Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Hosszú lesz

Figyelt kérdés

A helyzet. Januarban kesett 6 napot, azalatt a 6 nap alatt azt hittem terhes vagyok. Van egy 28 honapos fiam. Egeszen eddig amig nem hittem, hogy terhes vagyok, nem akartam még masik gyereket. De amint kiderult hogy negativ a teszt, megjott, kiborultam, eldontottem, hogy szeretnem a masodikat. Ferjem igazi apa tipus, ő szeretne még gyereket. Mensi elmultaval nekialltunk a babaprojektnek. Februar 3.heteben kiderült, hogy elsőre összejött. Amint meglatram a pozitiv tesztet, nemhogy orultem, hanem elsirtam magam, hogy mit tettünk hiszen én nem is akarok még masodikat. Kicsi, 37 nm-es lakasban elunk, alberletben. Van egy kocsi es egy személyi hitelunk. Kb 0-ra jövünk ki. Félre nem tudunk tenni. Mindketten dolgozunk, de en utalom a munkat, de nem tudom mit tanulnék amiből megelunk. Sokat jar az eszem azon, hogy raallok a német tanulasra es elvegzek egy babysitter tanfolyamot es lerakom a jogsit, es kijarok majd 1 ev mulca ausztriaba hetvegente babysitterkedni.

Fogyokurat is most szerettem volna elkezdeni, sajnos kb 12-15 kg-ot le akartam adni.

Annyira imadom a fiamat, hogy egyszerűen nem tudom elkepzelni, hogy a masodik gyerekemet is tudnam ennyire szeretni. Szeretnek meg gyereket, de olyan mintha ugy ereznem, hogy nem most. Nagyon őrlődöm, mert a férjem szeretné. Valahol a szivem mélyen én is, de amikor elődöntöm,hogy na akkor megtartjuk, masnap "kijozanodok" és ugy erzem, meg nem vagyok rá kész és nincs ahhoz jogom, hogy a már meglevő fiamtol elvegyem a lehetőségét annak, hogy most tenyleg nekiálljak tanulni, es majd jobb eletunk legyen egy nagyobb lakasban es jobb anyagi helyzetben. Aferjem szeretne a babat, de azt mondja, hogy ha vvégképp nem tud meggyőzni, akkor enyém a döntés ő mellettem áll akkor is, ha ugy döntök nem mard meg.

Nem értem magamat, nagyon undorodom magamtol, hogy en akartam, aztan most, hogy meglett, meg mar nem akarom. De ez nem igaz,csak ttalán nem most. Talan ha nagyobb lakasban elnenk, vagy lenne egy yan piackepes szakmam, amit biztosnak érzek.. Nem értem mittörténik bennem. Nem tudom hogyan döntsek, hisz a gyerekekről van szó.

Ti hogy döntenétek?


2015. márc. 7. 14:17
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
60%

Egyszerű, mint az egyszeregy. Természetesen megtartanám, mivel soha semmilyen körülmények között nem vetetnék el egy VÁRT, TERVEZETT, AKART gyereket, ha neki semmi baja.

Akkor is, ha utólag belátnám, hogy hülye voltam.

Ha már összejött, azon lennék, hogy megoldjam.

2015. márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
75%

"Talan ha nagyobb lakasban elnenk, vagy lenne egy yan piackepes szakmam"


Jah, hát ezen nem most kéne gondolkodni, mikor már úton a gyerek, hanem előtt kellett volna....atyaúristen...kérdező, te hány éves vagy ilyen felfogással?


Mi az, h kitalálod, h gyerek kell, aztán mikor ott van, akkor meg bocsika, mégsem kell?


Értem, h sok a probléma, de nem hirtelen felindulásból kell gyereket csinálni, hanem tervezetten, mérlegelve az anyagiakat, a munkalehetőségeket, lakáskörülményeket.

2015. márc. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
30%
Maximàlisan megértelek,én teljesen ugyanilyen helyzetben voltam.Én elvetettem.
2015. márc. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
55%

Megtartanam. Azert mert akartam. Mert direkt hoztatok ossze...

Gondolj abba bele hogy ez a baba akar a kisfiad is lehetne. Mintha ot vetetned el.

2015. márc. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
84%
hisztis pitsa :) mikor az asztalra csaptál, hogy márpedig neked most kell egy gyerek, akkor nem jutott eszedbe, hogy kicsi a lakás, nincs szakmád, nincs pénzetek és különben is? de miután megcsináltátok, ott van, most már simán elvetetnéd? ez nem egy zsepi amit fogsz és kidobsz a kukába! banyek, a gyerekedről van szó, amit tudatosan vállaltál! most már egyed meg amit megfőztél, remélem tanulsz belőle...
2015. márc. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet, kérdező? Elgondolkodtál?
2015. márc. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
22%
Ne foglalkozz a BUNKÓKKAL!Miért nem lehet normálisan válaszolni, és nem csak okoskodni.De majd ti is lehettek egyszer hasonló cipőben, akkor gondoljatok magatokra vissza.A fagyi visszanyal.A többit kérdező, majd priviben leírom, mert nem tartozik a sok okos válaszadóra.
2015. márc. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
83%

miért bunkoság leirni a véleményunket?


oszintén, valo az ilyennek egyáltalán gyerek? azt se tudja o maga mit akar..milyen biztonságot - érzelmit, anyagit- tud o nyujtani egy gyereknek? mikor ugy viselkedik, mint egy 15 éves álmodozo, csapongo tini.

2015. márc. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
74%
Hát igen, előbb gondolkodni kellene. Egy gyerek élete!
2015. márc. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
84%
17es en soha nem leszek ebben a helyzetben. Ha eldontom hogy gyereket akarok akkor nyilvan mindent atgondoltam es orulni fogok ha sikerul!!!
2015. márc. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!