Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért gondolják úgy az abortus...

Miért gondolják úgy az abortuszpártiak, hogy a magzatgyilkossághoz való joguk erősebb, mint a magzat élethez való jogai?

Figyelt kérdés

A hatályos törvények szerint nem az élet védelme a legerősebb?


Sokszor mondják, hogy a saját testükkel azt tesznek, amit akarnak. DE az már nem a saját testük, hanem egy bennük fejlődő külön test, külön élet. A SAJÁT karjukat, lábukat vágják le, ha akarják, a SAJÁT testükkel azt tehessenek, amit akarnak.


Miért tekintik egyes "nők" a gyilkosságot fogazmásgátlási módszernek?



2013. jan. 2. 15:19
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
87%
Téged kellett volna elvetetni,kérdező.
2013. jún. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
6%
Senkit nem kellett volna elvetetni! Hogy lehet ilyet mondani a másikra? De lehet hogy csak azért lepődök meg az itteni stíluson, mert műveltebb társaságban vagyok, és elfelejtkezem arról, hogy az itt fórumozó emberek nagy része látatlanban is szemét a másikkal.
2013. jún. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
76%

A nők nem tenyészállatok, és a személyi szabadsághoz való jog mindennél erősebb (a civilizált országokat értem ez alatt persze...).

Hallottál már az önvédelemhez való jogról? Abba is belefér a gyilkosság, sőt, az esetben egy már tudattal és személyiséggel rendelkező embert is megölhetsz, ha a saját életedet veszélyezteti...

Szóval akkor már legyünk konzekvensek, és egyúttal szólaljunk fel az önvédelem joga ellen és a halálbüntetés ellen is...

2013. jún. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
63%
Az ember nem állat (hiába próbálja egy bizonyos világvallás e felé terelni immár 2000 éve...), nem valami szapora nyúl, vagy efféle, így maga dönthet a felől, hogy világra hoz e utódot, és ha igen, akkor mikor. Intelligenciával, ami csak az embernek adatott meg az állatvilágban (persze nem mindenkinek, és ez a bizonyos kisebbség folyton próbálja elvitatni a értelmesebbjétől is eme képességét), a balesetek elkerülhetőek vagy korrigálhatóak. Én nem szeretnék olyan világban élni, ahol minden nem kívánt gyermek megszületik...Az a civilizáció vége lenne.
2013. jún. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 A kérdező kommentje:

"A nők nem tenyészállatok, és a személyi szabadsághoz való jog mindennél erősebb (a civilizált országokat értem ez alatt persze...)."



A személyi szabadságoddal nem gyilkolhatsz meg másokat, mert az élethez való jog a legerősebb, nem a szabadsághoz való jog!


A személyi szabadsághoz való jog mindennél erősebb? Akkor én simán meggyilkolhatlak téged, mert a személyi szabadságommal így döntöttem!

2013. júl. 1. 17:23
 46/51 anonim ***** válasza:
47%
"Miért gondolják úgy az abortuszpártiak, hogy a magzatgyilkossághoz való joguk erősebb, mint a magzat élethez való jogai?" - hát talán, mert a hatályos törvények szerint is valóban erősebb? Erre gondoltál már, Kérdező???
2013. júl. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:

"Az ember nem állat (hiába próbálja egy bizonyos világvallás e felé terelni immár 2000 éve...)"


Melyik vallásra gondolsz? 2000 éves a kereszténység, de az pontosan azt hirdeti, hogy az ember nem csak egy az állatok közül. Több tudományos könyvet olvass, és kevesebbet a feminista magazinokat, légy szíves! Óriási butaságra vall az állításod!



"így maga dönthet a felől, hogy világra hoz e utódot, és ha igen, akkor mikor."


Így van! Jogod van védekezni a teherbeesés ellen! De az abortusz nem az elmulasztott, felelőtlen kefélés eredményeképpen megfogant magzat utólagos meggyilkolása!



"Intelligenciával, ami csak az embernek adatott meg az állatvilágban (persze nem mindenkinek, és ez a bizonyos kisebbség folyton próbálja elvitatni a értelmesebbjétől is eme képességét)"


Az első mondatodban azt állítod, hogy az "az ember nem állat", most pedig azt írod, hogy csak az embernek adatott intelligencia "az állatvilágban". És még te tartod magad intelligensnek, amikor egymásnak totál ellentmondó dolgokat állítasz egy cikkben?


"Nem szeretnék olyan világban élni, ahol minden nem kívánt gyermek megszületik...Az a civilizáció vége lenne."


Én meg olyan világban nem szeretnék élni, ahol puszta kényed kedved szerint gyilkolhatnak úgynevezett "nők".

2013. júl. 1. 17:31
 48/51 A kérdező kommentje:
Úgy látom, itt normális emberek vitatkoznak felelőtlenül kefélő nőstényállatokkal :DD
2013. júl. 1. 17:33
 49/51 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező (#47), szerencsére a világban a trendek elég egyértelműek, arról minden évben hallasz, hogy valamely ország lehetővé tette a művi abortuszt bizonyos keretek között, ahol addig tilalmas volt, de arról nemigen, hogy betiltották volna ott, ahol addig lehetett.

(Nicaragua volt az egyetlen tudtommal, ahol visszalépés történt)

2013. júl. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező (#48) én meg úgy látom, hogy az önreprudukció jogának szabadságához ragaszkodók vitatkoznak a más, szabadnak született emberek életébe mindenféle mondvacsinált okkal beleavatkozni akarókkal...
2013. júl. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!