Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Teherbe estem, de nem akarok...

Teherbe estem, de nem akarok gyereket. Valaki, aki már járt hasonló cipőben, hogyan működik az abortusz?

Figyelt kérdés

Szedek fog.gátlót, épp ezért nem is izgultam, amikor nem jött időben.. Úgy voltam vele biztos késik pár napot. De már elég ideges lettem, hogy nem szokott ilyen előfordulni, vettem 2 tesztet is és mindkettő pozitív lett.

Komolyan nem hiszem el, hogy gyógyszer mellett, hogy lehet teherbe esni. A sors iróniája, hogy édesanyám is anno gyógyszer mellett esett teherbe az öcsémmel.

Na mindegy, a lényeg, hogy nem akarok gyereket, épp ezért is szedtem a gyógyszert, nem hiányzik az életembe egyáltalán, meg alapból sem szeretem őket, nincs hozzájuk türelmem stb stb. Amióta az eszemet tudom azt mondogatom, hogy nem kell gyerek és ez a mai napig így van. Különben is egyetemre járok, mellette dolgozok is már, nemsoká diplomázok, vannak terveim, szóval semmiképp nem hiányzik 1 gyerek.

Valaki, akinek már volt abortusza, el tudná mondani, hogyan zajlik pontosan? Mennyi idő mire elvégzik, milyen "következményei" vannak, mennyibe kerül? Fáj? Tudom biztos googleben találnék róla információt, de jobb szeretnék olyasvalakitől tanácsot kapni, aki maga is érintett volt benne.

Ja és szeretném leszögezni: nem vagyok kíváncsi a sok támadó, abortusz-ellenes ember magán véleményére, nem kell nekiállni győzködni és lökni a szent beszédet, nem fogom megtartani, úgyhogy kíméljük meg egymást a felesleges ítélkezésektől és vitáktól.

Köszönöm.


2016. jún. 30. 23:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim válasza:
7%
Az abortusz soran anyagot fecskendeznek a mehedbe, amit a magzat besziv, es elég belulrol is meg kivulrol is a magzat. Felháborítónak tartom, hogy ennyire kegyetlenek az emberek. Az a csecsemő küzd az élatéért, hogy éljen, és majd világra jöhessen, erre suerencsétlent megölik. Nem értem, miért nem lehet kihordani azt a csecsemot ha már olyan erős, hogy legyőzte a gyógyszert. Neked csak 9 hónap, neki meg egy élet! Ha már van inkubátor, ahova belehet rakni csecsemot, hasznald ki, es ne old meg. Tudod mennyien szeretnenek egy kisbabat? Legalabb oket tedd boldogga egy életig.
2016. júl. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:
6%
46 m-os az ilyennek bármit mondhatsz nem kíváncsi rá csak arogáns gonosz.A saját fajtájával akar kommunikálni nem lelkiségre vágyik hanem hogy sok sok gonosz mellé álljon.Nem baj akinek kikarapják az ezzel fog élni egész életébe.
2016. júl. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 A kérdező kommentje:

#37: Ja, egyáltalán nem szent beszéd.. Amit a sors adott? Átkozom a sorsot, hogy volt olyan jó fej és "megáldott" egy marhára nem kívánt terhességgel, ezzel megnehezítve az életem... A legkevésbé sem akartam gyereket, de nyugodt meg, a sors neked is megadja majd, amit másnak kívánsz ismeretlenül!


#46: Te elolvastad egyáltalán, amit írtál, vagy csak leírtad aztán elküldted..?

Mi vagyok én, valami szeretetszolgálat, hogy majd beáldozok 9 hónapot az életemből egy nem kívánt terhesség miatt, végigszenvedem a gyerek kihordását, az állandó vizsgálatokat, rosszulléteket, félúton abbahagyom az egyetemet, majd a szülés minden fájdalmát átélem, csak hogy másnak legyen gyereke??! Ez még viccnek is rossz.

Persze, "csak" 9 hónap.. Melyik része nem világos annak, hogy NEM akarok gyereket? Miért nem lehet a kérdésre válaszolni? Sőt, nem is kérek már több választ, mert már megkaptam, pár normális válaszadótól meg a dokimtól is.

Leírtam, hogy ne is álljon le senki győzködni itt, hogy szüljem meg, mert nem fogom. Semmilyen irányból nem fér bele az életembe egy gyerek, sem 9 hónap, hogy másnak kihordjam és odaadjam. Az már nem az én problémám, hogy mennyien szeretnének gyereket.. Sajnálom, ha nem jön össze nekik, szó nincs erről, de biztosan nem hordanék és szülnék meg más helyett egy gyereket.


#47: Miért is vagyok aRRogáns és gonosz??! Itt aki gonoszkodik az te vagy, mert ítélkezel és megszólsz, csak azért mert nem a te korlátolt felfogásod szerint cselekszem. Annyi volt a kérdésem, hogy mi egy abortusznak a menete, semmivel sem voltam kíváncsi többre, de azért muszáj idefröcsögni minden baromságot.

Épp ugyan olyan ember vagyok, mint te vagy bárki más, szóval mi az hogy "fajtájával"? Erről beszélek, hogy undorító, paraszt módon nyilvánulnak meg itt az abortuszellenesek 99%-a és utána még ők kérik ki maguknak. Szánalmas.


"Nem baj akinek kikarapják az ezzel fog élni egész életébe."


?? Ezt nem tudom hova rakni, most azt hiszed ezzel megijesztettél vagy meg fogok hatódni?! Neked meg azzal kell egész életedben együtt élned, hogy mélységesen rosszindulatú vagy és ítélkezel ok nélkül mások felett, nem tudom ki járt rosszabbul. Ja, de mégis..

2016. júl. 8. 23:41
 44/73 anonim ***** válasza:
83%

Te jóságos, ti miről beszéltek?? Egy az, hogy nem akar gyereket! Épp ezért is védekezett. Szerintem ezt nem nagy teljesítmény felfogni, de látom sokakon még ez is kifogott.

A másik az, hogy mégis miért kéne 9 hónapot feláldozzon az életéből a kihordással és miért kéne a szülés gyötrelmeit végigkínlódnia, ha egyszer nem akarja? Csak hogy másnak legyen gyereke? Ezt ti sem gondolhattátok komolyan. Ha szerinted az "csak" 9 hónap, akkor hajrá, legyél béranya és szüljél másoknak gyereket, de ne várd már el másoktól ugyanezt. Egy terhesség, szülés nagyon megviseli a nő szervezetét, testét, ráadásul a kérdező ahogy írta egyetemre jár, még tanul és nemsoká diplomázik. Szakítson mindent félbe és rúgja fel az életét egy olyan dologért, amit a háta közepére sem kíván..?! Ez az ő élete, méghozzá az egyetlen élete, hadd élje már úgy le, ahogy azt Ő szeretné, ne úgy, ahogy mások jónak látják. Nem kell a prédikáció, ez külön ki is lett emelve, mindenki eltudja dönteni mit tesz a testével és a saját életével.

2016. júl. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:
63%

#46, "Nem értem, miért nem lehet kihordani azt a csecsemot ha már olyan erős, hogy legyőzte a gyógyszert."

Tudod mit, akkor hordjál ki másnak "csecsemőket" (hogy a csecsemőt hova kell kihordani, na mindegy... kihordani legfeljebb embriót, magzatot lehet... és nem, nem szkanderezett a szedercsíra a tablettával, semmi közük nem volt egymáshoz), de ne mást akarj áldozathozatalra terrorizálni légyszíves.

2016. júl. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
14%

De azért "Ti" is beismerhetnétek kedves abortusz elfogadók, hogy az abortusznál a legnagyobb áldozat az a magzat.


Viszont attól rosszul vagyok, hogy itt sajnáltatja magát az akinél "becsúszik" egy nem várt terhesség és elmegy abortuszra. Ez van az ő döntése volt. Ha kíváncsi, h hogyan zajlik az abortusz akkor nézzen meg egyet a neten. Amúgy meg miért nincs nekik ilyen abortuszos fórum, ahol a hasonló cipőben járó emberkék tudják átadni egymásnak a "tapasztalatait".


Nem sok mindenben hiszek, viszont a sorsba igen..

2016. júl. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
78%

Én esküszöm nem értelek titeket.. Hol sajnálatta magát a kérdező??! Hogy neki most mennyire szörnyű lesz és úristen most mi lesz stbstb? Mert én sehol nem látok ilyet, DE attól még neki is vannak érzései és őt is megviselheti ez az egész folyamat!! Hisz nem ő akarta ezt a terhességet, mégis így alakult. És a számára 2 rossz közül, a kisebbik rosszat választotta, az abortuszt, ugyanis sokkal, de sokkal jobban megviselné, ha rá akarnák kényszeríteni egy nem kívánt gyerek kihordasat és megszülését. Nem tudom mit hisznek itt egyesek, hogy a kérdezőhöz hasonló nőknek nincs jogukban rosszul érezni magukat? Nem lehetnek szomorúak? Nem viselheti meg őket a dolog?

Nem mellesleg ez a téma pontosan az abortusznak van, hogy mindent meg lehessen kérdezni, ami Terhesség megszakítás, szóval továbbra sem értem a problémát..

2016. júl. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
25%
Gondolom a magzat se szólt, h hahó csináljatok meg engem.. A legnagyobb áldozat a magzat, nem a "kismama" .
2016. júl. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:
72%
Szerinted a magzat a legnagyobb áldozat, szerintem meg a kérdező is épp annyira áldozat, ugyanis ő nem egy kifejletlen magzat, hanem egy már élő és érző ember, neki kell végigcsinalnia az egészet, az ő testében megy ez végbe és neki kell az esetleges lelki dolgokkal is megküzdenie. Nem mondom, hogy a magzat nem aldozat, de számomra itt a kérdező a nagyobb áldozat!
2016. júl. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim ***** válasza:
7%
Kamu az egész minden nap kifüggeszt egy ilyen kérdést .
2016. júl. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!