Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Hosszú lesz

Figyelt kérdés

A helyzet. Januarban kesett 6 napot, azalatt a 6 nap alatt azt hittem terhes vagyok. Van egy 28 honapos fiam. Egeszen eddig amig nem hittem, hogy terhes vagyok, nem akartam még masik gyereket. De amint kiderult hogy negativ a teszt, megjott, kiborultam, eldontottem, hogy szeretnem a masodikat. Ferjem igazi apa tipus, ő szeretne még gyereket. Mensi elmultaval nekialltunk a babaprojektnek. Februar 3.heteben kiderült, hogy elsőre összejött. Amint meglatram a pozitiv tesztet, nemhogy orultem, hanem elsirtam magam, hogy mit tettünk hiszen én nem is akarok még masodikat. Kicsi, 37 nm-es lakasban elunk, alberletben. Van egy kocsi es egy személyi hitelunk. Kb 0-ra jövünk ki. Félre nem tudunk tenni. Mindketten dolgozunk, de en utalom a munkat, de nem tudom mit tanulnék amiből megelunk. Sokat jar az eszem azon, hogy raallok a német tanulasra es elvegzek egy babysitter tanfolyamot es lerakom a jogsit, es kijarok majd 1 ev mulca ausztriaba hetvegente babysitterkedni.

Fogyokurat is most szerettem volna elkezdeni, sajnos kb 12-15 kg-ot le akartam adni.

Annyira imadom a fiamat, hogy egyszerűen nem tudom elkepzelni, hogy a masodik gyerekemet is tudnam ennyire szeretni. Szeretnek meg gyereket, de olyan mintha ugy ereznem, hogy nem most. Nagyon őrlődöm, mert a férjem szeretné. Valahol a szivem mélyen én is, de amikor elődöntöm,hogy na akkor megtartjuk, masnap "kijozanodok" és ugy erzem, meg nem vagyok rá kész és nincs ahhoz jogom, hogy a már meglevő fiamtol elvegyem a lehetőségét annak, hogy most tenyleg nekiálljak tanulni, es majd jobb eletunk legyen egy nagyobb lakasban es jobb anyagi helyzetben. Aferjem szeretne a babat, de azt mondja, hogy ha vvégképp nem tud meggyőzni, akkor enyém a döntés ő mellettem áll akkor is, ha ugy döntök nem mard meg.

Nem értem magamat, nagyon undorodom magamtol, hogy en akartam, aztan most, hogy meglett, meg mar nem akarom. De ez nem igaz,csak ttalán nem most. Talan ha nagyobb lakasban elnenk, vagy lenne egy yan piackepes szakmam, amit biztosnak érzek.. Nem értem mittörténik bennem. Nem tudom hogyan döntsek, hisz a gyerekekről van szó.

Ti hogy döntenétek?


2015. márc. 7. 14:17
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
32%
Szoval a fagyi nem nyal vissza ne aggodj. Egy boldog a kistestver erkezeset turelmetlenul varo 9 hetes km es egy 3 eves nagyfiu anyukaja
2015. márc. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
77%
már miért lennénk hasonló cipőben? én biztos nem. épeszű ember sem. gratulálok azoknak akik jönnek azzal,hogy ők is így voltak. ezek szerint tök természetes minden napi dolog,hogy DIREKTBE akarod,aztán jaj mégse kell és elveteted. ezek után még tükörbe néztek amúgy? igaz a mondás,tényleg lehet gerinc nélkül élni. az abortuszt nem azért találták ki,hogy kényed kedved szerint játszogass egy élettel,hanem azért,hogy az erőszakból lett,meg a beteg babákat eldönthessék,hogy megszülik-e.
2015. márc. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
33%
Idejött szegény tanácsot kérni, erre az oldalra, és jönnek itt a nagyon tökéletes anyukák, és egyszerűen le "hülye pi...tok....".Pont erre van szüksége.Nem mondta hogy el akarja vetetni, egyszerűen megijedt a helyzettől, és tanácstalan.De mindegy, a fagyi akkor is visszanyal, mert ha ti így álltok embertársaitokhoz, majd ezt is kapjátok vissza.A másik meg hogy soha nem mondd hogy soha, öt, tíz év alatt bárki kerülhet bármilyen helyzetbe, és nem ilyen hozzáállást várnátok ti sem.Pár biztató szó, nem rosszindulat, megkeseredettség.
2015. márc. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
76%

"öt, tíz év alatt bárki kerülhet bármilyen helyzetbe"


Ne fárassz már! Se öt, se tíz, se 25 év alatt nem kerülhetek olyan helyzetbe, még akkor se, ha az agyam 90 %-át műtéti úton eltávolítják, hogy egyik pillanatban gyereket akarok, másikban neki is állok, harmadikban rájövök amikor már sikeresen össze is jött (!), hogy "hopp, nekem ugyan mégse kell"!


NEM változtak a körülményei, most is ugyanolyan anyagi helyzetben van, mint amikor nekiálltak legyártani azt a gyereket!

NEM az történt, hogy a próbálkozás hónapjai alatt a férj/feleség hirtelen elvesztette az állását és a híd alá kerültek pont a pozitív teszt napján!

AZ helyzet lenne, EZ szimplán felelőtlen hülyeség!

2015. márc. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
57%

" Valahol a szivem mélyen én is, de amikor elődöntöm,hogy na akkor megtartjuk, masnap "kijozanodok" és ugy erzem, meg nem vagyok rá kész és nincs ahhoz jogom, hogy a már meglevő fiamtol elvegyem a lehetőségét annak, hogy most tenyleg nekiálljak tanulni, es majd jobb eletunk legyen egy nagyobb lakasban es jobb anyagi helyzetben. Aferjem szeretne a babat, de azt mondja, hogy ha vvégképp nem tud meggyőzni, akkor enyém a döntés ő mellettem áll akkor is, ha ugy döntök nem mard meg."


23.-as.. olvasd csak el.. itt írta hogy el akarja vetetni. És még ő szegény? Nehogy már sajnáljuk mikor anya létére olyan felelőtlen mint egy 9 éves. Egy élettel játszik. A gyereke nem egy pulóver hogy megveszi aztán ha kiderül mégse kell max eladja. Az én zsebemben az ilyen felelőtlen emberektől nyílik ki a bicska.

2015. márc. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
57%
ja és még annyit én nem kerülhetek ilyen helyzetbe, mert csak egy élettel összeegyeztethetetlen betegség miatt vetetném el a gyerekem. Az nem kifogás nálam hogy elvesztettem a munkám. Mindig van annyi megtakarítás a bankban hogy fél-egy évig kihúzzuk míg találok munkát. Akinek ez nincs, és elvetetné a gyerekét inkább védekezzen.
2015. márc. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
41%
Ilyen helyzetbe en sem kerulhetek soha. Ha Te igen hat szegyelld Te is magad. Egy gyerek eleterol van szo akit direkt hoztak ossze... undorito.
2015. márc. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem nincs tragėdia.Egy két évvel el kell halasztani a terveidet.A szíveddel döntöttél,döntöttetek.Nehezebb lesz,de még nehezebb egy közösen akart gyerekre nemet mondani és viselni annak a következményét.Bíztatáskėt mondom,hogy három gyerek mellett,kisbabával tanultam,szóval nem lehetetlen,csak jól kell szervezni.
2015. márc. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
31%
Mindegy, gonoszkodjatok csak tovább, nem reagálok tovább rá, és nem szégyenlem magam mellesleg.De a kérdező nem ezt érdemelte akkor sem.Ennyi rosszindulatot egy helyen, ennyi szuper anyucit, ez az undorító.De a jövő kiszámíthatatlan, és erre ti is rá fogtok jönni, lehet nem pont ebben a helyzetben, de bármi másban igen.További jó gonoszkodást.Éljetek csak a magatoknak felállított tökéletes világban, és alázzátok csak tovább a gyengébbeket.
2015. márc. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem az messze nem tokeletesseg hogy nem nyiratom ki azt a gyereket akit direkt tervezetten hozunk ossze, hanem ez ALAP DOLOG. TERMESZETES.
2015. márc. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!