Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért mennek a nők abortuszra...

Miért mennek a nők abortuszra a férjük, barátjuk miatt? Miért érzem úgy hogy tulságosan a férfiaktól függ némelyikük, és hogy ez a döntés már nem is a nőké?

Figyelt kérdés
Értem hogy a döntés közös ahogy a gyerekválallás is. Ez odáig rendben is van. De joga van e egy férfinak kijelenteni hogy márpedig abortuszra mész és kész? S miért lepődnek meg annyira mikor bejelenti a nő hogy terhes. Nem tudják hogy lesz a gyerek?
2013. júl. 4. 21:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Mert ha nem mennek el, akkor lelépnek. És a nők nagy része nem szeretne egyedül álló anya lenni. Ennek az oka lehet az, hogy egyedül nincs meg a megfelelő háttere pl. Vagy fél, hogy egy gyerekkel később nem talál párt.


Egyébként meg a saját véleményem az, hogy ha nem egyezik mindkét félnek az akarata, akkor 90%-ban így is úgy is tönkre megy a kapcsolat.


Ha a nő akarja, a férfi meg nem, és a nő elmegy abortuszra, akkor a nő úgy sem tudja megbocsátani a férjének a dolgot, szóval szétmennek.

Ha nem megy el abortuszra, akkor meg a férfi lelép, azért megy tönkre a kapcsolat.

Ha a férfi akarja a gyereket, a nő nem, akkor nyilván abortusz lesz a vége, amit meg a férfi nem tud megbocsátani..


Ezért lenne a normális verzió az, hogy az emberek megbeszélnék, hogy mégis mi lenne ha...

És annak megfelelően cselekednének és védekeznének.

Tehát mondjuk ha a nő megmondja, hogy már pedig ő nem veteti el, ha teherbe esik, akkor talán a férfinek lesz annyi esze, hogy kotont húzzon a farkára, ha ő még nem akar gyereket.


Csak az a baj, hogy az emberek nagy része úgy szexel, hogy cseszik gondolkodni. Megszakítással, meg hasonlóan veszélyes baromságokkal "védekezik", aztán meg sír a szája, hogy terhes.

2013. júl. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze ideális esetben közös a döntés és a szex persze néha ezzel jár, de szerintem az olyan nők mennek a párjuk hatására, akik egyedül nem tudják eltartani magukat, és félnek, ha a férfi otthagyja nem tudja ellátni a gyereket.
2013. júl. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50%
"hogy ez a döntés már nem is a nőké?" - Kérdező, ideális (és megkockázom: normális) esetben ez a döntés nem a férfié és nem a nőé, hanem közös, lehetőleg előre is megbeszélt dolog.
2013. júl. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Így van, lehetőleg előre tisztázni kell, ki hogy áll hozzá egy becsúszott babához. A párjuk által saját akaratuk ellenére abortuszra kényszerített nők túlnyomó többsége nem tudja megbocsátani a párjának, hogy nincs gyerek, és azt gondolom, szeretni se tudja őt (úgy), mint azelőtt.
2013. júl. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Én is az előrre tisztázással értek egyet. Pl nekünk most jön a második baba, de közös döntés alapján nem akarunk harmadikat. S ezért teszünk is. De ha mégis becsúszna nem tudnánk válallni. Anyagi okok miatt, s azért mert dolgozni is szeretnék nem csak szülni.
2013. júl. 5. 11:21
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Hiába beszélik meg előre,ha az egyik fél menet közben meggondolja magát.


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Megbeszéltük a barátnőmmel, hogy ha becsúszik egy gyerek akkor nem tartjuk meg de fogamzásgátlót szed és mindig védekezünk mindenhogy, erre most terhes. Biztosra akartam menni, 6/5 pozitív. Kérdeztem, hogy akkor most mi lesz és azt mondta, hogy nem veteti el DE MEGÍGÉRTE!


(Bocs, az OFF miatt)

2013. júl. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
38%
Igen #6-os, sajnos van ilyen, létezik a megbízhatatlan, nem szavahihető partner problematikája, pro is, kontra is. (ismerem olyan férfitársamat is, aki addig hitegette a terhes barátnőjét, amíg az megtartotta, majd a terhesség félidejében lelépett - szóval van ilyen nőben is, férfiban is) - hát azt gondolom, hogy az ilyent ott kell hagyni mihamarabb, az ember saját érdekében... mást nem lehet tenni... mert hát az élet nem élet egy olyan társ mellett, ahol folyamatosan azon kell parázni, hogy jó, ma megbeszéltünk ezt meg azt, na de mi lesz, ha holnap meggondolja magát...
2013. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%

81%-os: Azért nehezen hiszem el, hogy "mindenhogy védekeztetek", mégis terhes lett.

Gondolom az a "minden" az a tabletta volt.

Ebben az esetben azért tudhattad volna te is, hogy az sem 100%-os, és húzhattál volna gumit.

Persze az is érthető vmilyen szinten, hogy nem tetted, hisz azt hitted, hogy úgy se lesz gyerek, mert max. elmegy a lány abortuszra.

Csak tudod egy nőben azért ált. felélednek az anyai ösztönök, ha már a hasában a gyerek. Szóval nem biztos, hogy direkt hazudott neked, csak ő maga is azt hitte, hogy nem tartaná meg. De most, hogy már ott van, nem bírja megtenni.

A férfiaknak ez könnyebb. Nem nekik kell orvoshoz menni, befeküdni a műtétre, nem belőlük kaparják ki a gyereket.

2013. júl. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
6.-os sajnos ilyen is előfordul. Nem igazán tehetsz semmit.
2013. júl. 5. 11:53
 10/21 anonim ***** válasza:
Én lány vagyok,csak elfelejtettem idézőjelezni.Valahol írta a srác,hogy használtak óvszert is,kivéve 1-2 alkalommal,akkor csak tabletta volt és ebből lett a gyerek.Én nem hiszem el,hogy a csajszi rendesen szedte a tablettát.Ha 10böl 7 aktusnál ovszer+tabi van,3nál csak tabi abból meg terhes marad ott tabletta szedése problémás lehetett.
2013. júl. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!