Elvetetnéd a babádat, ha hiányoznának a felső végtagjai (azaz a karjai)?

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 15:04
 61/107 anonim ***** válasza:
72%
Általában az abortusz mellett szoktam kampányolni, de ez a kérdés más, mégis ugyanaz: mindkettő a személyes döntés szabadságáról szól. Az anyának joga van elvetetni a gyereket, és ezért senkinek sem tartozik magyarázattal, nem kell megindokolnia sem, ez az ő magánügye. Ám legtöbben itt úgy közelítik meg ezt a kérdést, hogy érdemes e ilyen mértékű fogyatékossággal élni, vagy sem, és ezt megítélni senkinek nincs joga. De ez nem jelenti azt, hogy az anyának ilyen alapon meg kellene szülnie, -és főleg- fel kellene nevelnie a gyereket. A döntést több szintű is lehet, nem csak szimpla igen-nem.
2013. okt. 29. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/107 IgorI válasza:
65%
Attól, hogy valakinek hiányoznak a végtagjai, intelligens értelmes ember lehet belőle, akinek joga lehet az élethez. Mivel nem jár fizikai fájdalommal és szenvedéssel az élete, semmi oka nincs egy szülőnek elvetetni a gyermekét, hacsaknem saját kényelme érdekében. Számtalan példa van arra, hogy jobban is boldogulnak a testi fogyatékos emberek a normál felépítésűnél. Szerintem a jövő tele van esélyekkel, csak nem szabad Istent játszani és elvenni azt másoktól!
2013. okt. 29. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/107 anonim ***** válasza:
96%
Hát, rohadtul nem tudom mit csinálnék.
2013. okt. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/107 anonim ***** válasza:
25%
47,nincs ez félre értve,az áldozatot nem te hozod,te a gyötrelmet hozod a kar nélkülinek,s a kar nélküli ember lesz az áldozat,hiszen ő lesz a csonka,nem te!
2013. okt. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/107 anonim ***** válasza:
75%

"nem jár fizikai fájdalommal és szenvedéssel az élete"


Ja, végül is csak lelkivel. Ez olyan, mint az alkalmazott terror, megkérdezhetsz pár bántalmazottat, hogy a testi rosszabb, vagy a lelki. Hidd el, a lelki.

Könnyen beszéltek a kéz nélküli teljes életről, miközben az ujjaitokkal pötyögitek be a sok tudatlanságot. El lehet menni intézményekbe, meg lehet látogatni a végtag nélküli embereket, és elbeszélgetni velük, hogy milyen "jó" is nekik. Addig meg kuss van.

2013. okt. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/107 anonim ***** válasza:
60,morális a szempontod?!Az anya dönthet kizárólagosan az abortuszról?Azt hiszed,hogy az apa csak egy kis fogaskerék a te nagy gépezetedben?És egyébként is,az a sok hülyeség,amit leírsz,elképesztő!
2013. okt. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/107 anonim ***** válasza:
65-ös,minden tiszteletem!
2013. okt. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/107 anonim ***** válasza:
20%

Úgy érzed nem tudok érveket felhozni, pedig nagyon is tudok, csak nem akartam túl messzire menni.

Nos, én megfordítanám azt, amit te leírsz. Azt állítod, önző vagyok, mert gyereket akarok szülni, még ha nincsenek is karjai (nonszensz mondjuk, de egye fene, elfogadom az álláspontodat, te így érzed).

Én viszont úgy gondolom, hogy mivel magadat, mint szülőanyát és felelősséget vállaló embert (mert elsősorban neked kell felelősséget vállalnod érte) nem lehet, egyszerűen lehetetlen kivonni a kérdésből (hiszen lássuk be, ez elsősorban rólad szól, hiszen elvileg te mondod ki az utolsó szót a gyermeked élete felett), ezért muszáj rávilágítani, hogy a te kényelmed forog veszélyben, a te életminőséged fog romlani (ha már ezt a szót használjuk), a te nehézségeid is ugyanúgy sokszorozódnak, a te gyereked lesz fogyatékos, neked kell plusz időt, energiát és pénzt fektetni a nevelésébe és még sorolhatnám. Azzal érvelsz, hogy milyen megalázó lesz neki. Honnan tudod ezt előre ilyen bizonyossággal? Nem tudhatod. Függ a gyerek személyiségétől és attól, hogy te szülőként hogyan állsz hozzá, hogy neveled, hogy tudod vele elfogadtatni a helyzetét. Hogy ő hogyan fog reagálni 10 évesen adott szituációra, azt előre senki nem borítékolhatja, te sem, én sem, így úgy gondolom, ez a fajta érvelés nagyon gyenge lábakon áll.

Azt viszont már most nagyon is jól tudod, hogy ehhez kevés az erőd, erre képtelen lennél, nem bírnád végignézni a gyermeked fogyatékosságát. Ezzel nincs gond, egyáltalán, sőt, ahogy már leírtam, különbözőek vagyunk és bizony van, akinek ez nem élet, nem teljes élet, nem kívánja, tesz ellene, ahogy tud. De ne bújj a gyerek jövőbeni értékrendje és felfogása mögé, amit még te magad sem ismerhetsz! Szerintem hazudsz magadnak és nekünk. Ha őszintén bele mernél gondolni, akkor nem ezt az érvelést használnád. Én nem mondom, hogy emiatt önző lennél, inkább azt mondanám, hogy készséggel segítségül hívod az önámítást, mint torzító tényezőt. Felhívnám a figyelmedet: a gyerekedről van most szó (ha már van gyereked, akkor kb. tudhatod, hogy mire akarok utalni. ha meg nincs, akkor meg főképpen ne próbálj meggyőzni engem arról, hogy nagy valószínűséggel mi lenne a szülés után x évvel!)

2013. okt. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/107 anonim ***** válasza:
0%
68-as, új,meggyőző érveket nem hoztál,személyes vitába pedig ne bonyolódj,nincs értelme.Itt senki nem akar senkit sem megbántani.Ám érkeznek itt olyan hozzászólások,amivel nem lehet egyetérteni.Itt vagy pl.te is,írod,hogy MINDENÁRON akarsz gyereket!Miért akarsz szenvedni és, de leginkább SZENVEDTETNI?Mert te egy ilyen habitusú ember vagy.Ez szomorú.Ahogyan a feltett kérdés is szomorú.De sajnos valós.
2013. okt. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/107 Selina15 válasza:
26%
Soha. Ő is ugyan olyan édes kis baba lesz mint a többi, és ha mi lennénk az ő helyzetében... sztem értitek
2013. okt. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!