Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért a 12. hétig legális az...

Miért a 12. hétig legális az abortusz?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 09:13
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
53%

28

Igen, ez is igaz. Nekem volt, és cipelem magammal a tudatot életem végéig. 19 voltam, az apuka 9 évvel idősebb volt nálam, főiskolára jártam, és bár a kapcsolat akkor stabil volt részemről, a lehető legrosszabb választ adta, amikor kérdeztem, mi legyen. Azt mondta, döntsem el én. Se igen, se nem, neki mindegy. Hallgathattam volna azután végig, hogy te akartad. És nem volt kész az apaságra, még párkapcsolatra sem, de akkor ezt nem láttam. A körülményeink pedig egyáltalán nem engedték meg, hogy akár vele, akár nélküle gyereket vállaljak.

És mindemellett, megkönnyebbülés is volt. A bűntudat és a megkönnyebbülés egyáltalán nem zárják ki egymást.

2013. jún. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 FCs ***** válasza:
16%

Kedves Ismeretlen!

Ami a Brit "tudományos bizonyítást illet, méni kételyre ad okot. Egy olyan vizsgálat "eredményéről" számolnak be, amelyet az abortuszt támogató érdekek finanszíroztak(-nak).

Ami a vallási ihletetséget illet: Igen én gyakorló katolikus vagyok. Felnőtt, sokat tapasztalt fejjel váltam katolikussá.

Számomra roppant érdekes, hogy te mitől vagy ennyire harcosan az abortusz mellett.

Imával.

2013. jún. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
69%
Kedves Fcs, szóval te úgy véled, hogy a Brit Királyi Szülészeti Társaság (az ottani szakmai kamara) csupa "magzatgyűlölő harcos ateistából" áll, akik ráadásul jobban szeretnek abortusz végezni, mint szülést vezetni? Őszintén szólva én ennek nem adok túl nagy sanszot... gyanúsabb, hogy egyszerűen csak nem osztják "a tudomány a hit szolgálóleánya" középkori tézisét, és nem hajlandóak hazudni szakmai kérdésekben...
2013. jún. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
87%
Én meg azt gondolom, a vallás is okafogyottá válik, amikor megtiltja a nemi erőszakból született terhesség megszakítását. Persze, örökbe lehet adni, de kit érdekel, mit érez az a nő, akinek egy nemi erőszaktevő gyerekét kell megszülnie? Az anyával ki törődik? A gyerek sorsáról nem is beszélve. Ha örökbe adják, akkor is magán fogja viselni, hogy őt nem akarták, ugyanis már méhen belül is befolyásolja a fejlődést az anya hozzáállása (is).
2013. jún. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:
#34 hidd el az én gyerekeim tök boldogak. Pedig én sem akartam őket... hülyeséget írtál.
2013. jún. 17. 09:21
 36/53 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, egyáltalán nem írt hülyeséget a #34-es... az anyában termelődő stresszhormon (adrenalin és tsai) kicsi molekulák, akadálytalanul átjutnak a magzatba, és kifejtik a hatásukat... az egy másik kérdés, hogy ezt nem a "jajj, baba, babusgassuk" korban fogod észrevenni, hanem majd főként serdülőkorban...

(extrém esetben hamarabb is kitűnik, nem egy gyereket láttak már, akinél az anyát a terhességben extrém stressz érte, a gyerek meg gyomorfekéllyel született, vagy csecsemőkortól asztmás volt, szóval megjelentek rajta az ismert pszichoszomatikus tünetek...)

2013. jún. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
38%
#34, érdekes dolog ez, amíg minden (általam ismert világ-) vallás kiemelten fontosan hangsúlyozza az ember szabad akaratát, addig az egyházak nagyjából mindent megtesznek, hogy a szerintem létezhető legocsmányabb dologra, a feltétlen engedelmességre nyomják a híveiket... szóval ha én hinnék Istenben (Allahban, Buddhában, stb) akkor azt kellene feltételeznem, hogy az egyházak a maguk dogmatizmusával viszont a gonosztól vannak... (nem egy filozófus jutott már hasonló következtetésre:))... és nyomni az egyház nyom, nem a vallás...
2013. jún. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
58%

#35

Olvasd el még egyszer, mit írtam. Vagy az összes gyereked nemi erőszakból született?

34 voltam.

2013. jún. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 A kérdező kommentje:
egyik gyerekem semszületett erőszakból, de a lényeg azon van, hogy a védekezés mellett fogant terhessés sem "várt".
2013. jún. 17. 11:15
 40/53 anonim ***** válasza:
77%

#36 Igen. És mindenkinek, aki kételkedik.

Nem véletlenül és nem viccből írtam, tapasztalat. Én is, öcsém is szorongós terhességből születtünk. És meglátszik! Engem titkolt anyukám, mert nagyon fiatal volt és leányanya, amikor pedig az öcsémmel volt várandós, nehéz körülmények között éltünk, úgymond lelki terrorban. Asztma, allergia, szorongás gyakorlatilag ok nélkül, kezdődő pánikbetegség, fóbiák, ez mind megvan.


Az én terhességem néhány kellemetlen körülménytől eltekintve teljesen nyugodt volt, letojtam nagyjából mindent. A babám pedig egy örök vigyori, jókedvű, vidám baba, hihetetlen türelemmel és pajkossággal megáldva, egyszóval ég és föld.

2013. jún. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!