Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van "besikerült" gyermeked,...

Van "besikerült" gyermeked, akit mégis megtartottál?

Figyelt kérdés

Szeretném ha olyanok írnának, akik voltak abortuszhelyzetben, gondban nem tervezett terhesség miatt, és végül úgy döntöttek, megtartják a babát.

Szeretném egybegyűjteni ezeket a történeteket, hogy tanulságul, például szolgáljanak másoknak, akik hasonló helyzetbe kerülnek.

Írjátok le, hogy kerültetek ilyen helyzetbe, mi miatt nem akartátok megtartani a babát, miért döntöttek aztán mégis úgy, hogy megtartjátok, és mi nagyon fontos, hogy hogyan alakult utána az életetek, hogyan változott meg minden a baba születésével, megoldódott-e a probléma, ami gondot okozott, milyen anyává váltatok így stb.

Ezen az oldalon sokszor van olyan kérdés, hogy megtartsa vagy elvetesse gyermekét az illető, a válaszolók sokszor egymást támadják, de hogy hogyan alakul ezek után a kérdező sorsa, az nem mindenkit érdekel.

Engem az érdekel, kinek hogy alakult a sorsa ezek után.

Előre leszögezem, vitát nem akarok kelteni, nem akarom az abortuszt véleményezni, csak a besikerült gyermekek utóéletét, sorsát szeretném láttatni, remélhetőleg tanulunk ezekből a történetekből. Senki történetét nem fogom lepontozni, kérlek őszintén írjatok!



2014. okt. 15. 15:01
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
15-ös válaszolónak, ha szeretnél magánban írni, s lesz rá időd, nyugodtan írj!
2014. okt. 24. 21:28
 22/34 anonim ***** válasza:
19-es vagyok. Kedves Kérdező, köszönöm. Én nagyon várom a te történetedet.
2014. okt. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem az én sztorim, de azért leírom.

Külföldön élek, és az egyik ismerős Albán családdal történt:


45 éves volt a férfi, és 43 éves a nő.

Abszolút nem számítottak a babára, mégis becsúszott.Volt már egy mamlasz nagyfiuk, és három lányuk. Az asszony négyszer ment bejelentkezni, majd visszavonni az abortuszt, amire úgy döntöttek, hogy megtartják. A kisfiú most 10 éves, és ugyanolyan égetően rossz, mint amilyen az apja volt kicsinek. Az apja nagyon imádja, mert saját magát látja benne. Nekik ez jó döntés volt.

2014. okt. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 Vicky anyu ***** válasza:
100%

Sziasztok, remélem az én történetemmel is tudok valakinek segíteni!

Én olyan szerencsés helyzetben voltam, hogy akkor már 6 éve együtt éltem a párommal, nagyon jó volt a kapcsolatunk is. Vettünk egy saját lakást, mindössze 1 millió hitelt vettünk fel a felújításra. Sokat dolgoztunk, nem voltak anyagi gondjaink sem. A lakás után pár hónappal kiderült, hogy babát várok.Mérhetetlenül boldog voltam! Meg sem fordult a fejemben, hogy ne tartsuk meg. A párom, mint a általában a férfiak (tisztelet a kivételnek) teljesen sokkot kapott, de én úgy el voltam varázsolva, hogy ez nekem fel sem tűnt. Természetes volt számomra, hogy megtartjuk. Így is lett. most már 7 és fél éves huncut nagy fiú és azóta is mindennap elmondjuk, hogy milyen jó, hogy ő van!

De az ilyen idilli történet sajnos nagyon ritka!

Szülés után 2 évvel ismét teherbe estem. Nagyon boldogok voltunk, mert szerettünk volna még egy babát. Hitelünk nem volt, rendelkeztünk otthonnal, mi állhat a baba útjába??? Páromat a stabil munkahelyéről elcsábították egy sokkal jobb ajánlattal. Minden tökéletes volt... 1.5 hónapig dolgozott, amikor egyik reggel kaptunk egy telefon.

" Szia. Én vagyok az új főnök. Hoztam a saját embereimet, szóval mától már nem kell bejönnöd. Majd értesítünk, ha elkészültek a papírjaid!"

Ez volt az első sokk! Mivel kis városban laktunk, két munkahely váltás között gyakran fél év is eltelhet, néha még több. Nagyon kevés a munkalehetőség.Azt nem írtam, hogy mielőtt kiderült, hogy babát várok, egyre rosszabbul voltam.Fullasztó, nagyon erős köhögő görcseim voltak percekig. A tüdőgyógyász asztmát állapított meg és azonnal eltiltott a munkahelyemtől. Muszáj volt felmondanom!Az utolsó 2 hétben feketén dolgoztam, hogy a főnököm tudjon gyorsan találni valakit a helyemre. Ekkor jelentkezett a teszten a 2 csík, és kaptuk azt a bizonyos telefonhívást. Ott voltunk mind a ketten munka nélkül, segítség nélkül egy kis gyerekkel. Sajnos meghoztuk a szomorú döntést.:(

Nagyon sokat idegeskedtem, próbáltam megoldást találni a helyzetünkre de semmi nem segített. A műtét előtti éjszaka nagyon fájt a hasam és elkezdtem vérezgetni.A kórházban végig bőgtem, nem akartam ezt az egészet!Haza akartam menni!Az orvos vígasztalt, hogy ha ennyire megvisel és mégis itt vagyok, annak biztos nyomós oka van. És ne sírjak, mert bedugul az orrom és akkor nem tudnak majd elaltatni.Abban reménykedtem, hogy így lesz. Nem így történt.

A műtét után legszívesebben meghaltam volna! Mindig is nagyon abortusz ellenes voltam, és most tessék! Én tettem ezt!Egy idős nővérke azzal vígasztalt, hogy mindenki csak addig abortusz ellenes, amíg ő maga nem kerül egy olyan megoldhatatlan helyzetbe, hogy csak ez az egy megoldás létezik. Ettől sem éreztem magam jobban.Az orvos azt mondta, hogy sajnos pár nap múlva nagy valószínűséggel megindult volna a vetélés és a pici szívhangja is nagyon gyenge volt. De ettől sem éreztem magam picit sem jobban, nem is akartam. Csak szenvedni, mert ezt érdemlem!A rengeteg stresszelés okozta, ahogy kétségbe esetten próbáltam megoldást találni!

Mindketten fél évig voltunk munka nélkül. Feléltük a készleteinket, eladósodtunk. Így elég nehéz lett volna még egy picivel. Azóta sem tudtam feldolgozni! Eldöntöttem, ha nem lesz hol laknom, ha nem lesz mit ennem akkor sem teszem ezt még egyszer. Azóta sem tudtam feldolgozni!

Most újra kismama vagyok és nagyon boldog! :)

De iszonyatos nehezen indult!

Havi 80 ezret fizetünk albérletet, és én munkanélküli lettem... kismamaként. Segítségünk most sincs. A párom azonnal bedobta az abortusz témát. Kézzel lábbal hadakoztam ellene! Az amúgy nagyon jó kapcsolatunk megromlott, annyit veszekedtünk miatta.Végül, hosszú hetek után belementem, de nem akartam! Csak kicsit sokkoló, hogy kb. 50 ezer Ft-unk maradt volna a számlákra (itt a fűtés szezon is), a két hitelkártyára, a fiunkra és még nem is ettünk...

Elkezdtük intézni az ilyenkor szükséges dolgokat.Nem akartam ezt újra megtenni!Megoldásokat kerestem, de semmi nem jött össze.Annyira kitolódott a műtét időpontja, hogy csak az utolsó pillanatban tudták volna megcsinálni.

Egyre mélyebb depresszióba süllyedtem! És itt nem azt értem, hogy " jaj ma nincs olyan jó kedvem, mint szokott, biztos depis vagyok". Reggel a kínlódva felöltözés után elvittem a fiam a suliba, ami itt van az utcában. Fizikai fájdalmat okozott az a néhány méter! Hazajöttem, lefeküdtem a sötét, csendes szobába és csak sírtam és sírtam egészen délutánig, amíg újra mennem kellett érte. Napokig csak ez volt a programom.Iszonyatos kimerült voltam, minden éjszaka

több órát voltam ébren, szaggatott a fejem és csak fogtam a hasam, hogy nem akarom ezt a babát is elveszteni!Addig fajult, ha éles tárgy közelében voltam öngyilkos gondolataim támadtak, de ezt azonnal elhessegettem mindig.Viki kapard fel magad valahogy a padlóról, van egy fiad, akinek szüksége van rád, nem teheted ezt! Volt olyan is, hogy reggel óta korgott a gyomrom de nem voltam képes lemenni a mellettünk lévő pékségbe sem! Inkább nem ettem, csak ne kelljen felöltözni, emberek közé menni, Isten ments, hogy esetleg még köszönni is kelljen valakinek!Az olyan cselekvések, amik normál esetben fel sem tűnnek, most komoly fizikai fájdalmat okoztak, vagy pusztán megvalósíthatatlanokká váltak!Elindultam a családgondozóba a csekkért. A párom az utolsó pillanatban úgy döntött, hogy ő nem fog eljönni. Megint összevesztünk. Szörnyű érzés volt, hogy ennyire nem akarja a kis picikénket.Elindultam. Még 15 perc volt az időpontomig.Majd a az egyik téren leültem egy padra.Ott ültem 1.5 órát. Utána átmentem egy másik térre. 1 órát ücsörögtem, közben patakokban folytak a könnyeim. A párom egyfolytában hívott. Nem vettem fel. Kikapcsoltam!Beültem egy kávézóba. Röpke 3 órára. Nem akartam hazamenni!Ezek előtt pár nappal eldöntöttem, hogy oké szakítsuk meg a terhességet, de amit jól leszek elköltözök a fiammal, mert nem tudnék többé a párom szemébe nézni, vagy egy levegőt szívni vele!!!

Miután kora este haza értem, ő nagyon megörült nekem, aggódott, hogy hol vagyok, de egyszerűen levegőnek néztem. Bementem a fiam szobájába, lehúztam a redőnyt és csak sírtam és sírtam és fogtam a hasam, hogy senki még csak a közelébe se jöhessen, aki bántani akarja az én kis picikémet!Ekkor csapódott az ajtó. A párom elment. 10 perc múlva kaptam tőle egy SMS-t, hogy majd jön, csak muszáj kiszellőztetnie a fejét. Ez nem tudom miért, de valahogy nagyon megnyugtatott.Egy bő óra múlva jött vissza. Bejött a sötétbe, megsimogatott és azt mondta hozott nekem valamit.Láttam, hogy egy zacskó van nála, olyan amibe a szendvicseket csomagolják. Mondtam is, hogy nem vagyok éhes.De rám dobta, hogy akkor is nézzem meg. Kivettem és egy 3 hóra elegendő Elevit volt benne! Csak néztem és nem értettem, hogy ez most mit jelent. Meg is kérdeztem, hogy miért vette.


Hát így indult a következő nagy családi kalandunk.

Most 4 hónapos terhes vagyok és mindenki nagyon boldog! A párom napjában többször megsimogatja a pocakom, vagy megpuszilja szintúgy a fiam.Próbáljuk elképzelni, hogy milyen lesz...biztos ő is olyan huncut rosszaság, mint a tesója. :)


Az én párom csak azért gondolta meg magát, mert teljesen belebetegedtem ebbe a gyötrelmes helyzetbe és nagyon aggódott értem!Azóta már ő is nagyon várja a picit. Nagyon szeretem őt és nagyon jó apa!! Csak sajnos az élet nem mindig kedvez nekünk, de amíg itt vagyunk egymásnak addig nincs legyőzhetetlen akadály

2014. nov. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm ezt az őszinte történetet! Én végigsírtam, ahogy elolvastam! Kívánok nektek minden jót és boldog babavárást!
2014. nov. 5. 15:41
 26/34 A kérdező kommentje:

És az én sztorim:

Első imádott fiam születése után nehéz anyagi helyzetbe kerültünk. A férjem vállalkozása csődbe ment, lízingelt autónkat elvitte a bank, ekkor még saját lakásunk sem volt, apósoméknál laktunk, és nem nagyon egyeztünk velük, ráadásul apukámról kiderült, hogy súlyos beteg, nem sok van neki hátra. Pici fiam 8 hónapos volt, amikor hopp, becsúszott a várva nem várt kistesó! A férjem kerek perec kijelentette el kell vetetni. Eszemmel tudtam ezt, de nem akartam felfogni, minden porcikám tiltakozott az abortusz ellen. Napokig nem aludtam, sírtam, mint egy élőhalott úgy szédelegtem. Épp a nőgyógyászhoz készültem, amikor elkezdtem vérezni. Rohantunk az orvoshoz, aki megállapította, épp elvetélek, a műtétet előrehozta másnap reggelre. Akkor egy kicsit magunkba szálltunk a férjemmel. Azt mondta, kár érte, mert amúgy ő nem bánta volna, csak hát a körülmények... Másnap reggel az uh-on az orvos azt mondta a magzat él, van szívhangja, körülötte egy óriási hematóma. Azt mondtam ez a baba élni akar, meg kell adni neki az esélyt, harcoljunk érte. Beszéltem hozzá sokat a hasamban, kértem bocsásson meg nekünk, amiért nem akartuk őt, de most már nagyon szeretnénk. A kisfiam szót fogadott, a vérzés lassan megszűnt, és egészséges második gyermekem született.

Albérletbe költöztünk apóséktól, apukámat eltemettük, a férjem külföldre ment dolgozni. Pár év kellett, hogy talpra álljunk, nehéz volt. Önerőből építkeztünk, most már van saját ház, munkahely, és a két fiú után egy kislány is tervezve lett, majd mit ad Isten, még egy fiúcska becsúszott, őt sem terveztük, meg is fordult újból az abortusz gondolata, de nemet mondtunk, így 4 szép gyermekkel bajlódunk nap mint nap. Csak egyet sajnálok, hogy apukám nem láthatja ezt a sok unokát, biztos büszke lenne rájuk, ha még élne!!!

2014. nov. 5. 15:59
 27/34 anonim ***** válasza:
Hát a 24-es hozzászóló írását én is megkönnyeztem! :-)
2014. nov. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Akkor költöztün külföldre és a kapcsolatunk mélypontját éltük meg a hirtelen nagy változás és a nagy felelősség stressz és magunkrautaltság miatt. Megtartottuk a babát. Életünk legjobb döntése volt. 5 éves a kis kalózunk :) szeretnénk kistesót :)
2014. nov. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Vicky anyu ***** válasza:
70%
Engem is elég fájdalmasan érintenek a történtek. .. Azért is írtam ilyen hosszan, hogy aki szerencsére nem került ilyen helyzetbe lássa, hogy egy ilyen beavatkozás nem ér véget csupán a döntés meghozàsàval és a műtéttel, hanem súlyos lelki következményei lehetnek! Ahogy írtam, még a mai napig is nincs olyan hét, hogy ne jutna eszembe, hogy mi lett volna, ha 6 évvel ezelőtt mégiscsak megtartjuk azt a babàt. Szerintem ezért is viselt meg ilyen mélyen ez a mostani helyzet, és ragaszkodtam foggal-körömmel ehhez a pici élethez! !!
2014. nov. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Mi 4éve voltunk együtt amikor terhes lettem, párom amint megtudta elhagyott,nekem meg sem fordult a fejemben az abortusz. Ami pénzem volt az épphogy elég volt. A gyerek apja sűrűn jött, érdeklődött,hogy mi van velünk, egyszer elkezdtem vérezni, bevitt a korházban, kérdeztem,hogy minek örülne jobban ha elmenne a baba vagy ha velünk maradna, azt mondta,hogy szeretné ha megmaradna, ígyis lett, pár nap kórház, gyógyszeres kezelés,után kiengedtek. Amint megtudta,hogy megszületett a kisfia bejött a kórháza, onnantól mindennap látogatta,már 5 éves a gyerkőc és sűrűn látogatja, elviszi hétvégente, nyaralni ,nagyon jó a kapcsolatuk! Én azóta férjhez mentem ,született egy gyönyörű kislányunk, és nagyon boldogok vagyunk!
2014. nov. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!