Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van "besikerült" gyermeked,...

Van "besikerült" gyermeked, akit mégis megtartottál?

Figyelt kérdés

Szeretném ha olyanok írnának, akik voltak abortuszhelyzetben, gondban nem tervezett terhesség miatt, és végül úgy döntöttek, megtartják a babát.

Szeretném egybegyűjteni ezeket a történeteket, hogy tanulságul, például szolgáljanak másoknak, akik hasonló helyzetbe kerülnek.

Írjátok le, hogy kerültetek ilyen helyzetbe, mi miatt nem akartátok megtartani a babát, miért döntöttek aztán mégis úgy, hogy megtartjátok, és mi nagyon fontos, hogy hogyan alakult utána az életetek, hogyan változott meg minden a baba születésével, megoldódott-e a probléma, ami gondot okozott, milyen anyává váltatok így stb.

Ezen az oldalon sokszor van olyan kérdés, hogy megtartsa vagy elvetesse gyermekét az illető, a válaszolók sokszor egymást támadják, de hogy hogyan alakul ezek után a kérdező sorsa, az nem mindenkit érdekel.

Engem az érdekel, kinek hogy alakult a sorsa ezek után.

Előre leszögezem, vitát nem akarok kelteni, nem akarom az abortuszt véleményezni, csak a besikerült gyermekek utóéletét, sorsát szeretném láttatni, remélhetőleg tanulunk ezekből a történetekből. Senki történetét nem fogom lepontozni, kérlek őszintén írjatok!



2014. okt. 15. 15:01
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
46%

legjobb baratnom terhes lett egy alkalmi kapcsolatbol azonnal abortuszt akart.

Elso Uh ikreket mutatott igy megtartotta.

Sajnos a 22 heten mindketto elvetelt.

A baratnom azota is lelkiismeret furdalasa van hiszen nem akarta a gyerekeket ezert hagytak el ot.

En a valas utan estem teherbe az ex ferjem orjongott tole volt a baba.

Uh mentem es hazafele rosszul lettem attol a tudattol sajat testem sajat gyerekem egy jobb elet es kenyelem remenyeben fel akarom aldozni.

Megtartottam ma felnott ertekes ember.

Az ex ferj? soha nem talalkozott vele most idossen pedig megbanta de nagyon.

2014. nov. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Nem saját történet, az én gyerekeim tervezetten jöttek, bár a kislányom - mint egy dáma - megváratta magát. :D Nővéremről van szó, 20 éves volt, kb 1 éve volt együtt a barátjával, mikor egy reggel zokogva keltett, majd a kezembe nyomott egy pozitív tesztet. A lelkemre kötötte, hogy senkinek nem mondhatom el, és meg se próbáljam lebeszélni, elveteti. Túl korán jött, még nem áll készen az anyaságra, ilyen helyzetben nem akar gyereket. Tény és való, hogy nem volt beleszólásom, de az apa is örült a hírnek (annak ellenére, hogy kicsit korainak érezte), így a kettőnk unszolására elment uh-ra. Onnan is sírva jött haza, de ezek már örömkönnyek voltak, annyira meghatotta a látvány, és hogy hallotta a kicsi szívdobogását. Még akkor este elmondták a szülőknek, később átköltözött hozzánk a leendő apuka. Összeházasodtak, mindenki ujjongva várta a babát, közben elkezdtek építkezni tesómék. A kicsi 2. szülinapja előtt költöztek el. Sokszor láttam rajtuk, hogy nehezen viselik a szülőséggel járó feladatokat, de volt segítségük, szépen lassan belejöttek. Felbecsülhetetlen érzés volt látni, mikor nővérem játszott a kislányával - amikor ragyogott a boldogságtól a szeme, a kicsinek fülig ért a szája, és hangosan kacagott. Azóta 15 éves a gyönyörűséges keresztlányom, az iskola legjobb tanulója, van egy 10 éves szívtipró öccse, a szülők pedig mérhetetlenül büszkék rájuk. Tudja a nagylány, hogy nem tervezett baba volt, de csak annyit mond rá pimaszul, hogy így legalább megadatott neki a lehetőség, hogy igazi szerelem-gyerekként szülessen meg. :D
2014. nov. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
Újból sírtam. A meghatottságtól. Köszi.
2014. nov. 7. 13:31
 34/34 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

No igen!

Én is megkönnyeztem egyik másik írást!

Írj belőle könyvet szerintem!

Nem lenne rossz...

2014. nov. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!