Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Teherbe estem, de nem akarok...

Teherbe estem, de nem akarok gyereket. Valaki, aki már járt hasonló cipőben, hogyan működik az abortusz?

Figyelt kérdés

Szedek fog.gátlót, épp ezért nem is izgultam, amikor nem jött időben.. Úgy voltam vele biztos késik pár napot. De már elég ideges lettem, hogy nem szokott ilyen előfordulni, vettem 2 tesztet is és mindkettő pozitív lett.

Komolyan nem hiszem el, hogy gyógyszer mellett, hogy lehet teherbe esni. A sors iróniája, hogy édesanyám is anno gyógyszer mellett esett teherbe az öcsémmel.

Na mindegy, a lényeg, hogy nem akarok gyereket, épp ezért is szedtem a gyógyszert, nem hiányzik az életembe egyáltalán, meg alapból sem szeretem őket, nincs hozzájuk türelmem stb stb. Amióta az eszemet tudom azt mondogatom, hogy nem kell gyerek és ez a mai napig így van. Különben is egyetemre járok, mellette dolgozok is már, nemsoká diplomázok, vannak terveim, szóval semmiképp nem hiányzik 1 gyerek.

Valaki, akinek már volt abortusza, el tudná mondani, hogyan zajlik pontosan? Mennyi idő mire elvégzik, milyen "következményei" vannak, mennyibe kerül? Fáj? Tudom biztos googleben találnék róla információt, de jobb szeretnék olyasvalakitől tanácsot kapni, aki maga is érintett volt benne.

Ja és szeretném leszögezni: nem vagyok kíváncsi a sok támadó, abortusz-ellenes ember magán véleményére, nem kell nekiállni győzködni és lökni a szent beszédet, nem fogom megtartani, úgyhogy kíméljük meg egymást a felesleges ítélkezésektől és vitáktól.

Köszönöm.


2016. jún. 30. 23:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
Spiral hormonos spiral? Tuti hat
2016. júl. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 A kérdező kommentje:
#19: Én kérek elnézést, hogy megvédem magam és nem tűrőm a kötekedést, tényleg.. Látom sikerült megragadni a lényeget.. diploma.. Rohadtul nem azért írtam, hogy felvágjak vele, bár láthatóan neked ez az első, ami eszedbe jut róla, de ez már csak a te szegénységi bizonyítványod, mint ahogy az is, hogy nem megy a szövegértelmezés.. Az ilyenek minek írnak egyáltalán? Világosan elmondtam, hogy SAJÁT tapasztalatokra voltam kíváncsi, olyanokéra, akik ezen már túlestek és tudják, hogy működik az egész procedúra. Szégyellem is magam, hogy nem tudom, hogyan zajlik egy abortusz csak úgy kisujjból és hogy egy oldalon, ami segítségkérésre van, segítséget merek kérni. Nevetséges komolyan, aki nem tud értelmesen válaszolni, az menjen már innen máshová, ne az én kérdésemet offoljátok szét, csak mert nem tudtok olvasni és értelmezni.
2016. júl. 3. 15:14
 23/73 anonim ***** válasza:
18%
Arogancia az van dupla vedekezes arra nincs keret
2016. júl. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 anonim ***** válasza:
51%

#23, felőlem te védekezz akár triplán is, mindenkinek privát magánügye, hogy a szexuális életét milyen szinten hajlandó tönkre tenni "erkölcsi meggondolásból".

A Kérdezőnek meg teljesen igaza van, azért írt ki egy kérdést, hogy arra válaszoljon neki, aki tud.

2016. júl. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:
15%

#24:


Tudod az gond ,hogy volt egy kis félre értés erre meg a kérdező elkezdett személyeskedni.


Mint ,hogy a lényegre térne itt kötekedik másokkal.


Mondjuk így nézve igazából -egyest leszámítva- senki sem válaszolt a kérdésre.

Na még az aki azt írta ,hogy az abortusz az gyilkosság.

Szóval nem értem miért kellet lepontozni azt/azokat akik ezt írták.


Ettől független én egyáltalán nem akarok bele avatkozni ebbe az afférba ,csak jónnak láttam ezt leírni.

2016. júl. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim válasza:
54%
Minél hamarabb menj el egy nőgyógyászhoz. Én épp 'hasonló' cipőben járok. 4 napja tudtam meg tesztből, hogy teherbe estem védekezés mellett. Ma voltam nőgyógyásznál és védőnőnél is. Sajnos elég stresszes volt az elmúlt pár hetem (záróvizsga, anyukám meghalt). Két hónapja volt az utolsó menstruációm, de nem is gondoltam rá, hogy terhes lehetek, a sok idegeskedés miatt, de ma közölték az ultrahang után, hogy 11 hetes vagyok. Mindenki nagyon kedves, segítőkész és rendes volt velem mindenhol. Elmondtam, hogy még tanulok, és nem szeretnék még gyereket. Azok után, amit az interneten olvastam, picit féltem, de tényleg senki egy rossz szót nem mondott. Szerintem, ha látják rajtad, hogy értelmes vagy, ott sem lesz probléma. Senki nem próbált meg lebeszélni róla, se a védőnő, se a nőgyógyász, határozottan áltam hozzá. Csütörtökön kell visszamennem, pénteken vagy szombaton lesz a műtét. A védőnő mindenről részletesen beszéli fog, amire rákérdezel.
2016. júl. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim válasza:
65%
26-os vagyok, szóval a nőgyógyásznál kapsz papírt az ultrahangról, amin rajta lesz, hogy hány hetes terhes vagy, ezzel kell felkeresned a védőnőt (12. hétig lehet elvetetni, szóval nekem elég sűrgős, ezért a 4-5 nap). Egy csekket kell majd befizetni 28-30e forint. A védőnő azt mondta, hogy altatásban végzik, szóval semmit nem érzel, a műtét után 1-2 órával saját felelősségre el is hagyhatod a korházat. Következmény pedig nem hiszem hogy lenne, már annyira fejlett az orvostudomány, hogy szinte esélytelen, hogy abortusztól meddő legyél (csak a műtét utáni higiéniára kell vigyázni). Ha még nem volt abortuszod és nem szültél (mint én) egy nappal előbb be kell feküdnöd, mert lassú lesz a méhszáj kitágítása, pont azért, hogy ne legyen sérülés.
2016. júl. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 A kérdező kommentje:

Milyen arrogancia?? Olvasd már vissza ki kezdte el a kötözködést és a kérésem ellenére, amit külön kiemeltem, mégis idejött vitázni, ahelyett hogy a kérdésre válaszolt volna!! Ha meg el kezdenek ok nélkül piszkálni, nem fogom hagyni magam, ennyi. Nincs ebben semmi arrogancia.

A másik meg: te védekezhetsz felőlem duplán, triplán meg ahogy akarsz, de nekem senki ne mondja meg, hogyan éljem a szexuális életemet! Nem élvezem gumival a szexet, épp ezért tértem át a fog.gátlóra! Magyarán szólva VÉDEKEZEK és nem fogom az egész életemet úgy leélni, hogy a gyógyszer mellé még 3 másik védekezési módszert alkalmazok, nehogy teherbe essek! Élvezni is akarom a szexet, nem csak végig szenvedni és aggódni!

2016. júl. 6. 16:09
 29/73 anonim ***** válasza:
19%
Na, most már aggódhatsz. :DD
2016. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem aggódom már, miért is kéne? :)

Minden meg lesz oldva és az élet megy tovább.

2016. júl. 6. 16:20
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!