Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha azt mondanák az orvosok,...

Ha azt mondanák az orvosok, hogy 50% az esélye, hogy beteg a magzat és ha tényleg beteg lesz, akkor élete végéig kiszolgáltatott lenne és mindig valakinek segíteni kellene a gyereken, akkor megtartanád vagy elvetetnéd?

Figyelt kérdés
Valamelyik vizsgálat betegséget mutat, valamelyik meg nem.

2017. márc. 6. 13:59
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
61%
OFF: nézzétek, ezen kár hitvitát nyitni, a Down-kór (ami kb minden 700. újszülöttet érinti) teljesen eltérő súlyosságú mentális tünetekben jelenhet meg, van, aki nem képezhető, és van, aki a normál képzésben is részt tud venni, akár az érettségiig is eljutva. Ugyanez igaz a magatartászavarokra is, a szinte semmitől a súlyosan antiszoc.-ig.
2017. márc. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
20%
Hat azt hiszem valoban jobb lenne annak a gyereknek a halal... Franc akar ilyen anyukat.
2017. márc. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
69%

1. A kérdező nem szól hozzá, és ki se derült, hogy ez egy fiktív kérdés vagy érintett a dologban.

2. A Prenatest csak 5 féle betegségre tud szűrni, az amniocentézis ennél jóval többre, de közel se mindenre.


"Beszéltél már te szerinted magatehetetlen emberrel?"

Nem, mert beszélni se tudott... Régen én is úgy gondoltam, hogy megtartanám, mert az én gyerekem, akármi baja. De megismertem egy családot, aki fogyatékos gyereket nevel, aki nem jár, nem beszél, nem szobatiszta, nem eszik szilárdat... és 10 éves. 0-24-ben ápolásra szorul. Mi lesz vele, ha a szülők meghalnak? És szinte biztos, hogy előbb fognak meghalni, mert a gyereknek nincs az élettel összeegyeztethetetlen baja. Csak éppen vegetál.

Én nem szeretnék ilyen életet a gyerekemnek, az semmi más nem lenne, csak merő önzés.

2017. márc. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
84%
#42, ezerszer inkább egy ilyen anyuka, mint egy vallási fanatikus...
2017. márc. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 A kérdező kommentje:

"1. A kérdező nem szól hozzá, és ki se derült, hogy ez egy fiktív kérdés vagy érintett a dologban."


Nem fiktív a kérdés, de nem is rólam van szó. A szomszédom gyerekéről mondták, hogy 50% az esély rá, hogy betegen fog születni a gyereke és azon gondolkoznak, hogy megtartsák vagy elvetessék.

2017. márc. 8. 09:42
 46/55 anonim ***** válasza:
5%
#shakeitoff
2017. márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
75%

Nem tartanám meg, rámenne az életem, a testvéreié, a férjemé, a családé. Ha mi nem lennénk, ki gondozná? A tesójára nem tehetem rá a terhet, senki rokonra, ugyhofy maradna az otthon, ahol vagy jol bánnak vele, vagy nem.

És igen, önzö vagyok, amiért nem akarom tönkrecseszni a saját és családom életét egy lehet növény miatt, de vállalonm.

Mert amig kicsi okés, de egy 60+os dacos kamaszfiut hogy fékezel meg? Vagy megvárod, mig megüt...? És felnöttként mit csinálsz vele? Nem, én élni akarok, nm feláldozni egy csomo életet egy magatehetetlen sérült miatt.

2017. márc. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 Theressita ***** válasza:
17%
Kedves Kérdező! Egyébként tényleg, milyen betegségről van szó? Ez elég tág fogalom. Mondjunk én semmiképpen sem vetetném el (főleg, hogy 50%, hogy egészséges), de minden betegségre másképp kell felkészülni.
2017. márc. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
13%

nem tudom mit tennék.most azt mondom, hogy elvetetném, de ha a szituációba lennénk benne, lehet máshogy gondolnám.

kérdezem azoktól akik elvetetnék: és ha szülés közben történik valami(ami benne van a pakliba mindig!!!) akkor is mondanátok hogy köszönöm nem kérem mert értelmi fogyatékos lesz?!

2017. márc. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
73%

#49, nem és igen. (itt nyilván nem azokról van szó ugye, akik nem lesznek a matematika professzorai esetleg, hanem a valódi súlyos fogyatékkal élőkről, az állandó gondozásra szorulókról)

A válasz értelmezése meg az ugye, hogy először nem, mert az ember természetesen hazaviszi, aztán igen, mert az ilyen gyerekek többsége a halmozottan hátrányos helyzetűek gondozására szakosodott intézményekben köt ki úgyis, többek közt, mert neki is az a jobb, és mert, ha nem így lenne, rámenne a szülők kapcsolata, a testvérek sorsa, stb.

2017. márc. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!