Elvetetnéd a babádat, ha hiányoznának a felső végtagjai (azaz a karjai)?

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 15:04
 71/107 anonim ***** válasza:
19%
Kedves 65-ös! Ha nem haragszol én nem kussolok, ugyanis én ismerek végtaghiánnyal élő embereket, és nem szégyellik azt! Elég szomorú, hogy ilyen degenerált világban élünk!
2013. okt. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/107 anonim ***** válasza:
Vannak akik tudnak olvasni ugyan,de értelmezni az olvasottakat már nem.
2013. okt. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/107 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a saját esetemet: bár nem ennyire látványos, ugyanakkor ennél némileg komolyabb, előre nem látható betegséggel születtem. (Nem igényeltem volna 100%-os támogatást életem hátralévő részében.) Apukám csak néhány hónapig bírta mellettünk, aztán válást kezdeményezett, lemondott minden szülői jogáról (amit csak a törvény engedett), kb. 2 éves korom óta nem találkoztam vele. Ő nem tudta elviselni, hogy egy beteg gyereket neveljen.

22 éves vagyok, nagyjából mostanában gyógyultam meg teljesen. Máig sokszor gondolkoztam azon, hogy ha látható jelei lettek volna a betegségnek, és nem születtem volna meg, akkor együtt lennének-e még a szüleim. Mert lehet, hogy a testvérem egészségesen születhetett volna hónapokkal, évekkel később.


Sokan azt nem értik meg, hogy nemcsak a szülőnek "teher", ha a gyerek "más", hanem a gyereknek is. Ráadásul a gyerekekben sokszor jobban benne van a "zéró tolerancia", mint a felnőttekben: csúfolják a szemüvegest, a magasat, az alacsonyt, a soványat, a ducit, stb. Szerintetek mit tennének valakivel, akinek ilyen jellegű mássága van? Aki "harcol" azért, hogy semmiképp sem szabad elvetetni, kívánna ilyen sorsot a gyerekének? Mert én másénak sem kívánnék, nemhogy a sajátomnak.


Szóval igen, azt mondom, én elvetetném. Beleroppannék, talán bele is őrülnék, és egy ideig biztos, hogy mindenféle pszichodokihoz járnék, mert nem tudnám feldolgozni, de egy gyereket nem tennék ki ilyesminek.

2013. okt. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/107 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén örülök,hogy meggyógyúltál!És egyetértek azzal,amit írtál.Minden jót,jó egészséget!
2013. okt. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/107 anonim ***** válasza:
72%
# 66/74: Bizony, hogy az anya döntése kell hogy legyen az abortusz! Miért, szerinted a férfi megtilthatja a nőnek, hogy elvetesse a gyerekét? Talán Kínában, de nem a szabad világban!
2013. okt. 30. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/107 anonim ***** válasza:
Szerinted az apaság nem ugyanazokkal a jogokkal és kötelezettségekkel bír?Hát el nem tudom képzelni,miért gondolod az ellenkezőjét!Lehet,hogy a párodnak gyámja vagy és ezért mondod ezt?
2013. okt. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/107 ArtArtArt ***** válasza:
84%

El. Ha megszuletik az nem jo a babanak, a kornyezetenek es a szuloknek sem.


Ilyen idos korban meg nincs tudat, ergo nem rossz neki, nem tudja mi lehetett volna, nincs vesztesegerzese. Viszont ha megszuletik akkor az egesz elete nehezen, megkulonboztetve, nyomorusagosan telik. Szerintem durvan hangzik, de kell csinalni helyette egy masikat... :s

2013. okt. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/107 anonim válasza:
67%
Nick Vujicic
2013. okt. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/107 anonim ***** válasza:
100%
[link] nem olvastam végig, csak addig hogy 8 évesen depressziós lett és 10 évesen öngyilkos akart lenni. Biztos baromi boldog gyerekkora volt! Én nem szeretném ha a gyermekem idáig jutna 10 évesen!!
2013. okt. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/107 Je Veux ***** válasza:
89%

Igen, elvetetném. A baba miatt is, és a párom és magam miatt is. Ugyanígy, ha kiderül, hogy valami komoly betegsége van a babának, ami az egész életére kihat, soha nem élhet teljes értékű életet, akkor is ezt tenném.


És lehet, hogy önző vagyok, de nekünk is fel kéne adni az életünket és azt nem akarnám.

2013. okt. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!