Elvetetnéd a babádat, ha hiányoznának a felső végtagjai (azaz a karjai)?

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 15:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/107 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, Te elvetetnéd?
2013. okt. 25. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/107 A kérdező kommentje:
Nehéz kérdés, de azt hiszem igen. Bár van egy ismerősöm, aki így él, nem egyszerű neki. Ráadásul olyan sok segítséget igényelt és mindig is fog, hogy akinek ilyen gyermeke születik, teherrel él egész életében, s fel kell adnia a saját dolgait. Én olyan önző vagyok, hogy ezt nem tenném meg.
2013. okt. 25. 07:36
 23/107 Annta ***** válasza:
20%

Nem. Mi jobb: karok nélkül, de élni, vagy megfoganni, de meg nem születni? Azt kell, hogy mondjam, ha nem történnek csodák az életedben, te magad vagy a csoda. (idézet Nicktől)

Ha nem nő karod, te attól még ember vagy és egy csoda. Ha nem látsz, ember vagy és csoda. Ha nem hallasz, ember vagy és csoda. Ha nem tudsz beszélni, ember vagy és csoda. Ha nem tudsz járni, ember vagy és csoda. Ha down kóros vagy, ember vagy és csoda. És még sorolhatnám. És akármilyen sérültsége is van egy embernek, képes boldog lenni, ha egy szerető, elfogadó, bátorító család veszi körül. A boldogság a szívből jön, az pedig mindenkinek van. Vajon mindenkinek van? Én semmiképpen sem vetetném el a gyermekem, akármilyen is, mert belefér a szívembe, de azért imádkozom természetesen, hogy egészséges legyen.

2013. okt. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/107 anonim ***** válasza:
91%
Hagyjuk már Nicket. Ő egy a több millióból. Neki bejött az élet, bár kétlem, hogy otthon este egyedül ne kívánná saját halálát inkább. Meg lehet kérdezni a többi végtag nélküli embert, hogy mit szeretnének, ha anno el lettek volna vetetve, vagy jó ez így. Hidd el 99% az elsőt választaná.
2013. okt. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/107 anonim válasza:
100%

Válasz a 17-es kérdésére (porszívós): Nagyon hülye a kérdésfeltevés, de én inkább válsztanám a porszívót.

Ez a világ a 4 végtaggal rendelkező embereknek van felépítve. Ha egy hiányzik, már az is óriási nehézséget okoz, ennél több szerintem értelmetlenné tenné az életet.

Ez az én véleményem, de tiszteletben tartom a másokét.

2013. okt. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/107 anonim ***** válasza:
6%

Én meg annyit kérdeznék Utolsó:

Ha a 10 éves gyereked egy autóbalesetben elveszítené a két karját, akkor megölnéd, hogy inkább ne is éljen?

Mert egy ilyen magzat helyzete pontosan ugyanilyen, csak ő még nem építette ki azokat a szeretetkapcsolatokat, amiket egy 10 éves már igen. (Mert esélyt sem adnak neki...)


Egyébként azt hozzá kell tegyem, hogy annak ellenére, hogy én 100%ig ab. ellenes vagyok (értsd úgy, hogy a beteg gyerekemet is megtartanám, van is két tartósan beteg), meg tudom érteni azokat, akik vacillálnak egy ilyen helyzetben, mert sajnos lássuk be, hogy a teljesen egészséges magzatokat is tucatjával hajtják el... :(

2013. okt. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/107 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem borzalmasan gyerekes dolog ezen a kérdésen összeveszni. Mindkét fél álláspontját meg lehet érteni, bár vannak olyan érvelések, amik láttán csak pislogok. Nick felhozása felesleges, neki összejött, de nem lesz minden testi hiányossággal élő embernek ekkora szerencséje. Még az (ilyen szempontból) egészségesek közül is kevésnek adatik meg, pedig ők jóval nagyobb arányban vannak.

Én elvetetném, de nem azért, mert félek/félnék a hiányosságából adódó nehézségektől, hanem azért, mert neki lenne rossz az élete. Lehet jönni azzal, hogy egy ovis korú gyerek nem fogja kicsúfolni, de biztosan ki fogja. Nem mindegyik, de lesz olyan. Aki mondjuk általános iskolás korában duci volt vagy fogszabályzós, stb., az el tudja mondani, hogy milyen kegyetlenek tudnak lenni a gyerekek ilyen szempontból. Nem akarnék olyan embert felnevelni, aki a testi fogyatékossága mellett lelkileg is sérülne.


Ettől függetlenül azt mondom, hogy aki úgy döntene, hogy megtartja, azé minden tiszteletem.

2013. okt. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/107 anonim ***** válasza:
6%
Nem!
2013. okt. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/107 anonim ***** válasza:
15%

"Én elvetetném, de nem azért, mert félek/félnék a hiányosságából adódó nehézségektől, hanem azért, mert neki lenne rossz az élete"


Na ez az egyik legnagyobb hazugság.

Akkor legalább legyen annyi bátorság, hogy bevalljuk: nem birkózom meg a feladattal és azért nem vállalom. Mert van ennek fizikai oldala: sokkal többet kell őt segítenem, és lelki oldala is: néznem kell, hogy hogyan birkózik meg az élettel, a "mássággal", és nekem kell megtanítanom arra, hogy megbirkózzon ezekkel.


A saját fájdalmuktól és kényelmetlenségtől való kihívástól félnek a leginkább, akik elvetetnék.

És ez érthető is lehet, mindenki maga ismeri a saját erőviszonyait mind fizikai, mind lelki téren, csak ne húzzuk rá ezt arra, hogy "neki milyen rossz lenne", ez ugyanis nem igaz. Kérdezzetek meg bármilyen fogyatékkal élőt, hogy szeret-e élni. És nem kell Nickhez sem menni ez ügyben.

A boldogtalanok illetve öngyilkosjelöltek aránya biztosan nem lesz kisebb, mint az egészségesek körében. Sőt. Mert nézzük meg, hány fizikailag egészséges, de tök boldogtalan ember rohangál körbe kis világunkban. De ez már messzire vezetne...

2013. okt. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/107 anonim ***** válasza:
10%

27-es,

miért felesleges felhozni Nicket?

A kérdésben két felső végtagról van szó.

Nicknek meg lábai sincsenek. Sok mindent megadna szerintem, ha legalább két egészséges lába lenne, mekkora különbség!

Azt viszont aláírom, hogy hit nélkül nem megy a dolog. Sem neki, sem másnak.

2013. okt. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!