Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nők! Nektek mi a véleményetek...

Nők! Nektek mi a véleményetek az abortusszal kapcsolatban? És szerintetek milyen esetekben/helyzetben használni azt?

Figyelt kérdés

2016. nov. 9. 19:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nem volt és remélem nem is lesz. Ha súlyos beteg, életképtelen a magzat, ha az anya életét veszélyeztetné a terhesség és a szülés, akkor szerintem indokolt. Aki viszont évente jár kapartatni, csak mert felelőtlenül, védekezés nélkül él nemi életet, vagy túl fiatalon, tapasztalatok nélkül szexel, azt nem tudom megérteni. Elítélni nem ítélem el, ő élete, ő lelki ismerete.
2016. nov. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 dianaduchess válasza:
81%

A nőnek és az illetékes férfinak (ha illetékes, mert pl. nemi erőszak esetén egyeltalán nem az) joga van együtt dönteni arról, hogy el tudják-e vállalni ezt a felelősséget.

Amennyiben valaki nem ezt használja kvázi "fogamzásgátlásként" és pl. nem évente jár abortuszra, hanem védekezés mellett hiba csúszik a rendszerbe, de nem alkalmasak a körülmények a gyermekvállalásra, akkor szerintem szíve joga bárkinek ezt választani.

Én elég szűkös körülmények között nőttem fel,sok gyermekes családban. Sokat nélkülöztünk és ezt bizony megsínylettem, vannak dolgok, amikre még ma is kihat az a gyermekkori trauma, amit a szegénység miatt olykor át kellett élnem. Így én megfogadtam, hogy amíg nem tudok normális körülményeket biztosítani a leendő gyermekemnek, addig nem szülök. Mindig figyeltem a védekezésre, így nem is volt ezzel soha gondom. Tavaly viszont megtörtént a baj. Új volt a kapcsolatom, új volt a munkahelyem, albérletben élek, épp hogy elég az önfenntartásra a keresetem és még tanulni is akarok (jelenleg mesterképzésre járok), így úgy döntöttünk, hogy nem vállajuk a szülőséget még. Tablettás abortuszt választottunk, ami kíméletesebb abból a szempontból, hogy nem 1000x újrasterilizált eszközöket dugdosnak fel a kórházban (ami megnöveli annak az esélyét, hogy valami szövődmény és esetleges meddőség alakuljon ki). Nagyon fájt, testileg és lelkileg is(hónapokba telt míg helyreraktam magam lelkileg), de akkor és azóta is biztos vagyok benne, hogy jó döntést hoztunk, bár többet nem szeretném átélni és azóta még fokozottabban ügyelünk arra, hogy ne forduljon elő véletlen sem. Nekem jobban fájt volna az (mert tudom, hogy nekem is fájt, hogy pl. csak egyetlen nadrágom volt egész tanévben, míg a többi lány divatos cuccokat vehetett magának, vagy hogy hó végén volt, hogy örültünk a szárazkenyérnek is, mert nem futotta másra a szüleim minimálbérkeresetéből), ha a gyerekemnek nem tudnám egy normál határon belül a lehető legjobbat biztosítani (étel, ruházat, oktatás, osztálykirándulás stb.). A legrosszabb az abortuszban az, ahogy ítélkeznek az abortuszt választó ember felett, még azelőtt, hogy bármit is tudnának róla, azonnal megy a megbélyegzés, az ítélezés. Pedig szerintem ugyanannyira lehetne bűn az, ha valaki nyomorba szül gyereket - onnan ugyanis kutyakemény dolog kimászni - ha sikerül. (Én tudom, nekem sikerült, mert szerencsére a szüleim, ha sok mindent nem is tudtak megadni, legalább jól neveltek minket, de sokaknak még ennyi esélye sincs.) Ne ítélkezzetek! :(

2016. nov. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%

Nem ítélkezem. Én is mondtam már olyat, hogy én aztán soha... de aztán egyszer dönteni kellett, igaz, nem volt különösebb dilemma, mert súlyos, élettel összeegyeztethetetlen betegsége volt a babámnak, de azért mégiscsak abortusz volt.

Nem élem más életét, nem tudom eldönteni, hogy ő az adott élethelyzetben milyen nehézségekkel küzd. Akkor lenne jogom ítélkezni, ha minden érzését átélném, ha az ő életét élném.

2016. nov. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
84%
pro choice. mindenki maga döntse el hogy mit akar kezdeni a méhével
2016. nov. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem tartom jó dolognak, de nem is ítélem el. És tekintve, hogy nekem semmi közöm hozzá, nincs mit elfogadnom, ezért bármilyen indokból megy abortuszra valaki, az "elfogadható" számomra. Minden nőnek a saját döntése, hogy meg akarja-e tartani a gyereket vagy sem. Remélem, hogy soha nem kényszerülök rá, hogy gondolkoznom kelljen ezen az eshetőségen.
2016. nov. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 SzKitti válasza:
70%
Szia! Nekem személyszerint volt abortuszom. Viszont nem volt választási lehetőségem. Se lakásom,se munkám,se megtakarított pénzem ráadásul még intézetben is voltam! Mindenkinek magának kell mérlegelnie hogy mit tud vállalni s mit nem. Mára úgy vagyok vele,hogy a döntésemet ésszel helyeslem viszont szívvel nem. Nektek kell eldönteni hogy tudtok e babát vállalni vagy nem. Mindent meg tudtok e adni a babának vagy nem? Nagyon nem jó érzés egy intézetben felnőni. Azt tanácsolom,hogy mérlegeljetek minden lehetőséget mert ő is egy élet,ő is meg szeretne születni. :)
2016. nov. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
77%
Úgy vagyok idegenek abortuszával, hogy nem érdekel. Sok ember úgy vállal gyereket,hogy semmijük nincs, éhezik,ruhája sincs. Ez az igazán felháborító.
2016. nov. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
15%
Az a véleményem, hogy mindenkinek meg kellene néznie a Néma sikolyt.
2016. nov. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
22%
Szinte majdnem minden esetben elítélem.
2016. nov. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
52%

Magánügy.

Én a magunk esetében akkor élnék a lehetőséggel, ha maga a terhesség "veszélyeztetné" bármelyikünk életét és/vagy jólétét.

2017. febr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!