Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért a 12. hétig legális az...

Miért a 12. hétig legális az abortusz?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 09:13
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
79%

#9, nem látsz belőle nagyjából semmit, ha ott állsz mellette se... szóval mint mondtam, semmi sokkoló látvány...


Kérdező, nem, nem volt nekem se, meg tőlem se voltak AB-on (mondjuk ennek az utóbbinak lehetett volna biológiai lehetősége:)), viszont anno az egészségügyben dolgozva láttam néhányat egészen közelről, beszélgettem nőkkel előtte is, meg utána is, szóval mondjuk van egy az átlagnál reálisabb képem róla. Másfelől meg azt gondolom, hogy persze, fontos meg védendő dolog a magzati élet IS - de nem az érintett nő, férfi, kapcsolat kárára. Egy emberpárnak azt, hogy vállalnak-e az adott életperiódusban gyereket ketten, közösen kell eldönteni, mindenféle nyomástól, manipulációtól, sokkolástól mentesen, mert a következő évtizedekben a terheket és felelősségeket is nekik kell vállaniuk adott esetben, és természetesen az abortuszét is ha amellett döntenek, és nem egy harmadik, negyedik, ötödik beleszólni próbálónak. Ennyi.

2013. jún. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:

" közösen kell eldönteni, mindenféle nyomástól, manipulációtól, sokkolástól mentesen"


Ezzel nem értek egyet. Szerintem minden ab-ra készülőnek (egészséges magzatról beszélünk) le kéne vetíteni egy videót. Szembesíteni azzal, amire készül. Ez szerintem nem olyan dolog, hogy pl én nem kóstoltam még a csokifagyit, hát gondolok egyet és kipróbálom milyen:) Itt igenis egy életről beszélünk.

És igen igaza van az egyik válaszolónak, hogy 12 hetesen már kész emberke. Az én fiam speciel 12 hetes uh-n szopta az ujját:))

2013. jún. 12. 16:53
 13/53 anonim ***** válasza:
65%
Anno hittanon 14 évesen megnézették velünk a Néma sikolyt.Az elmúlt 10 évben rengeteg videót megnéztem kíváncsiságból,abortuszról,szülésekről,egyéb műtétekről cenzúra nélkül.Akkor nyugodtan mehetek majd ab-ra?Nem fog senki piszkálni?
2013. jún. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:
Talán inkább védekezz! Vagy tán ki szeretnéd próbálni?
2013. jún. 12. 17:05
 15/53 anonim ***** válasza:
60%
Védekezek,de semmi,még az elkötés se 100%-os.Jelenleg hormonijekcio+megszakítás a favorit fogamzásgátlásom:)
2013. jún. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
63%

Legyen, sokan úgyis igénylik a valós infót, és a legkölünbözőbb fórumokon egymást kérdezgetik, hogy "hogy zajlik egy abortusz", "mi fog velem történni". Ez lehet akár a családvédős megjelenésnél is.

Az egyetlen megkötésem, hogy VALÓS tényeket bemutató videó legyen, ne a "szokásosnak mondható" hazug, manipulatív borzalmak. Jó?

Egyébként még az ellen sem lenne kifogásom, hogy nézzenek végig egy abortuszt a maga valóságában (azt nem lehet manipulálni) az igazság ellen nem akarok senkit sem megvédeni, bajom csak a tendenciózus manipulációval van.


Egyébként félreértés ne essen, az orvosok azért végeznek művi abortuszt, hogy SEGÍTSENEK vele, és nem azért, hogy valakinek 29750 Ft ellenében puszta kiszúrásból direkt kárt okozzanak... elhiszed? Ha Rákóczi prof, a Szt Imre szülészet nyugalmazott vezetője leírta az abortuszról szóló, és a magyar védőnők portáljáról letölthető ismertetőjében, hogy az abortusz után a domináns érzés a nőknek a megkönnyebbülés, neki elhiszed?

[link]

2013. jún. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező (#16) "Talán inkább védekezz! Vagy tán ki szeretnéd próbálni?" - tudod, a két dolog nem egymás helyettesítője, amikor szóba jön a védekezés, akkor szóba se jöhet az abortusz, amikor az abortusz felmerül, akkor már nem működik a védekezés. A fogamzásgátlás a családtervezés rutinszerű módja, az abortusz meg az ultima ratio, végső megoldás, ha az előző valamiért nem működött. Egyszerűen sikítani tudnék, amikor egy konkrét abortuszos kérdésnél valaki elkezdi a védekezés fontosságával osztani a kérdezőt... pláne az olyant, aki védekezett is...
2013. jún. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:
Ó tudom én nagyon jól, hogy nincs 100%-os védekezési mód. A 3 gyerekemből 2 védekezés mellett fogant.
2013. jún. 12. 17:19
 19/53 anonim ***** válasza:
73%
Kettő is?Az szép,ha a tesóm ezt meglátná valahogy szerezne engedélyt kipakolásra.Nekik a második baba jött szakadt óvszer+72 órás mellett,de úgy voltak vele,hogy mindig kettőt akartak,szóval jöhet.Viszont innentől,ha becsúszna nem merné megtartani,a második szülésébe majdnem belehalt.Most hormonos spirállal és megszakítással védekeznek.
2013. jún. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
56%

Jaja, kérdező (#18)... meg hát azért az ember nem hibáktól mentes, van, hogy tényleg kimarad a védekezés, pláne, ha az a konkrét alkalomhoz kötött, mint az óvszer... és akkor előáll a nem várt terhesség. És jön rendszerint a nagy dilemma, hogy "most akkor mi legyen" - és a többség nem azért választja az abortuszt, mert különben nem jutna a karibi luxusnyaralásra... hanem mert már van annyi gyerek, ahányat biztonsággal fel tudnak nevelni, vagy fiatalok, tanulnak még, vagy a kapcsolat még kezdeti és nem elég stabil, ilyesmi... egyszerűen készpénznek kellene venni, hogy mivel az abortusz egy műtéti beavatkozás, senki se jó kedvéből vagy hobbyból választja, ahogy fogat se húzatunk vagy vakbelet sem operáltatunk passzióból... (bár még az is lehet, hogy van fél százalék dilinyós, akik tényleg a luxusnyaralás, vagy egyéb passzió motivál, de semmiképp se ez az átlag)

Na, ezért sem komálom, ha az illetőket nyomni kezdik... mert csekély a valószínűsége, hogy pont az a dilinyós vetődne ide, sokkal több, hogy olyan, akinek pont megvan a maga baja...

2013. jún. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!