Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A vegetáriánusok ellenzik az...

A vegetáriánusok ellenzik az abortuszt?

Figyelt kérdés

Azokra a vegetáriánusokra gondolok, akik világnézeti okokból

ellenzik az élőlények szenvedését.



2014. jan. 28. 22:25
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
73%

Hát kedves előző, ez így nagyon szép és tárgyilagos, teljesen logikus. Csakhogy az emberek nem így működnek. A különféle speciális esetekről nem is szólva: pl. nemi erőszak, súlyos fejlődési rendellenesség és egyebek.

Egyébként mindenkinek jobb lenne, ha meg lehetne előzni, és nem abortusz lenne a vége, nyilván. De sajnos itt tényleg gyakran úgy állítják be az abortuszra váró nőket, ahogy írtam, ez független a logikai levezetéstől. Nem gondolom, hogy ítélkezni kellene mások fölött, ennyi.

2014. febr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

Vegetáriánusok válasza is érdekelne.

Eredetileg a vegetarianizmus kategóriában tettem fel a kérdést, de onnan törölték, mert "nem odavaló"

2014. febr. 14. 18:11
 13/42 anonim ***** válasza:
72%

Vegetáriánus vagyok, és a 11-es válaszolóval egyetértek. De az ember nyilván komolyan törekedjen arra, hogy megelőzze a terhességet, ha nem akar gyereket. De vannak az előző válaszoló által is említett speciális esetek, amikor bármilyen döntés nehéz döntés. Szerencsére még nem voltam ilyen helyzetben, de nem tudom elképzelni, hogy képes legyek elvetetni a gyermekemet.

Viszont. Ha már keverjük a vegetarianizmust az abortusszal, a kérdés fordítva is érdekes, amikor a mindenevő emberkék ellenzik hevesen az abortuszt. Mert ennyi erővel az fajizmus a javából. Hiszen nekik még egy 2 hetes magzat élete is fontosabb egy kifejlett szarvasmarháénál, csupán azért, mert emberi magzat. Pedig a szarvasmarha teljesen tudatosan éli meg amíg felkergetik a szállítóautóra, majd a vágóhídon lerugdossák. Aztán további rengeteg stressz után fejbelövik és kivéreztetik. És ha szerencséje van, akkor nincs abban a százalékban, akiknél nem sikerül a kábítás és mindent éreznek, amíg ki nem folyik a vérük.

Szóval. Én alapvetően úgy látom, hogy a tőlünk telhető módon minden életet védenünk kell. Ahol csak tudjuk, kerülnünk kellene a gyilkolást. Legyen az húsevés, abortusz, vagy akármi más.

2014. febr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
8. és 11. vagyok, és én is vegetáriánus vagyok. Egyrészt nem szeretem a húst, és sajnálom az állatokat.
2014. febr. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
67%

Én is vega vagyok, többek között világnézeti okokból is. (Az állatkínzás az egyik olyan téma, amelyik a legjobban ki tud borítani.)

Az abortuszt viszont nem ellenzem, de csak bizonyos esetekben engedném az elvégzését. pl. ha a gyermek valamilyen rendellenességgel születne, ha a nőt megerőszakolták, ha rá nézve fokozottan kockázatos a szülés stb.

Szerintem alapvetően senkitől (főleg nem egy megerőszakolt nőtől!) nem várható el ilyesmi. És a férfiaknak ebbe a kérdésbe nem hiszem, hogy bele kéne szólniuk.

2014. febr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
0%
a hullakinzás se jöhet szóba mert már fel is vanak darabolva ezekaz álatok, nem mi öltük meg nem lenne szívem hozzá
2014. febr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
84%
Kíváncsi lennék, ha ez a szupi mai tudomány egyszer bebizonyítaná, hogyan szenvednek a növények, mikor leszakítják őket, meg megfőzik, megeszik, akkor mit ennének a vegák?
2014. márc. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
38%

Végre valaki megmondta!!!! Egyetértek utolsó!

Felfogni nem bírom, hogy sajnálhat valaki jobban egy disznót, mint egy szerencsétlen kis magzatot.

Bár ma már sokkal nagyobb divatja van a kutyatartásnak, mint a gyermekvállalásnak. H.lye egy világ!

2014. márc. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
43%

17-es. Az alma leesik a farol, es megeszem. A nyuszi nem meghal, hanem megolik. Ez a kulonbseg.

Kerdezo: En vega vagyok, es az abortuszt is ellenzem, es erzem az osszefuggest, de szerintem ez inkabb a kivetel, es nem a szabaly.

2014. márc. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
24%

Szóval, szerintem nincs összefüggés a kettő között!


kedves 19-es, ugye nem csak leeső almával táplálkozol??? :)))

2014. márc. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!