Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A vegetáriánusok ellenzik az...

A vegetáriánusok ellenzik az abortuszt?

Figyelt kérdés

Azokra a vegetáriánusokra gondolok, akik világnézeti okokból

ellenzik az élőlények szenvedését.



2014. jan. 28. 22:25
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
55%
Mert az embernek (a mi társadalmunkban) van más választása (mindenevő lévén), cselekvési szabadsága, másrészt más állatoktól eltérően (legalábbis még nem bizonyított az ellenkezője) meg tudja ítélni tettei erkölcsi következményeit is. Egy ragadozótól eltérően, aki legtöbbször nem képes "kíméletesen" ölni, az ember megtehetné, hogy ne okozzon fájdalmat más élőlényeknek, vagy legalábbis minimálisra csökkentse azt. Akkor miért ne tenné?
2014. ápr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
97%

59%-os, én nem az vagyok, akivel korábban veszekedtél. Egy szóval sem írtam, hogy ellenzem, vagy nem ellenzem az abortuszt. Az emberi fajt istenítő kommentedre válaszoltam.


"...Senki nem írta, hogy egy állat értéke attól függ, mire használható. Ha méltóztattál volna elolvasni, amit írtam, láttad volna, hogy ott az áll, hogy attól függ, mire van szánva..."


Ez ugyanazt jelenti. Mellesleg nem az Isten szánta rabszolgává, hanem az ember tette azzá.


"..Az ember kiemelkedik az élővilágból, mégpedig azért, mert lelke van. Olyan lelke, ami nem emberi eredetű. Az ember hasonmás. Képmás..."


Istenem, köszönöm, hogy a lelki szegényekkel szemben engem érzelemmel, és értelemmel is megáldottál. Köszönöm, hogy nem lettem annyira aljas, hogy magamat hozzád hasonlítva mindenek felett állónak képzeljem magam, és eszerint bánjak más teremtményeiddel.

2014. ápr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim válasza:
27%
A magzat elpusztítása vagy megszülése is választás kérdése az esetek nagy részében. Sokan kényelmi szempontokból mégis a leölése mellett döntenek...
2014. ápr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
13%

Nézd. Az ember Isten képmása. A képére és a hasonlatosságára van teremtve. És Isten a teremtéskor Ádámba a saját lelkét lehelte. Ez az a tény, ami kiemeli a teremtett világban minden más élőlény közül az embert és fölé is helyezi őt. Aki az embert szereti, Istent szereti. Mert Istent látja benne. Úgy, ahogyan az semmilyen más teremtményben nem jelenvaló. Ennyit tehát arról a szánalomról, amivel azt a vádat vetíted rám, hogy én magamat tekinteném feljebb valónak másoknál. Én az EMBERT tekintem annak, így téged is, bárhogy gyűlölködsz is. És mivel az embert általában, így minden embert: az embriótól az aggastyánig, a zsidótól az eszkimóig.

És az is írva van, hogy az ember feladata, hogy uralma alá hajtsa a Földet. Ami - még egyszer elmondom - nem jelent egyet az öncélú állatkínzással. Mivel a kérdés az abortuszra vonatkozik, kénytelen vagyok megismételni, hogy az jár tévúton, aki lelkes híve a magzatgyilkosságnak, miközben a humánumra hivatkozik. Te írtad, hogy az ember viseli a tettei morális következményeit is. Az abortusz pedig a létező legaljasabb emberi bűn. Az állatkínzás meg aberráció. Ennyi.

2014. ápr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
88%

"Nézd. Az ember Isten képmása. A képére és a hasonlatosságára van teremtve. És Isten a teremtéskor Ádámba a saját lelkét lehelte. Ez az a tény, ami kiemeli a teremtett világban minden más élőlény közül az embert és fölé is helyezi őt. Aki az embert szereti, Istent szereti. Mert Istent látja benne."


Nos, nem szeretnék teológiai vitákba bocsátkozni.. De én speciel az evolúcióban hiszek, nem vagyok vallásos.

Én szeretem az embereket (bár korántsem mindet), de nem szeretem Istent, mert nem hiszek a létezésében. Legalábbis nem a keresztény Isten létezésében. Én a természetvallások híve vagyok, de ez egy dolog.

Igen, az emberek nagy része intelligensebb az állatok nagy részénél, bár van pár egyed, ahol ez igen vitatható...

De az állatoknak is van lelkük, érzelmeik, intelligenciájuk, stb.

Nekem van vegetáriánus ismerősöm, azt most nem tudom pontosan, hogy milyen okból (sőt, belegondolva van egy vegán is, ő semmi állati eredetű dolgot nem fogyaszt, még mézet sem, aminek a méhekhez köze volt), megkérdezhetem tőlük, hogy állnak az abortusszal kapcsolatban.

Az én álláspontom az, hogy se ellene, se mellette. Vannak olyan helyzetek, amik megkövetelik az abortuszt, nem az én tisztem ítélkezni a másik ember felett.

Azonban azt a formája természetesen felháborít, amikor úgymond "fogamzásgátlási" módszerként tekintenek a terhességmegszakításra, abszolút felelőtlenül állnak a szexuális élethez.


23/N

2014. ápr. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
93%
Van egy vega barátnőm aki elvi okokból nem eszik húst, mert ellenzi az állatok leölését. Egyszer beszélgettünk abortusz témáról, azt nem ellenzi. Nem támogatja, de úgy gondolja, hogy ha az anya nem tudja a gyereket vállalni, akkor ne tartsa meg.
2014. júl. 31. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
28%

Én még nem vagyok vegán, mert a lehetőségeim nem adottak, de nagyon szeretnék az lenni, ha független leszek a szüleimtől. Én nem ellenzem az abortuszt, ha az nem totál feleslegesen történik meg: nem megfelelő körülmények / anyagi helyzet vagy hasonló. Ugyanúgy, ahogy a vemhessége elején járó kiskutyámat vagy cicámat is inkább elvinném ivartalaníttatni, minthogy a semmibe, leendőbeli gazdák nélküli kicsiket fialjon.

A növények is éreznek kérdésre pedig: a vegák/vegánok arra törekednek, hogy minél kevesebbet ártsanak az élőlényeknek (én személy szerint inkább az állatoknak, de imádom a növényeket is). Azzal, hogy megesszük magát a növényt, csak annak a halálát okozzuk. Ha az állatot esszük meg, azzal az ő fejlődéséhez szükséges növényeket is, amiket azelőtt elfogyasztott, hogy mi megöltük és megettük volna őt.

Az állat pedig nem "arra van szánva". Ő saját magáért jött a világra, NEM ÉRTÜNK. Ha élhetünk erőszak okozása / támogatása nélkül (egy oroszlánnak ugye nem sok lehetősége van rá), növényi táplálékon, akkor miért választjuk inkább a gyilkolást és a fájdalom okozását más élőlényeknek?

Bocs, kicsit elkanyarodtam, de gondoltam ezt leírom így a végére.

2015. febr. 6. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
Az a vicces, hogy a "jajszegényállatok" és a "mindennőnekjogavan" mindkettő az ún. "liberálisok" egyenszövege!
2015. márc. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
#38: Ez ugyanaz a kategória, mint a Free Tibet! kitűző, de vesszentrianonozni nemszabad, jujjujjfasiszták. (Vicces dolog ez a liberalizmus.)
2015. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkodtam. Főleg azokon a vegetáriánusokon, akik tojást sem esznek, merthogy "benne van az élet lehetősége". De logikusan az lenne a kérdésre a válasz, hogy a vegák abortuszellenesek is, hiszen ha az állatok életét védik, akkor egy emberi életet meg nem, vagy hogy van ez? De amúgy nem tudom..
2015. márc. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!