Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért a 12. hétig legális az...

Miért a 12. hétig legális az abortusz?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 09:13
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:

Igen az első gyógyszer mellett a harmadik meg spirál mellett. Mi is duplán fogunk védekezni (gyógyszer+megszakítás) de még nem telt le szülés után a 6 hét, meg szoptatok is. Addig meg marad a gumi:/

Kipakoltatni nem szeretném magam:D Nekem valahogy az morbid.


66%-os, én azt elszhiszem, hogy senki nem jókedvében megy abortuszra. Nade miért kell húzni halasztani még 10-12 hetes lesz a terhesség? Egyre többször hallom, hogy ilyen korú terhességet kaparnak ki.

2013. jún. 12. 17:38
 22/53 anonim ***** válasza:
67%

Anyukámnak volt terhességmegszakítása,de én nem nézek rá csúnyán emiatt,látva,hogy mi is nagyon durván nélkülözve nőttünk fel,el se tudom képzelni mi lett volna,ha vannak még tesóink.Hitelük úgy tudom sose volt,de apám 30 évesen rokkantnyugdíjas lett(nem díszből).2 hálószobás ház,egyikbe a szüleim a másikba mi 3an gyerekek,nővérem és az ikertesóm.Ezek a dolgok nem változtak,nővérem elköltözött,maradtunk ketten a szobába.Még most együtt lennék a fiúikertesómmal,ha nem költöztem volna el.Állandó veszekedések voltak,de legalább szégyenlős nem vagyok,lazán flangáltam meztelenül,ha nem volt kedvem átmenni a kedvem a fürdőbe öltözni:D

Egyszer rezgett nekem a léc,késett a mensim,akkor mondta el,de nálam vaklárma volt,belegondolva az akkori barátom tuti nem akarta volna,ikertesómmal meg mégse szúrhattam volna ki,hogy még egy csecsemőt beteszek a szobánk közepére anyagilag meg mint már írtam nem lettünk jobb helyzetbe.

2013. jún. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
75%
Azér húzzák el addig,mert nem tudják megoldani.Kétszer kell családvédelmibe menni,egyszer-rosszabb esetben kórházba is kétszer kell menni(vérvétel+altatóorvos).Ezek után jön a műtét időpontjának kitűzése.Igazából szerintem 2 hétnél gyorsabban el se lehet intézni,szóval legkedvezőbb esetben is 7 hetes terhes a nő.Rendszertelen mesni esetén(sokszor késik) és csak 6 hetesen kezdi el,esetleg valahol csúszás van,nemtudja azonnal fogadni a családvédelmi hipp-hopp 10.hétnél vannak a nők.De legtöbbször 6-8hét között van a műtét.(Úgy be tojtam késénél,hogy jól utánajártam,ezek azóta se változtak)
2013. jún. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező (#21), talán, mert próbálnak más megoldást találni... vagy/és nem is ők húzzák, hanem az egészségügy, itt is vollt már kérdező, akinek majd 3 héttel későbbre adtak műtéti időpontot, és itt idegeskedett... ez nem Ausztria, ahol egyébként is a 16. hétig lehet mindenkinek, az utcáról bemenve megcsinálják, szülői műtéti beleegyezés csak 14 éves kor alatt kell, stb. Na, ott szerintem nyugodtan le lehet szúrni azokat teljes joggal, akik az utolsó hétig húzzák-halasztják, hacsak nem pont azt keresték, hogy hogyan tarthatnák meg mégis...
2013. jún. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
33%

En elhiszem, h van az a helyzet, amikor valaki bevallalja. Nem itelkezem. Lehet, h valamikor en is megtettem volna. De csak "boldog" tudatlansagomban. Eloszor a Bodies kiallitason, amikor lattam az embriokat es magzatokat a formalinban, na akkor esett le, h mar kesz kicsi emberkek ebben a korban. Aztan kb 2 eve volt az egyik baratnomnek abortusza. Most, h en babat varok, mindig meselek neki mindent, mert hat erdeklodik is. Valamikor ujsagoltam neki, h van szivhang, elsore hitetlenkedett, aztan meg kicsit szetesett ettol, mert ugye neki a 10. heten volt a mutet es meg csak azt sem tudta, h ilyenkor mar reg ver a szive... Szoval en nem tudnam megtenni, igy mar tutira nem. Amugy a vakum igenis darabokban szedi ki... Multkor beszelgettem egy kolleganommel, kerdezte, h ki az orvosom. Mondta, h o is jart hozza, szerette is, csak hat nem volt hajlando megcsinalni neki a megszakitast, tehat az enyem onkent tutira nem vallalja. De ettol meg muszakban biztos meg kell csinalnia...

Egyebkent 12 hetesen 6 cm az ulomagassag, nem hiszem el, h a doki semmit nem lat belole.

2013. jún. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
40%
Engem nem is az érdekel, hogy látszik-e vagy sem a vákuumon, mekkora darabokban jön ki az embrió...nekem maga a TUDAT is sokkoló, hogy épp mi történik... Nem kell vérfürdő meg kézdarabok ahhoz, hogy leessen a tantusz, mit is csinál épp a vákuum. Sajnos, hogy van ilyen, a szívem szakad meg értük.
2013. jún. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:
Hát igen sajnos nem egyben szívja ki a vákum sem:(
2013. jún. 12. 22:31
 28/53 FCs ***** válasza:
17%

Számomra megdöbbentő, hogy vannak olyanok, akik egy élő, és (többszörösen, tudományosan bizonyítottan) érző magzatról úgy beszélnek, írnak, mint valami tárgyról. Hihetetlennek tartom azt is, hogy egy "professzori" tanulmányra hivatkozva arról írnak, hogy megkönnyebbülést okoz a nők többségénél. Az élet sajna nem ezt mutatja.

A valóság az, hogy az egészséges lelkülettel és lelkiismerettel rendelkező szülőknél az abortusz súlyos lelki sebeket és sérüléseket okoz. Ezeket az embereket sokszor halálukig kísérti tettük. Végezetül egy rövid történet:

Egy anya elmegy orvosához, hogy megbeszélje vele a magzat elvetetését. Anyuka a beszélgetés idejére első gyermekét (5 év körüli) a váróban hagyja. Az orvos felteszi a kérdéseket, anya válaszol mindegyikre, majd az orvos hosszan hallgat. Az anya nem érti, és most ő kérdez. Az orvos felemeli tekintetét és a következőt mondja: Mi lenne, ha az első szülött gyermekét ölnénk meg?

2013. jún. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
62%

Kedves FCs, ha már arról elmélkedsz, hogy mit mutat a valóság, akkor előtte célszerű megismerkedni a valósággal magával:

"...akik egy élő, és (többszörösen, tudományosan bizonyítottan) érző magzatról..."

[link]


"Hihetetlennek tartom azt is, hogy egy "professzori" tanulmányra hivatkozva arról írnak, hogy megkönnyebbülést okoz a nők többségénél. " - én meg hihetetlennek tartom azt, hogy létezik élő ember, aki ilyen kérdésben jobban hisz bármiféle - általában erősen egyházi ihletettségű - magzatvédő propagandának, mint egy olyan embernek, aki évtizedek alatt ilyen esetek ezreit látta saját szemével...

Erről ennyit.

Az orvosos sztori már kicsit uncsi, és a valóság meg persze az, hogy ha egy orvos egy ilyen szituban egy ilyen dumát megengedne magának, az nem biztos, hogy másnap még praktizálna... amivel persze még mindig jobban jár, mint azzal, ha ott van a váróban az illető nő hirtelen haragúbb párja is... a valóságban már ennél kevesebbért is borítottak fel dokit menthető felindulás gyanánt - ez azért hozzá tartozik ehhez a spamhoz.

2013. jún. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tudom hogyan zajlik az abortusz én nem lennék rá képes, egyesek viszont úgy járnak oda mint mások élelmiszerboltba. Pl egy régi gyerekkori barátnőm, megd.gatta magát a fél várossal, (már kb mindenki ismeri) aztán 4 havonta járt abortuszra, most kb 25 éves, és nem tudom hanyadik abortuszon van már túl de az biztos hogy 15 éves kora óta jár oda, már szinte haza jár, pedig magyar lány, kinézetre a szokásos szőke, magas, pláza p.csa, és magát a világ legszebb, legcsinosabb hercegnőjének gondolja.
2013. jún. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!