Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortusz akkor is bűn, ha...

Az abortusz akkor is bűn, ha valaki még nincs 18 és azért esett teherbe mert megerőszakolták?

Figyelt kérdés
2015. júl. 27. 18:33
 31/98 anonim ***** válasza:
96%
Most ha leírja pár ember hogy bűn akkor az szerinted? Nőket erőszakolni is bűn. Ha valaki mazochista annyira, hogy így is vállalja az ő dolga. De nem lehet elítélni egy olyan nőt aki nem tartja meg, azért mert utálja az elkövetőt, és nem akarja a gyerekét sem megszülni.
2015. júl. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 anonim ***** válasza:
84%

28!

A keresztes háborúk, az iszlám állam, az öngyilkos merenylok - ok nem a társadalmi törvények, hanem a "magasabb rendű erkölcsi törvények" szerint követték el, amit. Ok valaki gyerekét, anyját, apját gyilkoltak le, a katolikus pap valaki gyerekét rontja meg. Koszonom szepen, inkabb maradok a tarsadalmi torvenyeknel, azoknál, amelyek nem egy diktatúra alkotasai, hanem egy demokratikus rendszere, ahol nekem, mint önálló, gondolkodó embernek jogom van dönteni a saját testem felett . Mellesleg az abortusz téged, engem, a szomszédot nem érinti, nekünk attól, hogy Kovács Zsuzsa nem akarja kihordani a terhesseget nem lesz se jobb, se rosszabb.

2015. júl. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 cirmos cirmi ***** válasza:
3%

re 26

Tudatosan nem írtam oda, hogy SZERINTEM, mert a tények, azok tények. Az élet kioltása gyilkosság, bár a jog az élet kioltását a magzati kor ezen szakaszában nem tartja annak. (Tudjuk, hogy csak 12 hetes korig engedélyezett az abortusz. 0-6 hétig embrióról beszélünk, 6. héttől magzatként említjük az emberi élőlényt, mert a 6. héttől van szívműködése.) Nehéz lenne megindokolni, hogy az emberi élet kioltása 12 hetes kor előtt miért ne lenne gyilkosság? A fogalmat maximálisan kimeríti. Ezen kár vitatkozni.

A jog viszont biztosítja az anyának, hogy eldönthesse, megtartja a gyermeke életét, vagy nem. Az abortusz törvényes. Ezen is kár vitatkozni!

2015. júl. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/98 anonim ***** válasza:
73%

#33, akkor ismerkedj meg a valós tényekkel:

Tény 1: A gyilkosság (régen a magyar jogban is, és ma is legtöbb ország jogrendszerében) az előre megfontolt szándékú emberölésre alkalmazott kifejezés, ami megkülönbözteti a többi - hirtelen felindultságból, gondatlanságból... stb - elkövetett emberölésektől, tehát az emberölés egy részhalmaza. Az emberölés meg csak élve megszületett sérelmére követhető el.

Tény 2: alapszintű biosz: Az embrió fejlődése


Az egyedfejlődésben a megtermékenyítést követő 3. héttől a 8. hétig tartó időszak az embrionális fejlődés szakasza. A második hét végére kialakuló sejttelepekből a 10. hétre a szerv nagy része kialakul. A három sejttelepből: az ektodermából, az endodermából és a mezodermából fejlődnek a későbbi szervek. Az ektodermából alakul ki később pl. a bőr, az idegrendszer, a mezodermából az izom- és csontrendszer, az endodermából a zsigeri szervek (szív, máj, lép). A negyedik héten már elindul a végtagok fejlődése, a fej két oldalán a szem illetve a belsőfül kezdeményei megjelennek. Az ötödik héten a testtájak már jól elkülönülnek egymástól. Ebben az időszakban indul meg a fej gyors növekedése, ami az agyvelő gyors fejlődésének eredménye. A hatodik héttől felgyorsul a fejlődés, az ekkor kb. 2 cm-es embrióban megkezdődik a csontrendszer kialakulása. A 7-8. héten az embrió már ember formájú, a hossza kb. 3 cm. A 9. héttől már nem embriónak, hanem magzatnak nevezzük.

[link]

(szó sincs semmiféle 6. hétről, és semmiféle szívműködésről...)

Egyébként további szép napot:)

2015. júl. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 anonim ***** válasza:
75%

... ja bocsi, kimaradt:

A magyar jog szerint terhesség:

a, a 12. hétig - alapeset

b, a 18. hétig - korlátozottan cselekvőképes nő, diagnosztikai tévedés... stb

c, a 20. hétig - magzati fejlődési rendellenesség

d, a 24. hétig - ha a súlyos magzati probléma valószínűsége meghaladja az 50%-ot, és a 18. hétig nem volt végleges diagnózis

e, a terhesség korától függetlenül bármikor - az anyát veszélyeztető rendellenesség, illetve az élettel nem összeegyeztethető magzati probléma

szakítható meg...

Nem 1 határvonal van, hanem eleve 5 különböző.

Másfelől, a tiltott magzatelhajtás sem számít emberölésnek, akkor se, ha az anya nem egyezett bele, sőt akkor se, ha az anya halálát okozza. Mi több, a terhes nő megölése is EGY RENDBELI emberölés, függetlenül a terhesség korától.

Na, ezek a tények - ha tényeket szerettél volna ismertetni.

2015. júl. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/98 cirmos cirmi ***** válasza:
3%

re 34

Nagyon örülök, hogy jó vagy a "guglizásban"!:)

Meggyőzőbb lennél, ha a saját véleményedet mondanád el, s öntenéd mondatokba!! Én a saját kútfőmből merítek, onnan szedem/szedtem a gondolatokat, s azt mondtam el amit az iskolában/egyetemen tanultam. Vitatkozni persze lehet, de ne a neten keresd az ellenérveket, próbálj a tudásodra támaszkodni te is!:) Persze az sokkal nehezebb! A böngészőben keresgélt és meglelt felületes tudásoddal nem bírsz elkápráztatni, s azt meg végképp nem értem, hogyan kerültél ettől ilyen magas lóra??

Az önteltség nagy erény, általában az üres fejű emberek jellemzője. Néhány nagyképű mondatod sokat elárul rólad...

A magzati szívműködés kezdetét is kiguglizhatod, a jó pap is holtig tanul!:D

Sacerdos bonus ad mortem discit...

Vagy:

Si tacuisses, philosophus mansisses...

Mondaná a latin, s megérti az, aki bátran deklinál latinul, s nem a böngészőben keresi a bölcsességeket!

2015. júl. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/98 anonim ***** válasza:
81%

#36, ásít...

(tudod, mindösszesen azt bizonyítottam be feketén-fehéren, hogy még az általános iskolás biosz is láthatóan kihívás a számodra... viszont a "saját véleményed" kísérteties hasonlóságokat mutat a "szoknyás bácsikéval")

2015. júl. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/98 cirmos cirmi ***** válasza:
4%

re 34

Kimaradt egy szó, bocsánat:

Az önteltség NEM nagy erény...

2015. júl. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/98 cirmos cirmi ***** válasza:
8%

re 34

Túl vagyok az általános iskolás bioszon, s némi többletet is magamra szedtem az évek során!:) Valószínű neked még folyamatban van, mert érzem a mentális és stiláris sekélyességet!:P

Néni vagyok amúgy, mini szoknyás!:D

2015. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/98 anonim ***** válasza:
71%

#39, Tudod, mindig az szokott nettó személyeskedésbe átmenni, akinek kifogytak az érvei - amit jelen esetben meg is tudok érteni, mert a te "tényeid" meg a valódi tények nem sok rokonságot ápolnak egymással - és én pontosan átérzem, hogy ez milyen kínos lehet most számodra :))

De a legviccesebb a

"Tudatosan nem írtam oda, hogy SZERINTEM, mert a tények, azok tények..."

kontra

"Meggyőzőbb lennél, ha a saját véleményedet mondanád el, s öntenéd mondatokba!! Én a saját kútfőmből merítek..."

(most akkor tény, vagy vélemény... el kék dönteni:))))

2015. júl. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!