Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortusz akkor is bűn, ha...

Az abortusz akkor is bűn, ha valaki még nincs 18 és azért esett teherbe mert megerőszakolták?

Figyelt kérdés
2015. júl. 27. 18:33
 41/98 cirmos cirmi ***** válasza:
11%

re 40

Nem tudom miért kötekedsz, teljesen egyértelmű, amit leírtam:


- Tény: az emberi élet tudatos kioltása gyilkossági kategória. (A jog a magzati korra külön szabályokat dolgozott ki.)


- Amit leírok, a saját kútfőmből merítem: lexikális tudásról van szó, nem véleményről, vagyis nem keresgélek a neten...


Nem tudom, milyen antagonisztikus ellentétet vélsz felfedezni a két dolog között az igazad bizonygatására? Valószínű ez már elvi kérdés nálad...

Ez itt egy nem túl színvonalas "kommentelő hely", ahol nem szokás tudományos vitákat lejátszani, de ha szeretnéd, állok elébe. Ha gondolod, kiválaszthatjuk a párbaj helyszínét más fórumon is!:)

A személyeskedés a felém irányuló nagyképű kioktatásoddal kezdődött, s ezt bizony megérdemelted!:)

2015. júl. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/98 anonim ***** válasza:
74%

"Tény: az emberi élet tudatos kioltása gyilkossági kategória. " - most már csak azt kellene mellékelned ugye, hogy mi a frászkarika az a "gyilkossági kategória", és hol van ez definiálva...:)

"vagyis nem keresgélek a neten..." - baromira semmi jelentősége ugyan, de elkeserítlek, egyedül az embriós rész lett netről copyzva, de az is csak azért, hogy nehogy tovább vitasd... láthatóan eredménytelenül:)))

2015. júl. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/98 cirmos cirmi ***** válasza:
13%

re 42

Nincs definiálva a gyilkossági kategória, legalábbis azt hiszem.:) Saját alkotásom, nevezzük egy interdiszciplinális fogalomnak, amely a "kategória" entitást kifejező, osztályozási rendszert jelölő fogalomból, és a "gyilkosság", mint kriminalisztikai alapfogalom házasításából hoztam létre, s szerintem tökéletesen lefedi és érzékelteti az általam kifejezendő gondolat lényegét.:)

Vagyis egy élőlény megölése olyan tett, amelyet elhelyezhetünk a gyilkosságok számára létrehozott kategóriában, tehát egy osztályozáson belüli egységben.

Nem tudom, elég világos voltam.e?:)

Ebben a kései órában ennyire tellett tőlem, de ha nem voltam érthető, szívesen boncolgatom a továbbiakban, hogy ne maradjanak elvarratlan szálak!:)

2015. júl. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/98 5432109876 válasza:
70%
Az abortusz nem bűn!
2015. júl. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/98 anonim ***** válasza:
3%
Ez a kerdes ertelmetlen de mindegy...a tojast megesszuk, mert, ha nem tudna az illeto aki azt a nagy baromsagot irta, ez a taplaleklanc ertelme! Es ehhez a kerdeshez folosleges a kor, mert, ha 15, ha 45 evesen eroszakolnak meg es netan allapotos leszel akkoris ugyanolyan sulyos bun! Ha mar egy vilagrajott embert bun megolni, akkor egy magzatot is, barmilyen allattol is van! A gyerek, felmenoi s betegsegei ellenere is, MINDIG aldas! Teherbe estel? Hord ki a babat, szuld meg, s ha nem szeretned megtartani majd add orokbe egy olyan csaladnak akiknek nem jon ossze a baba! Jobbat erdemel az a baba a halalnal! Nem hivatkozom semmilyen vallasi elvekre, de a lelked melyen te is nagyon jol tudod, hogy az abortusz minden esetben bun! A te dontesed! :)
2015. aug. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/98 anonim ***** válasza:
3%
Szörnyű, hogy egyes emberek milyen nemtörődőek...szegény lány véleményt kért, segítséget, erre ti ahelyett, hogy ezt megadnátok, egymást közt veszekedtek!! Ezzel mégis hogy segítetek szegénynek? Szerintem, és ahogy láttam sokak szerint is az abortusz bűn, de persze ez is, mint ahogy az összes többi bűn is, megbocsájtható, ha az illetö tényleg sajnálja! Mi nem dönthetünk helyette, de segíthetünk helyesen dönteni. Meg valószínűleg már tudja mit fog tenni, csak bizonytalanságból és kétségbe eséséből kifolyólaq kérdezte meg. Nyugodj meg, olvasd végig a válaszokat,(párat kivéve elég hasznosak)majd elveid szerint dönts. Tudom, hogy az a mocsok, aki ezt tette veled nem erdemli meg, hogy gyereke szülessen, de gondolj bele abba, hogy az az ártatlan gyerek minderről nem tehet....én személy szerint azt ajánlom, hogy mindenféleképp hord ki a babát, s ha te úgy érzed, hogy segít a továbblépésben tartsd meg, ha meg szerinted csak hátráltat benne, akkor add örökbe! Mindenkinek joga van az életéhez, s senkinek sincs joga kioltani egy életet. Ahogy a rabszolgatartás régen legális volt a törvény alapján, ma már hála Istennek nem az, és valószínűleg ez majd az abortuszzal kapcsolatban is arra felé fog irányulni. Remélem kihordod a babát. :)
2015. aug. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/98 A Tengerész ***** válasza:
71%
Nem.
2015. aug. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/98 anonim ***** válasza:
78%
En meg azt remelem, hogy az osszes ilyen elvakult abortuszellenes egyszer olyan helyzetbe kerül, amikor bizony nem lesz más választása. Ugye akkor szemén kopitek majd magatokat?
2015. aug. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/98 anonim ***** válasza:
11%
Van egy mondás, azt kívánd másnak, amit magadnak is kívánnál.
2015. aug. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/98 anonim ***** válasza:
77%
Ezt a nagy fanatikus ellenzőknek írtam.
2015. aug. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!