Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Hosszú lesz

Figyelt kérdés

A helyzet. Januarban kesett 6 napot, azalatt a 6 nap alatt azt hittem terhes vagyok. Van egy 28 honapos fiam. Egeszen eddig amig nem hittem, hogy terhes vagyok, nem akartam még masik gyereket. De amint kiderult hogy negativ a teszt, megjott, kiborultam, eldontottem, hogy szeretnem a masodikat. Ferjem igazi apa tipus, ő szeretne még gyereket. Mensi elmultaval nekialltunk a babaprojektnek. Februar 3.heteben kiderült, hogy elsőre összejött. Amint meglatram a pozitiv tesztet, nemhogy orultem, hanem elsirtam magam, hogy mit tettünk hiszen én nem is akarok még masodikat. Kicsi, 37 nm-es lakasban elunk, alberletben. Van egy kocsi es egy személyi hitelunk. Kb 0-ra jövünk ki. Félre nem tudunk tenni. Mindketten dolgozunk, de en utalom a munkat, de nem tudom mit tanulnék amiből megelunk. Sokat jar az eszem azon, hogy raallok a német tanulasra es elvegzek egy babysitter tanfolyamot es lerakom a jogsit, es kijarok majd 1 ev mulca ausztriaba hetvegente babysitterkedni.

Fogyokurat is most szerettem volna elkezdeni, sajnos kb 12-15 kg-ot le akartam adni.

Annyira imadom a fiamat, hogy egyszerűen nem tudom elkepzelni, hogy a masodik gyerekemet is tudnam ennyire szeretni. Szeretnek meg gyereket, de olyan mintha ugy ereznem, hogy nem most. Nagyon őrlődöm, mert a férjem szeretné. Valahol a szivem mélyen én is, de amikor elődöntöm,hogy na akkor megtartjuk, masnap "kijozanodok" és ugy erzem, meg nem vagyok rá kész és nincs ahhoz jogom, hogy a már meglevő fiamtol elvegyem a lehetőségét annak, hogy most tenyleg nekiálljak tanulni, es majd jobb eletunk legyen egy nagyobb lakasban es jobb anyagi helyzetben. Aferjem szeretne a babat, de azt mondja, hogy ha vvégképp nem tud meggyőzni, akkor enyém a döntés ő mellettem áll akkor is, ha ugy döntök nem mard meg.

Nem értem magamat, nagyon undorodom magamtol, hogy en akartam, aztan most, hogy meglett, meg mar nem akarom. De ez nem igaz,csak ttalán nem most. Talan ha nagyobb lakasban elnenk, vagy lenne egy yan piackepes szakmam, amit biztosnak érzek.. Nem értem mittörténik bennem. Nem tudom hogyan döntsek, hisz a gyerekekről van szó.

Ti hogy döntenétek?


2015. márc. 7. 14:17
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
*bocsi, nem a munkat utalom, hanem a jelenlegi munkamat.
2015. márc. 7. 14:19
 2/34 anonim ***** válasza:
61%

Nem értem felnőtt, anyuka létedre, hogy lehetsz ennyire felelőtlen és instabil? Miért nem tudtad eldönteni, hogy kell a gyerek vagy nem? És persze az ilyeneknek van olyan szerencséjük, hogy elsőre összejön. Más meg kínlódik éveket meg elvetél...

Most végülis milyen tanácsra vársz? Szüld meg a semmibe vagy vetesd el?

2015. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Te milyen jogon irsz rolam olyat, hogy ilyeneknek van olyan szerencséjük??? Ismerősöm vagy talán?
2015. márc. 7. 14:27
 4/34 anonim ***** válasza:
75%
Már nem vagy gyerek, hogy megengedhesd magadnak ezt a felelőtlen, meggondolatlan hozzáállást. Kell gyerek, nem kell gyerek:S Ez nem így működik, te jó ég...
2015. márc. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
59%
a kérdés én mit tennék: megtartanám. nálam elő se fordulna ilyen,hogy másnap már nem akarom,mert a gyerek nem egy hörcsög amit visszaviszel az állatboltba. de jó,tegyük fel én is így éreznék hirtelen.akkor is megtartanám.most mit irjunk neked? hogy annyi eszed van,hogy DIREKT csináltok babát,erre mégse kell? mellette is tudsz tanulni, ha fél egy éves lesz majd vigyáz rá a nagyi,vagy elviszed bölcsibe. én is esti érettségire fogok járni, heti 2-3x pár óra. hányan dolgoznak,tanulnak gyerek mellett! nekem anyukám 17 évesen szült,eltartott engem (nem az apám,hanem igen anyu tartott el) fél éves koromban már ment dolgozni! és soha egy rossz szava nem volt. ha akarod,neked is menni fog,kifogást meg felmentést ne itt keress
2015. márc. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
53%
basszus..azt felfogtad hogy a gyereked életével játszol? Milyen hozzáállás már az hogy kell a gyerek aztán mikor megfogan nem kell mégsem? Hány éves vagy te 10? Ti akartátok, tessék vállalni a felelősséget érte.
2015. márc. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
34%

Annyira imadom a fiamat, hogy egyszerűen nem tudom elkepzelni, hogy a masodik gyerekemet is tudnam ennyire szeretni.


Nekem 4 van, mindegyiket imádom! Egy ismerősöm, jó barátnőm volt így, hasonló kétségek között. Ő szajkózta, hogy kizárt, hogy a másodikat ugyanígy fogja szeretni. Aztán megszületett, 2 hét múlva beteg lett a kicsi. Szerencsére felépült, de a betegség alatt jött rá, mennyire szereti a másodikat is.


Egyéb: azt gondold végig, együtt tudsz-e élni annak a lelki terhével esetleg, hogy te mondtad ki a gyerekedre a halálos ítéletet. Nekem van olyan ismerősöm, aki még mindig azt számolgatja, hogy most éppen milyen életszakaszban lenne a gyereke, akit "elvetetett", pedig ennek 14-15 éve. Persze van, aki könnyebben viseli.


A személyi hitel meg majdcsak lejár... mindenesetre jobb lett volna korábban végiggondolni, mit akartok!

2015. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
70%
Én aztán nem vagyok abortuszellenes, de ebben a helyzetben szörnyű lenne ha képesek lennétek elvetetni a babát, mikor ti akartátok. Mindenképp megtartanám, nem is tudom hogyan tudnátok utána nyugodtan élni.
2015. márc. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
46%

ma 14:27

Hála a Jóistennek, hogy nem vagy az ismerősöm...

2015. márc. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
25%
engem érdekelne, hogy hány éves vagy kérdezo?
2015. márc. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!