Szerintetek nem kellene megváltoztatni az abortuszt körülölelő törvénykezést?

Figyelt kérdés

Én úgy vélem, hogy undorító az, hogy egy nő összefekszik egy férfival, a nő terhes lesz és kizárólag ő dönt arról, hogy megtartja-e úgy, hogy ha megtartja a gyermeket, akkor a férfi fizetheti a gyerektartást.

Én bevezetném azt, hogy ha a nő megakarja tartani a gyereket és a férfi nem (tehát abortusz mellett van), akkor a nőnek alá kell írnia egy nyilatkozatot, miszerint a férfinak, aki NEM akarja a gyereket, nem kell fizetnie a gyerek után.

Értem én, hogy a nőben fogan meg a gyerek.. és ő hordja ki, de mint mondtam ez KÉT EMBERES dolog. Ráadásul pont ezért ellentmondás is van a benne, mivel ha a nő elfelejti beszedni például a fogamzásgátlót, akkor is a férfi fog sz*pni, ha a nő megakarja tartani a gyereket pedig ez ekkor TELJESEN az ő felelőssége volt, mivel neki kell figyelnie a tabletta beszedésére.. Ekkor mondják, hogy ez két emberes dolog és a férfinak is kell figyelnie a párjára, hogy beszedi-e a tablettát időben, avagy nem.. Itt az ellentmondás.

Nektek mi a véleményetek?

Miért kényszerítik bele a férfiakat abba, hogy fizessenek egy gyerek után akit nem akarnak, míg a nők szabadon dönthetnek a megtartásáról, vagy elvetéséről? Ha jogi egyenlőség van, akkor miért nem egyenjogú tagokként döntenek a felek egy ilyen esetben? Ha a férfi ellenzi a gyerek megszületését, akkor a költségeket állja az anya! Ha a férfi akarja a gyereket, a nő nem, akkor viszont macerásabb a dolog, de biztos vagyok benne, hogy erre is lenne jogilag és emberileg is jó megoldás, de a jelenlegi NEM az!



2014. dec. 2. 22:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled, hallottam már nőt aki direkt felcsináltatta magát hogy aztán szerencsétlen balek meg eltartsa. Egy nőnek joga van dönteni a saját sorsáról de a férfiéről szerintem már nincs.
2014. dec. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kerdezo,ha annakidején rólad is igy gondolkodtak volna, akkor ma hol lennel?kulonben meg akkora baromságokat irsz,hogy hihetetlen. Biztos,hogy jogász nem vagy,de ilyen gondolkodással jobb ha nem is szaporodsz...
2014. dec. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!