Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortuszom lesz. Elmondjam,...

Abortuszom lesz. Elmondjam, vagy próbáljam meg eltitkolni?

Figyelt kérdés

Egyéjszakás kalandból sajnos összejött egy baba. Anyukám a háziorvosom, tehát mindent lát, ami velem történik. Túl bizalmas kapcsolatunk sajnos nincs, és már többször mondott olyanokat, hogyha teherbe esek mehetek a háztól. Tehát nem tudom, mennyire számíthatnék rá...


Van pénzem a műtétre, de egy éjszakát bent kell töltenem, és nem tudok mit hazudni sem, hogy hova megyek.. Sosem alszok barátnőknél, mivel külföldön élnek...


Ha megtehetném, eltitkolnám, de így 100% hogy kiderül, ugye? :( Hogy lehet ezt elmondani egyáltalán? :( Az abortusszal egyetértene, de nem ilyen felelőtlennek ismer (2 percre csúszott le a gumi, amit nem vettünk észre... :(), tehát nagyon ki lenne akadva..


2015. nov. 28. 19:04
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
68%-os, ignorállak inkább. Te egész életedben biztos egyetlen egyszer sem hibáztál... És mint írtam, ORVOS MONDTA, HOGY NEM KELL ESEMENY UTANI... mivel éjszaka történt, és reggel 9-kor megjött...
2015. nov. 28. 19:42
 22/40 anonim ***** válasza:
85%
Mi az, hogy baráti viszonyban van? Ez röhej, ne haragudj. Nekem anyósom gyerekorvos, nagyon szerette volna ha ő gyerekeink orvosa. Amikor először mentem a gyerekorvoshoz, elmondtam neki hogy mi a helyzet és hogy nem szeretnénk, hogy anyósom bármit megtudjon a gyerekről tőle. Ismerik egymást anyósommal, de attól még van orvosi titoktartás.
2015. nov. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Amikor más műtétem volt, arról is tudott mindenki, gondolom visszafelé is működne ez a nagy orvosi titoktartás (ráadásul akkor a fogorvos (!!!) mondta, hogy jól vagyok-e már, mert hallott a műtétről x orvostól). Ez a hely egy nagy pletykafészek
2015. nov. 28. 19:47
 24/40 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező, itt sokan hülyeségeket írnak, 6 hetes almamag nagyságú (5 mm-es) magzat elhajtásán egy orvos anya tutira nem akad fenn, tudja hogy szexuális életnél becsúszhat ilyen baleset. És fiatalon amíg nincs állandó partner, felesleges állandó tabletta szedéssel bombázni a hormonrendszered (aminek van bőven negatív hatása is, csak ez nem mutat jól a reklámokban).


Nyugodtan mondd meg anyádnak, értelmesen kezeled a helyzetet, ezen nincs mit szégyellni, anyádnak erősödni is fog a bizalma feléd.


38F

2015. nov. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
43%

Nem kell neki elmondani, és ha kiderül, akkor ott a saját csapdája: egy orvosnak tartania KELL a száját a betegével szemben, akkor is, ha az a gyereke. Tehát itt nem az az első, hogy az anyád, hanem az, hogy az orvosod. Az abortusz után pedig azonnal keress egy másik háziorvost!


A másik: nyugodj meg. A leírásod alapján az anyukád olyan önző teremtés, hogy éppen ő lenne a legjobban kiakadva, ha tényleg elmennél a háztól.

2015. nov. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

Anyám egy nagyon megkeseredett, negatív ember. Kiskorom óta úgy nevelt, hogy gyereket sose vállaljak, férjhez se menjek. Volt pár éve egy eset, amikor magam intéztem valamit és nem szóltam neki, de kiderült, akkor nehezményezte, hogy nem szóltam neki. Nem tudom mit várt, mikor akkoriban sokkal rosszabb volt a kapcsolatunk. Szóval érdekes ember ő..


4 évig szedtem tablettát különben, júliusban hagytam abba.


Szóval most 2 véglet lesz: vagy örül, hogy szólok neki és segít, vagy örökre haragudni fog rám, és meg lesz rólam a véleménye.

2015. nov. 28. 20:00
 27/40 A kérdező kommentje:
Bizalom meg pont, hogy nem lesz többé.. Hiszen én csak bulizni voltam egy ismerősömmel.. Ráadásul nem is diszkó, csak egy koncert volt... Éjfélre otthon is voltam.. :( Hallgathatom ezentúl, hogy "ez is olyan koncert lesz, ami után terhesen jössz haza?"
2015. nov. 28. 20:03
 28/40 anonim ***** válasza:
31%
Huh..vegig olvastam amiket irtal.Nem egyszeru a dolgod!Viszont 20 eves vagy mondjuk,hogy felnott es mindenkepp azt javaslom mond el anyukadnak! Ne miatta..anyud olyan amilyen :/ Sajat magad miatt,hogy tukorbe tudj nezni es ne tetozd a "hibaidat" :) Nagy levego es mond el! Sok szerencset kivanok hozza neked :)
2015. nov. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
28%

"Ja, 4, miután online adatbázis van, a háziorvos látni fogja az összes kezelést, terápiát, műtétet, stb"


Mióta?

Itt nincs.

Még szülni is úgy mentem (idén), hogy vittem a vastag paksamétát és újra bevittek mindent a gépbe. A háziorvosom azt se tudta, hogy terhes vagyok.


Abortusz esetén sincs szükség a háziorvosra.

2015. nov. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
5%

Még az is tök mindegy, hogy mások mit gondolnak rólunk, ha úgy érezzük, hogy amit tettünk azért nincs okunk magunknak szemrehányást tenni.


Természetes, hogy alkalmi kapcsolattal feleslegesen nem dicsekedtél otthon (még igényesebb férfiak sem hangoztatják barátaik előtt sem, mert előbb-utóbb elpofázzák olyan társaságba tartozó nőknek is, aki már ezt nem értékelik), testi igények meg persze vannak.


De a lényeg, hogy az utána a helyzetet kulturáltan, igényesen kezeled. Anyádnak simán elmondhatod. Ha meg ő kezdeni el ezt terjeszteni, azzal sokkal inkább égetné magát, mint Tégedet.


38F

2015. nov. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!