőkig...mert csak a pénz kellett utánam, vagy hogy dolgozzak helyettük....vertek ha nem ők akkor a társaim, és csak csúsztam a lejtőn......

Gratulálok hogy ilyen életet kívánsz....így te sem vagy jobb egy "magzatgyilkosnál"

Az hogy én talpra tudtam állni csakis a páromnak köszönhetem , és most már diplomás nőként várom az első gyermekem de az biztos ha véletlenül valamelyik hülye buli után maradtam volna terhes nem tartom meg, nem magam miatt hanem mert jobb ember vagyok mint az aki velem ezt tette. Nem vagyok a kisebbség tagja tehát nem ezért nem kellettem senkinek....

Ja messziről úgy hogy semmi tapasztalatod sincs arról milyen szülők nélkül felnőni könnyű észt osztogatni....

Sajnos az ember sohasem tudja átérezni vagy átgondolni azt amit nem tapasztal a saját bőrén ezt még meg is érteném, csak ilyenkor miért kell rögtön bunkón fölényeskedni....

2013. jan. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
78%

Hány éves vagy Kedves Kérdező?


Örökbe fogadni nem olyan egyszerű ám. Főleg amikor oda kerül a helyzet. Azért az sem lehet semmi a gyereknek amikor megtudja, hogy a vér szerinti szüleinek nem kellett. Nem biztos, hogy a gyerekek nagy többsége így éli meg mint ahogy te gondolod ezt az egészet. Az miért jobb, hogy árvaházba kerül? Más neveli fel a gyereked? Akkor hogyan számolsz el a lelkiismereteddel?

Azért szerintem több az a költség havi szinten. Mert közbe jöhet egy betegség egy ruha vétel stb olyan váratlan kiadás amiből már rögtön ugrik ez a számolás. Most, hogy a lányom beteg volt kapásból 10 ezer csak a gyógyszerekre elment.

2013. jan. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
81%

19-20 ezer havonta egy gyerek? Max egy kis szobakutya jön ki ennyiből.....

arra még nem gondoltál hogy azért szegény réteg a szapora mert gumira sem költenek vagy egyéb fogamzásgátló szerekre?

Akárhogy nézzük a gyógyszer sem és más sem olcsó....

2013. jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
81%

"Akkor legalább belehalna a gyilkos anya is. Ez jó ötlet :))"


Te nem vagy normális... !

2013. jan. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
76%
Én meg téged nem tartalak embernek csak egy gyökérnek
2013. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
80%
Igaz hogy vannak akiknek nem jön össze a gyerek mások meg elvetetik de hát 0km autója sincs mindenkinek, vagy éppen háza sajnos ilyen a világ nem mindenki azt kapja és amit szeretne főleg nem akkor mikor szeretné.....
2013. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, nem a magzat a nők saját teste, hanem a saját méhe, pont ahogy a keze és a lába... Amiben igenis ő dönti el, hogy van-e valaminek keresni valója, avagy nincs.

A másik, hogy akámennyit is mantrázzák a magzatvédők, hogy "gyilkosság, gyilkosság" attól az még nem lesz igaz. Egyfelől olyat, hogy "gyilkosság" nem ismer a magyar jog, emberölést ismer. Másfelől az abortusz nem az, a nem legális formái sem. Sőt, a terhes nő megölése is egy rendbeli emberölésnek minősül. Az emberi embrió, magzat valóban a homo sapiens fajba tartozik, de ettől még az emberi minőséget, a személyiségi jogokat a megszületéssel nyeri el, igaz, visszaható módon. Addig is védendő, de nem az emberi életet megillető abszolút módon, hanem úgy, mint más, számunkra értéket képviselő dolgok is.

Az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata így kezdődik:

1. cikk

Minden. emberi lény szabadon születik és egyenlő méltósága és joga van. Az emberek, ésszel és lelkiismerettel bírván, egymással szemben testvéri szellemben kell hogy viseltessenek.

(felhívnám a figyelmet a "születik" szóra, nem az szerepel ott, hogy "fogan")


De hát ja, egyesek azt magyarázzák, hogy Elvis él, mások meg azt, hogy az abortusz gyilkosság.... a vélemény persze szabad:)

2013. jan. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 kürasszír ***** válasza:
76%

Nálunk a német trimeszter szabályozás van érvényben (Fristenlösung), ennek lényege, hogy az abortusz bűntett, de ha a terhesség első harmadában, kötelező tanácsadás után végzik, a nő súlyos válsághelyzetére hivatkozva, akkor legális lehet. Ezt követően csak komoly egészségügyi indokkal végezhető, a 24. hét, a magzat önálló életképessége után pedig csak a legextrémebb esetekben lehetséges ( nő életveszélye, magzat élettel össze nem egyeztethető rendellenessége).

Egyébként szerintem ez a legkevésbé rossz szabályozás, egy vállalható kompromisszum az abortusz támogatói és ellenzői számára is. Ugyanis terhességmegszakítás alapesetben csak a 14. hétig lehetséges, de eddig minden nő szabadon dönthet /elvileg/.

A késői abortuszokat, amelyek néhány államban legálisak, vagy olyan laza a törvény, hogy kvázi legálisak én már erkölcsileg tényleg elfogadhatatlannak tartom. A 24. hét után, amitől kezdve az orvostudomány életképesnek minősíti a magzatot én már tényleg gyilkosságnak tartom, ha se az anya élete nincs veszélyben /jogos védelmi helyzet/ és a magzatnak sincs élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendelenessége.

Van olyaqn ország, Kanada, ahol legális az abortusz a születésig, bármilyen indokkal, illetve Ausztrália Victoria állama, ahol a 24. hét után egészen a születésig szociális indokkal is megszakítható a terhesség, legutóbb egy 34. hetes egészséges magzatot vetethetett el egy egészséges nő, mivel munkanélküli volt, az örökbe adás pedig nem tetszett neki.

Szerintem ha a 24. hetes magzatot életképesnek tekintjük, akkor az ÉL, ha pedig valaki Él, annak megölését gyilkosságnak illene hívni. Erkölcsileg, jogilag csak a születés után beszélünk élő emberről, ezt a szemléletet a rómaiaktól örököltük, de ők a lánycsecsemők megölését is elfogadhatónak tartották.

2013. jan. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!