Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti elmennétek ilyen esetben...

Ti elmennétek ilyen esetben abortuszra?

Figyelt kérdés
Szóval 20 éves vagyok, 12 hónap próbálkozás után jött össze a terhesség, épp mentem volna laparószkópiára, hogy kierítsék meddő vagyok e amikor ez most összejött. Azóta a barátommal szakítottunk nem részletezném milyen okokból nem a kérdés tárgya. Van hol laknom, megvan a maximum gyedem is. Nekem is megvan a véleményem az abortuszról, nem kellenek az effajta kommentek, de nem akarom a fiút magamhoz lácolni ezzel, nagyon nehéz a döntés holnap kell bemennem, meddig lehet visszatáncolni? az altatásig? Pár orvos azt mondja hohy ezek után ne lássak sok remény thogy teherbe esek (kb 1200-500 szex volt ez alatt az egy év alatt a vérképem tiszta volt menstruáció is rendszeres ezért lett volna a laparoszkópia először...) El tudom képzelni mi a véleményetek rólam de nem szeretnék kommentháborút így kérlek csak erre válaszoljatok... szerintetek is nagyon kevés ezek után az esély a terhességre?:( Az is benne van hogy még csak 20 éves vagyok és ilyen gondnak nem kellene lennie... Köszönöm
2014. okt. 20. 12:26
1 2 3 4
 11/34 anonim válasza:
12:36-nak írtam az előzőt
2014. okt. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

Mar nem azert, de igen keves valosagtartalommal bir szamomra az evi 1200-500 alkalommal torteno szex. Az minimum napi 3, a menstruacio alatt is. Persze.


Amugy a parod anno volt kivizsgalason?

2014. okt. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Tényleg annyi volt kb heti 4-5 napot aludtunk együtt, az elsőfélévben akkor napi 7 volt utána 3-4 a szex mikor együtt voltunk, így kb ennyi.
2014. okt. 20. 12:47
 14/34 A kérdező kommentje:
Ja igen és menstruáció alatt is szexeltünk. Nem nem volt, de mostmár ehhez késő mert holnap van az utolsó nap
2014. okt. 20. 12:48
 15/34 anonim ***** válasza:

Persze..... Hiheto.....


Tervezett terhesseget nem szakittatnek meg, de tapasztalatbol mondom, hogy az egyedulallo anyasag nehez. Anyagilag, erzemileg, mentalisan.

2014. okt. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, biztos én is nagyon törném a fejem a te helyzetedben. Egyébként biztos, hogy "miattad" nem jött össze? Mert simán lehet, hogy a párodnál volt valami baj. Nagyon sokszor hallottam már, hogy próbálkozott egy pár sokáig, nem jött össze, majd mikor egy újabb kapcsolatban szeretett volna a nő terhes lenni, egyből sikerült.

Én személy szerint amúgy nem hiszem, hogy képes lennék elvetetni. De ennek a te döntésednek kell lenni. Mérlegelj ész érvekkel, ha máshogy nem megy, esetleg anyukád, barátnőd, olyanok tanácsát hallgasd meg, akik "testközelből" ismernek, ismerik a körülményeidet. A két dolog szerintem a lényeges: 1. egy évet vártál a babára, a dokik ijesztgetnek, hogy talán többet nem lehet (de ez nagyon kétséges), anyagilag jól állsz, nem okoz gondot a nevelése, ezért megtarthatod. 2. fiatal vagy, még egy csomó időd van új kapcsolatot találni (ami gyerek nélkül könnyebb), ráérsz újra terhes lenni, akár éveket várni, hogy a gyermeked egy teljes család szeretetét élvezze (édesanya-édesapa együtt), ezért inkább vetesd el.

Amúgy szerintem sok igazság van abban a mondásban, hogy "minden anya magának szüli a gyermekét", mert még egy stabil kapcsolatban is előfordulhat, hogy apa ilyen-olyan okból nem lesz mindig és akkor úgyis egyedül marad az anya a gyermekével.


Szívből kívánom, hogy a lehető legjobb döntést sikerüljön meghoznod és utána már soha ne bánd meg! :)

2014. okt. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül csak veled lehet a probléma... A párodnál nem tudom, hogy készítettek-e spermiogrammot. A 12 hónap abszolút átlagos teherbeesési idő 20 évesnél is, 35 év felett mondjuk azt, hogy 1,5 év a normális tartomány, ami alatt a nők 80%-a teherbeesik spontán. Én személy szerint egyedül nem vállalnám be a gyereket, semmiféle segítség mellett sem, mert nem magamnak szülök, hanem kettőnknek. Gyereked hatalmas valószínűséggel még lesz az életben.
2014. okt. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
53%
Ma már egy abortusz minimális kockázattal jár és minimális az esélye, hogy emiatt ne edhetnél később teherbe.
2014. okt. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Vonatkoztassunk el az apukától. 1 éve próbáltátok összehozni ezt a babát. Tényleg teljes szívedből szeretted volna, hogy terhes legyél? Azért akarnád megtartani, mert szeretnéd a babát, vagy azért, mert félsz, hogy nem lehet több lehetőséged?

És miért gondoltál az abortuszra? Félsz,hogy nem tudod egyedül felnevelni? Vagy nem is akarsz egyedülálló anyuka lenni? Esetleg a volt párodra emlékeztetne, és valami olyat tett, ami miatt inkább kitörölnéd az életedből, nem hogy gyereket szülj tőle?


Ezeket a kérdéseket gondolj jól végig. De ha adottak a feltételek, és akartad a babát, akkor én a helyedben megtartanám.

2014. okt. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Most én vagyok a rossz matekból, vagy mi?? Évi 1200-500 szex. Ez azt jelenti, hogy évi 1200-1500 között lévő szám?

Egy év alatt? Egy év 365 nap. Nem? Az azt jelenti, hogy megközelítőleg napi 3 szex. Vagy nem?? Ki bírja ezt? :) És ha így is van, mit csodálkozol, hogy nem estél teherbe? Ilyen esetben nem hiszem, hogy van életképes spermium. :)

2014. okt. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!