Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van "besikerült" gyermeked,...

Van "besikerült" gyermeked, akit mégis megtartottál?

Figyelt kérdés

Szeretném ha olyanok írnának, akik voltak abortuszhelyzetben, gondban nem tervezett terhesség miatt, és végül úgy döntöttek, megtartják a babát.

Szeretném egybegyűjteni ezeket a történeteket, hogy tanulságul, például szolgáljanak másoknak, akik hasonló helyzetbe kerülnek.

Írjátok le, hogy kerültetek ilyen helyzetbe, mi miatt nem akartátok megtartani a babát, miért döntöttek aztán mégis úgy, hogy megtartjátok, és mi nagyon fontos, hogy hogyan alakult utána az életetek, hogyan változott meg minden a baba születésével, megoldódott-e a probléma, ami gondot okozott, milyen anyává váltatok így stb.

Ezen az oldalon sokszor van olyan kérdés, hogy megtartsa vagy elvetesse gyermekét az illető, a válaszolók sokszor egymást támadják, de hogy hogyan alakul ezek után a kérdező sorsa, az nem mindenkit érdekel.

Engem az érdekel, kinek hogy alakult a sorsa ezek után.

Előre leszögezem, vitát nem akarok kelteni, nem akarom az abortuszt véleményezni, csak a besikerült gyermekek utóéletét, sorsát szeretném láttatni, remélhetőleg tanulunk ezekből a történetekből. Senki történetét nem fogom lepontozni, kérlek őszintén írjatok!



2014. okt. 15. 15:01
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
0%
Most olvasom 23 éves voltál de én aztmodom tinédzser voltál 14-16 év körüli azért nem menstruáltál !
2014. okt. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már, van akinek van vérzése a terhesség alatt is. Én 35 vagyok, de kb évente 4-5-ször menstruálok. Kész csoda, hogy természetes úton megfogantam fél év alatt, ilyen is van. Most 15 hónapos a lányom, még mindig nem jött meg és bármilyen hihetetlen, ez teljesen normális.


Előfordul, hogy a korai terhességnek nincsenek tünetei.

2014. okt. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

20 éves koromtól 23 éves koromig nem menstruáltam egyáltalán. Előtte összesen ötször. Nem tinédzserként estem teherbe. Mivel pár év múlva szerettünk volna babát, ezért jártam is vizsgálatokra mindhiába. Szülés óta egyszer jött meg, de akkor másfél hónapig tartott (annak sem jöttek rá az okára), és azóta semmi. Nem tudja senki az okot, főleg, hogy abszolút problémamentes volt a terhességem is. Se progeszteron hiány miatti vérzés, se semmi gondom nem volt.

Hatos voltam

2014. okt. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
0%
Nekem rendessen megvan minden hónapba
2014. okt. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező!

Igen, nekem 2 gyermekem van akit nem igazán terveztünk.

Az egyik már 13 éves, egy igazi minden lében kanál kamasz, a másik pedig 3 éves. A 3 évest terveztük, csak közben a párom meggondolta magát, és folyton bántott, hogy minek nekünk ez a gyerek, hogy Ő lesz mniden problémánk okozója...

Hála Istennek, ma már imádja, és jól döntöttem, hogy nem adom örökbe!

A 13 éves az előző házasságomból született. Ott gyakorlatilag megerőszakolt a volt férjem, és így lett a baba... Mindegy, ez hosszú, és a többit magánban írnám le!Amúgy azt soha senki nem szokta megbánni, hogy megszületett a nem kívánt gyermek, viszont azt igen, hogy elvetette!

Sok sikert a könyv megírásához!

2014. okt. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
80%

Azt hoszem az én történetem teljes mértékben kimeríti azt amit szerettél volna ezzel a kérdéssel érzékeltetni, lehet kicsit hosszú lesz.


Érettségi után úgy döntöttem nem kezdem el a fősulit ahová felvettek, hanem megyek Bp-re tanulni valamit, mindegy, csak ne kelljen ott maradnom ahol addig voltam. Elkezdtem egy 2 éves OKJ-s képzést. A második év elején taláálkoztam valakivel, nagydumás, nyomulós, vidéki lányokat megvezető típusú fickóval. Már az első estét remek hangulatban végigbeszélgettük, jófej, minden témhoz hozzászól, nagyon jó volt. Este mikor visszamentem a koliba, nagyon örültem, de volt valami, ami nem hagyott nyugodni, a szemében amit láttam, és nagyon zavart, de persze pár nap, talán egy hét után elnyomtam ezt az érzést. A köv. hónapokban elvoltunk, úgy voltam vele, suli után hazaköltözöm és ezáltal őt is hagyom, nem akartam komolyabbat. Ekkoriban már feltűnt, hogy az anyját bankautomatának nézi, de 19 évesen ezt úgy gondoltam, ha náluk ez így megy hát ok. Ja, és az én pénzemet ill. telefonomat is közösnek tartotta, majd odaadom felkiáltással, én meg nem akartam smucignak tűnni... (Ideadta, de pár hónap múlva)

Eljött a szakvizsga, gondoltam az idegesség miatt nem jött meg, megszakítással védekeztünk, mert a gyógyszerre adott pénzt (anyukám adta rá) is odaadtam neki. Igen, én is nagyon hülye voltam. Aztán sikerült a vizsga, közben ő új albérletbe költözött az anyja fizette, mentem én is vele a suliból oda vittem a cuccaimat, nem tudtam hogyan tovább. Mivel még mindig nem jött meg, csináltunk egy tesztet, azonnal egyértelmű pozitív lett, teljesen kiborultam, zokogtam, nem tudtam tisztán gondolkodni. Aznap este nagyon berúgtam, tudtam, hogy nem akarom megtartani, nem akarom ezzel az emberrel így összekötni az életemet. Aztán csillapodtak a kedélyek, kértem dokihoz időpontot, már tudtam, hogy nem tartjuk meg. A doki előtt elmentünk az anyjához, kérdezte mit csinálunk délután, mondtuk, hogy nőgyógyászhoz megyek, erre a nyakamba borult, hoy de jó, elkezedtt sírni, nagyon örült, pedig nem is mondtuk hogy miért megyünk... :D

Ez sokat számított, hogy mégis megtartottuk. Az első UH-ra már úgy mentem, hogy velem marad a baba.

Ekkor 19 éves voltam. Félidő környékén együtt hazaköltöztünk az én szülőfalumba, talált munkát, anyáék segítettek. Nagyon hosszú lenne itt leírni, hogy mi is történt ezután,l de azt biztosan állíthatom, nekem ez a gyerek segített túlélni mindent, miatta nem kaptam idegösszeomlást, miatta nem csúsztam le oda ahol most az apja van, segít önmagamat kívülről látni, azáltal hogy úgy viselkedik ahogy tőlem látja. 3 éves volt mikor különmentünk, de abból is 1,5 év volt amit együtt töltöttünk. Azóta én férjhez mentem egy olyan emberhez aki sajátjaként szereti a fiamat, és tudom, hogy ő a kárpótlás az eddigi szenvedésért. Mi így lettünk egy család. A fiam most elsős :)

2014. okt. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
77%
Majd gépről irok mert telón elég nehéz.
2014. okt. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Köszi a további történeteket! Gratulálok a 16-os válaszolónak, nem semmi történet!

Nem mondtam, hogy könyvet szeretnék írni, de jó ötlet!

2014. okt. 22. 14:23
 19/34 anonim ***** válasza:
75%
Én voltam ilyen helyzetben. Egy nős férfiba szerettem bele menthetetlenül, idősebb volt nálam és már volt két nagyobb gyermeke.Besikerült terhesség volt. Mindent megtett hogy rábeszéljen az abortuszra (természetesen) Már magán kórházba fizette volna a műtétet. Bejelentkeztem, előző este lemondtam. Úgy éreztem, hogy sem nekem sem neki itt nincs döntési joga! Nem tudom megmagyarázni ezt az érzést, de nagyon erős volt. 28 éves voltam, addigi életemben kifejezetten idegesítettek a gyerekek. Még 2 évig tartott a viszonyunk és én egyre mélyebben beleszerettem. A kislányunkat nem érezte magáénak soha, ez érezhető volt. Tartásdíjat fizetett. Amikor kiderült minden és a felesége megtudta, gyakorlatilag egyik napról a másikra kidobott minket a kukába és előadta a feleségének, hogy ez egy alkalmi kapcsolatból származó gyermek és én anno elcsábítottam, pedig ő azelőtt sosem csalta meg őt!!!! :-))) Most éppen perelem tartásdíj nemfizetés miatt. Teljesen megszakította velünk a kapcsolatot, az utcán nem köszön. Egy éve már annak hogy maximum csak a bírósági tárgyalásokon látom. Nem sajnos nem tudom lezárni, főleg az igazságtalanság miatt ahogy beállított és amennyire 43 éves létére nem vállalta a felelősséget. 30 éves kifejezetten jó külsejű nő vagyok de még képtelen vagyok nyitni új kapcsolat felé. Van viszont egy lassan két éves lányom akit mindennél jobban szeretek. Nem lehet leírni ezt pontosan, szavak nincsenek rá. Nekem ha ez nincs akkor talán sosem lett volna gyermekem. Soha nem vágytam rá, és nem értem miért. Annyira szeretem hogy leírhatatlan. Ami még azóta történt, hogy saját tehermentes házam lett ahol ketten élünk. Kicsit magányos vagyok de remélem tartogat boldogságot még a jövő.
2014. okt. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Bízzunk benne, hogy szép jövő áll még előttetek, hisz fiatal vagy, van egy gyermeked akiért érdemes élni, biztos erős nőnek kell lenned egyedülálló anyaként!
2014. okt. 24. 21:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!