Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha magánorvos végzi az abortus...

Ha magánorvos végzi az abortuszt, miért kell fizetni?

Figyelt kérdés

Mármint az orvosnak értem, miért, hisz magán, de ez a 30 ezer forint sárga csekken micsoda?


Hála az égnek nem voltam/vagyok érintett a témában, így csak azt tudom, amit fórumokon olvasok. Itt ezen az oldalon is leírták, hogy megy a dolog, és a legtermészetesebben emlegetik ezt a "sárga csekket" magánorvos esetében is.


2016. febr. 10. 00:42
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

A szemműtétednek is ingyenesnek kellene lennie. De ha elmehetnél magánorvoshoz, nem kéne külön fizetned az államnak is, nem?


Nekem volt térdműtétem, nem volt életmentő műtét, nem is fájt, simán elvoltam vele.


Én is úgy olvastam ki, hogy ez valami büntetés, mint a parkolócédula.


És ha létezne itthon a tablettás megoldás, akkor is fizetni kéne szerintetek? Mert ott már nem kéne altató meg műszer.

(A tablettát nyilván fizetni kéne magadnak.)


De ez ugyanúgy nem fair, hogy a máját szétivó alkesznek is a tb állja a kezelését meg a műtétjeit.

2016. febr. 10. 13:11
 12/33 anonim ***** válasza:
66%
Istenem..nem tök mindegy, hogy kell e fizetni?! Egyébként vannak térdműtétek, amikért kell fizetni és van amiért nem. Ez van. Szemműtét ugyanez. MEg még sok minden más is.. Fogadd el. Fizess és kész.
2016. febr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
85%

Lényegében egy hatósági eljárás, amiért fizetsz.


Amúgy meg a magánorvossal kapcsolatban vannak zavaros fogalmaid szerintem... attól, hogy valakinek van egy magánrendelése, ahol betegeket vizsgál, attól még a komolyabb beavatkozásokat állami intézményben végzi...

Más a helyzet egy magánKÓRHÁZ esetében, ahol a saját infrastruktúrájukat használják. De magát a hatósági eljárást ott is ki kell fizetni, hiszen van egy kötelező tanácsadás, adminisztratív háttér, engedélyezés, stb.

Ez olyan, mint amikor mondjuk terveztetsz egy házat egy általad megbízott építésszel, de a hatásági eljárások, engedélyek díját akkor is ki kell fizetned, az építész díján felül.

2016. febr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

"Más a helyzet egy magánKÓRHÁZ esetében, ahol a saját infrastruktúrájukat használják. De magát a hatósági eljárást ott is ki kell fizetni, hiszen van egy kötelező tanácsadás, adminisztratív háttér, engedélyezés"


Igen! Ez a válasz, amire a kérdést sem tudtam.


Tehát akkor olyan nincs, hogy elmegyek magánorvoshoz magánkórházba, megcsinálja, kifizetem, ami kell és kész. Mindenféleképpen bele kell venni az államot.


Az már nagyon naiv dolog lenne, ha megkérdezném, miért?


Mert ha ténylegesen nincs műtőhasználat meg egyéb "anyagköltség", akkor ez tényleg egy bünti.

2016. febr. 10. 13:43
 15/33 anonim ***** válasza:
71%
a tablettást is kórházban végzik, mivel pokoli görcsöket és életet veszélyeztető vérzést is okozhat.
2016. febr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
74%
Nem bünti! Műtéteket adminisztrálni kell, ennek pedig díja van, mint minden másnak is.
2016. febr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Ez olyan műtétnek számít ami teknikailag nem létfontosságú, a szem-térd-hasonlókért azért nem fizet a TB mert ők úgy látják hogy a romlott látásviszony és térdfájdalmak nem befolyásolja kellően az életed #államlogic

Mondjuk az bónusz hogy nekem -10-es szemem van, de a szemüveget se fizeti nagyon a Tb......

2016. febr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Nekem ez akkor is büntinek tűnik.


Ha elmegyek magánkórházba orrműtétre, akkor kell akármennyi pénzt is befizetnem az államnak? Akkor is van adminisztráció?

2016. febr. 29. 02:24
 19/33 anonim ***** válasza:
66%
Ennyire szádba kell rágni mindent?! Kérdezem: Van az orrműtét előtt egy sor procedúra a védőnőnél és családsegítőnél? Nem! Szerinted azt miből finanszírozzák? És most ne gyere azzal, hogy minek ez a procedúra az abortusz előtt, mert tetszik, nem tetszik, szükség van rá bizony! Ez nem egy orrműtét! Ennek komoly lelki következményei lehetnek, ezért nem árt, ha az illető személy mindenről pontosan tájékozódik mielőtt a műtőasztalra felkerül!Nincs ebben semmi bünti! Mindennek ára van és hidd el, nem kicseszés...
2016. febr. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Dehogynem az. Ha eljutok odáig, hogy abortuszt akarok, nem fog pár nap megváltoztatni semmit. Szerintem azzal nagyobb gáz van, aki elmegy, majd meggondolja magát, hogy "ja, mégis akarom, hihihi!"


Azt miért nem lehet elintézni, hogy ezeket mind a magánorvos intézze el?

2016. febr. 29. 16:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!