Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortusz akkor is bűn, ha...

Az abortusz akkor is bűn, ha valaki még nincs 18 és azért esett teherbe mert megerőszakolták?

Figyelt kérdés
2015. júl. 27. 18:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/98 anonim ***** válasza:
100%

Nos, az, hogy nem válaszoltál pont elég. Két válasz lehetőség lett volna ugyanis.

A, Engedélyezed neki az abortuszt - ergo a saját ertekrendeddel mész szembe, magyarán kétszínű vagy.

B, Nem engeded neki, tehát arra kényszeríteni egy 11 évest, hogy megszulje az eroszakbol fogant gyereket, ergo kegyetlen vagy és nem tiszteled a teherbe esett gyerek jogait. Vesztes - vesztes helyzet, te semmiképp nem jössz ki jól ebből.

2015. aug. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/98 anonim ***** válasza:
25%
Pedig én egyik híve sem vagyok. Van egy C választás is. Ez pedig: Én veled ellentétben senkit sem kényszerítenék abortuszra, mint ahogy arra sem, hogy tartsa meg a gyereket. Ennek mindig az adott egyén döntésének kell lenni, illetve azokénak, akikben ő megbízik! De ez semmit nem változtat azon, hogy az abortusz erkölcsileg igen is, hogy bűn.
2015. aug. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/98 anonim ***** válasza:
84%
Hol olvastad, hogy bárkit is abortuszra kényszerítenek? ???? Eszednel vagy???? Egy ember dönthet arról, hogy szülni akar vagy sem és ez a nő, aki teherbe esett.
2015. aug. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/98 anonim ***** válasza:
0%

"Hol olvastad, hogy bárkit is abortuszra kényszerítenek? ???? Eszednel vagy???? Egy ember dönthet arról, hogy szülni akar vagy sem és ez a nő, aki teherbe esett."


Mert én az utolsó kommentemben, mit írtam? Nem ugyanezt? VESZTES!

2015. aug. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/98 anonim ***** válasza:
31%
Ja, miután nem tudtál válaszolni, vagy nem mertel. Én nem vagyok vesztes, de marhára nem érdekel, hogy te annak tartasz e. Én vállaltam a véleményemet eddig is, te meg változtatod egyfolytában. Ne fáradt a válasszal, törlöm a kérdést a listamrol, nem érdekel a továbbiakban.
2015. aug. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/98 anonim ***** válasza:
54%
92-es kommentemben válaszoltam. Sem az abortuszra, sem a megtartásra nem kényszerítenék soha senkit! Mi ebben az érthetetlen? Futamodj csak meg nyugodtan! Én is ezt tenném,ha ennyire alulmaradnék egy vitában.
2015. aug. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/98 anonim ***** válasza:
54%
És hol változtattam a véleményemet? Sehol! Végig azt mondtam, hogy az abortusz bűn, de mindenkinek magának kell választani. Egyik ember sem kényszeríthet sem erre, sem arra másik embert! A véleményt el szabad mondani, sőt el is kell. Neked van egy véleményed, rendben, de nem kell azért felkapni a vizet, mert én rávilágítottam arra, hogy az érvelésed téves! Fogadd el ezt, vagy ne fogadd el, ennyire egyszerű!
2015. aug. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/98 anonim ***** válasza:
48%

???"erkölcsi törvények=társadalmi törvények"???


Ezt hogyan írhatja le valaki akár csak az általános iskolás történelemórák anyaga alapján??? Vagy olvasson az ember híreket, mi a helyzet Kínában, Észak-Koreában a társadalmi törvényekkel ...


Ezek szerint nem kell jobbnak lennünk annál, amit a társadalmi törvények elvárnak? Van egy csomó minden, amit nem büntet a törvény, ami azért simán tönkre tudja tenni az adott embernek is és a környezetének is az életét (pl. alkohol, szerencsejáték stb.).


Nem kellene a társadalmi törvényekkel takarózni. Ezek csak egy nagyon alapvető MINIMUM kellene, hogy legyenek, bár valahol (pl. a fent említett országokban) sajnos még a szükséges a minimumot sem érik el ezek a törvények.


+78-asnak:

A Magyarországon ma érvényben lévő Alaptörvény védi a magzatot a fogantatástól kezdve. Csak ezt ma Magyarországon nem lehet következetesen betartani, mert olyan nagy ezzel szemben a társadalmi ellenállás. Tehát nem a társadalmi törvényekre kellene hivatkozni ... vagy ha igen, akkor ezek alapján el kell ítélni az abortuszt, ma, Magyarországon.


A nőnek is vannak jogai természetesen, de a magzatnak is: pontosan ugyanannyi. A probléma az, hogy ő még nem tud beszélni, ezért a nagyok az csinálnak vele, amit csak akarnak.

2015. szept. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!